2017 NMRA International Championships Milwaukee

Racquetball Tournament 7/12/2017 - 7/15/2017
2017 NMRA International Championships Milwaukee
Wisconsin Athletic Club - West Allis, WI USA


 
(XD4050) Mixed Doubles - XD404550 Round Robin



Seed
Name
Match(s)
Games
Pts Scored
Div Points
Place
Ori Div Place
Won
Lost
Won
Lost
Won
Lost
Total
Average
1
Trish_Beatty_/_Scott_Kraemer - X40+
Pewaukee, WI/Oconomowoc, WI
7
1
13
5
255
156
311
34.56
2nd
1st - X40+
2
Jenny_Franckowiak_/_Michael_Grota - X50+
Greenfield, WI/Menomonee Falls, WI
7
15
3
252
161
314
34.89
1st
1st - X50+
3
Bob_Wright_/_Cindy_Tilbury - X50+
Mishawaka, IN/Malibu, CA
3
5
10
8
199
212
233
25.89
6th
3rd - X50+
4
Marni_Winings_/_John_Winings - X50+
Woodbridge, CA
6
3
13
5
234
169
284
31.56
4th
2nd - X50+
5
Kim_Housman_/_Eric_Robinson - X50+
Eldersburg, MD/Halethorpe, MD
1
7
3
15
153
266
165
18.33
6th - X50+
6
Amy_Hunter_/_Michael_Limsky - X50+
Eldersburg, MD/Clarksville, MD
2
7
3
15
164
251
178
19.78
8th
5th - X50+
7
Sheila_Champion_/_Roy_Hare - X50+
Wausau, WI/Alexandria, VA
4
5
7
11
181
220
211
23.44
7th
4th - X50+
8
Jane_Torch_/_Jay_Wollenberg - X45+
Brookfield, WI/Waukesha, WI
6
2
14
4
233
151
287
31.89
3rd
1st - X45+
9
Lori_Southwick_/_Ruben_Gonzalez - X45+
Eden Prairie, MN/Hilton Head Island, SC
5
3
9
9
218
187
258
28.67
5th
2nd - X45+
10
Philippe_Jean_Baptiste_/_Karen_Turner - X45+
Hughesville, MD/Alexandria, VA
8
3
15
146
262
154
17.11
3rd - X45+
Legend
School Report

Round
Versus
Participants
Match Times
Match Scores
Code
1
1 vs 10
Trish Beatty / Scott Kraemer - W (38 Pts) vs. Philippe Jean Baptiste / Karen Turner (8 Pts)
WED 11:00 AM
15-6, 15-2
1
2 vs 9
Jenny Franckowiak / Michael Grota - TIE (27 Pts) vs. Lori Southwick / Ruben Gonzalez - TIE (27 Pts)
WED 6:00 PM
8-15, 15-8. Tie
1
3 vs 8
Bob Wright / Cindy Tilbury - TIE (22 Pts) vs. Jane Torch / Jay Wollenberg - TIE (22 Pts)
WED 6:00 PM
15-3, 3-15. Tie
1
4 vs 7
Marni Winings / John Winings - W (38 Pts) vs. Sheila Champion / Roy Hare (19 Pts)
WED 6:00 PM
15-14, 15-5
1
5 vs 6
Kim Housman / Eric Robinson - W (38 Pts) vs. Amy Hunter / Michael Limsky (27 Pts)
WED 6:00 PM
15-13, 15-14
2
1 vs 9
Trish Beatty / Scott Kraemer - W (34 Pts) vs. Lori Southwick / Ruben Gonzalez (29 Pts)
THU 10:00 AM
13-15, 15-12
2
8 vs 10
Jane Torch / Jay Wollenberg - W (38 Pts) vs. Philippe Jean Baptiste / Karen Turner (7 Pts)
WED 7:00 PM
15-4, 15-3
2
2 vs 7
Jenny Franckowiak / Michael Grota - W (38 Pts) vs. Sheila Champion / Roy Hare (15 Pts)
WED 7:00 PM
15-10, 15-5
2
3 vs 6
Bob Wright / Cindy Tilbury - W (38 Pts) vs. Amy Hunter / Michael Limsky (12 Pts)
WED 7:00 PM
15-9, 15-3
2
4 vs 5
Marni Winings / John Winings - W (38 Pts) vs. Kim Housman / Eric Robinson (14 Pts)
WED 7:00 PM
15-11, 15-3
3
1 vs 8
Trish Beatty / Scott Kraemer (22 Pts) vs. Jane Torch / Jay Wollenberg - W (38 Pts)
THU 12:00 PM
15-13, 15-9
3
7 vs 9
Sheila Champion / Roy Hare (19 Pts) vs. Lori Southwick / Ruben Gonzalez - W (34 Pts)
WED 8:00 PM
13-15, 15-2
3
6 vs 10
Amy Hunter / Michael Limsky - W (32 Pts) vs. Philippe Jean Baptiste / Karen Turner (24 Pts)
WED 8:00 PM
15-7, 11-15
3
2 vs 5
Jenny Franckowiak / Michael Grota - W (38 Pts) vs. Kim Housman / Eric Robinson (17 Pts)
WED 8:00 PM
15-8, 15-9
3
3 vs 4
Bob Wright / Cindy Tilbury (15 Pts) vs. Marni Winings / John Winings - W (38 Pts)
WED 8:00 PM
15-8, 15-7
4
1 vs 7
Trish Beatty / Scott Kraemer - W (38 Pts) vs. Sheila Champion / Roy Hare (3 Pts)
THU 2:00 PM
15-2, 15-1
4
6 vs 8
Amy Hunter / Michael Limsky (14 Pts) vs. Jane Torch / Jay Wollenberg - W (38 Pts)
THU 2:00 PM
15-9, 15-5
4
5 vs 9
Kim Housman / Eric Robinson (8 Pts) vs. Lori Southwick / Ruben Gonzalez - W (38 Pts)
THU 2:00 PM
15-7, 15-1
4
4 vs 10
Marni Winings / John Winings - W (38 Pts) vs. Philippe Jean Baptiste / Karen Turner (8 Pts)
THU 2:00 PM
15-5, 15-3
4
2 vs 3
Jenny Franckowiak / Michael Grota - W (38 Pts) vs. Bob Wright / Cindy Tilbury (10 Pts)
THU 2:00 PM
15-7, 15-3
5
1 vs 6
Trish Beatty / Scott Kraemer - W (38 Pts) vs. Amy Hunter / Michael Limsky (9 Pts)
THU 3:00 PM
15-6, 15-3
5
5 vs 7
Kim Housman / Eric Robinson (17 Pts) vs. Sheila Champion / Roy Hare - W (38 Pts)
THU 3:00 PM
15-8, 15-9
5
4 vs 8
Marni Winings / John Winings - W (31 Pts) vs. Jane Torch / Jay Wollenberg (22 Pts)
THU 3:00 PM
10-15, 15-5
5
3 vs 9
Bob Wright / Cindy Tilbury (25 Pts) vs. Lori Southwick / Ruben Gonzalez - W (31 Pts)
THU 3:00 PM
10-15, 15-8
5
2 vs 10
Jenny Franckowiak / Michael Grota - W (38 Pts) vs. Philippe Jean Baptiste / Karen Turner (11 Pts)
THU 3:00 PM
15-8, 15-3
6
1 vs 5
Trish Beatty / Scott Kraemer - W (38 Pts) vs. Kim Housman / Eric Robinson (8 Pts)
FRI 4:00 PM
15-1, 15-7
6
4 vs 6
Marni Winings / John Winings - W (38 Pts) vs. Amy Hunter / Michael Limsky (15 Pts)
FRI 8:00 AM
15-7, 15-8
6
3 vs 7
Bob Wright / Cindy Tilbury (24 Pts) vs. Sheila Champion / Roy Hare - W (33 Pts)
FRI 8:00 AM
15-7, 12-15
6
2 vs 8
Jenny Franckowiak / Michael Grota - W (38 Pts) vs. Jane Torch / Jay Wollenberg (15 Pts)
FRI 8:00 AM
15-13, 15-2
6
9 vs 10
Lori Southwick / Ruben Gonzalez - W (33 Pts) vs. Philippe Jean Baptiste / Karen Turner (21 Pts)
FRI 8:00 AM
12-15, 15-4
7
1 vs 4
Trish Beatty / Scott Kraemer - W (38 Pts) vs. Marni Winings / John Winings (21 Pts)
FRI 10:00 AM
15-12, 15-9
7
3 vs 5
Bob Wright / Cindy Tilbury - W (38 Pts) vs. Kim Housman / Eric Robinson (16 Pts)
FRI 9:00 AM
15-8, 15-8
7
2 vs 6
Jenny Franckowiak / Michael Grota - W (38 Pts) vs. Amy Hunter / Michael Limsky (20 Pts)
FRI 9:00 AM
15-11, 15-9
7
7 vs 10
Sheila Champion / Roy Hare - W (38 Pts) vs. Philippe Jean Baptiste / Karen Turner (14 Pts)
FRI 9:00 AM
15-7, 15-7
7
8 vs 9
Jane Torch / Jay Wollenberg - W (38 Pts) vs. Lori Southwick / Ruben Gonzalez (9 Pts)
FRI 9:00 AM
15-1, 15-8
8
1 vs 3
Trish Beatty / Scott Kraemer - W (32 Pts) vs. Bob Wright / Cindy Tilbury (23 Pts)
SAT 11:00 AM
11-15, 15-6
8
2 vs 4
Jenny Franckowiak / Michael Grota - W (26 Pts) vs. Marni Winings / John Winings (23 Pts)
SAT 11:00 AM
5-15, 15-6
8
5 vs 10
Kim Housman / Eric Robinson - TIE (33 Pts) vs. Philippe Jean Baptiste / Karen Turner - TIE (33 Pts)
SAT 11:00 AM
14-15, 15-14. Tie
8
6 vs 9
Amy Hunter / Michael Limsky - W (28 Pts) vs. Lori Southwick / Ruben Gonzalez (23 Pts)
SAT 11:00 AM
15-6, 7-15
8
7 vs 8
Sheila Champion / Roy Hare (12 Pts) vs. Jane Torch / Jay Wollenberg - W (38 Pts)
SAT 11:00 AM
15-4, 15-8
9
1 vs 2
Trish Beatty / Scott Kraemer - TIE (33 Pts) vs. Jenny Franckowiak / Michael Grota - TIE (33 Pts)
SAT 12:00 PM
15-14, 14-15. Tie
9
3 vs 10
Bob Wright / Cindy Tilbury - W (38 Pts) vs. Philippe Jean Baptiste / Karen Turner (28 Pts)
SAT 12:00 PM
15-14, 15-14
9
4 vs 9
Marni Winings / John Winings (19 Pts) vs. Lori Southwick / Ruben Gonzalez - W (34 Pts)
SAT 12:00 PM
13-15, 15-2
9
5 vs 8
Kim Housman / Eric Robinson (14 Pts) vs. Jane Torch / Jay Wollenberg - W (38 Pts)
SAT 12:00 PM
15-7, 15-7
9
6 vs 7
Amy Hunter / Michael Limsky (21 Pts) vs. Sheila Champion / Roy Hare - W (34 Pts)
SAT 12:00 PM
13-15, 15-4
Divs
5
10
6
9
7
4
5
WS
5
7
8
8
8
4
9
10
8
NEW


NES
Racquetball Tournament
Head / Penn Racquetball
Racquetball Tournament
Visit our Event Sponsors Above


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions