Modify Info Match Search

Generate match report

6/22/2016 - 6/26/2016: 2016 USA Racquetball Junior Olympic Championships

Match Filters
Division Type
Division Name
Division Code
Round
Format
Singles Doubles
School
Results
Match Time / Location
Begin Date/Time
:
End Date/Time
:
Club
Match ID
Ref
Scheduled Time
Participant Name
R2 UID
Find User Here

Modify Info Match - Start Search Modify Info


Print Sub Group Page Break
Summary:


Number of Displayed Records: Loading, please wait

Print

Participants Division Draw Type Round
Match Num
Club Day / Time Score
TotalSubGroup1 (B16B) Boy's Singles: 16 and Under Blue
Cole Hartman
Plymouth, MN
Def.
Carter Harbeck
Urbandale, IA
(B16B) Boy's Singles: 16 and Under Blue Olympic Format (5) clubCode8001 Fri 11:00 AM 15-11, 15-13
Lucas Shoemaker
Bettendorf, IA
Def.
Jason Sauer
Chesterfield, MO
(B16B) Boy's Singles: 16 and Under Blue Olympic Format (6) clubCode8001 Fri 11:50 AM 15-12, 15-13
David Marsden
Arlington, TX
Def.
Dominic Dent
Lumberton, NC
(B16B) Boy's Singles: 16 and Under Blue Olympic Format (8) clubCode8001 Fri 12:40 PM 15-3, 15-7
Benjamin Hyman
Denver, CO
Def.
Julian Singh
Pleasanton, CA
(B16B) Boy's Singles: 16 and Under Blue Olympic Format (7) clubCode8001 Fri 1:30 PM 15-10, 15-11
David Marsden
Arlington, TX
Def.
Cole Hartman
Plymouth, MN
(B16B) Boy's Singles: 16 and Under Blue Olympic Format (4) clubCode8001 Sat 11:00 AM 15-5, 15-8
Lucas Shoemaker
Bettendorf, IA
Def.
Benjamin Hyman
Denver, CO
(B16B) Boy's Singles: 16 and Under Blue Olympic Format (3) clubCode8001 Sat 11:00 AM 15-7, 15-6
Lucas Shoemaker
Bettendorf, IA
Def.
David Marsden
Arlington, TX
(B16B) Boy's Singles: 16 and Under Blue Olympic Format (1) clubCode8001 Sun 11:00 AM 11-15, 15-13, 11-10
Benjamin Hyman
Denver, CO
Def.
Cole Hartman
Plymouth, MN
(B16B) Boy's Singles: 16 and Under Blue Olympic Format (2) clubCode8001 Sun 12:00 PM 15-12, 15-2
TotalSubGroup2 (B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold
Dane Elkins
Los Angeles, CA
Def.
Chandler Spiewak
Burlington, WI
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (30) clubCode8001 Wed 12:30 PM 15-3, 15-10
Sahil Thakur
Tracy, CA
Def.
Vardaan Tandon
Edison, NJ
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (29) clubCode8001 Wed 12:30 PM 15-2, 15-5
Ricardo Diaz
Stockton, CA
Def.
Matthew Miller
Grand Junction, CO
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (28) clubCode8001 Wed 12:30 PM 15-0, 15-3
Ben Baron
Phoenix, AZ
Def.
Chance McCallister
Gj, CO
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (25) clubCode8001 Wed 1:20 PM 15-0, 15-2
Cole Hartman
Plymouth, MN
Def.
Alex Perez
Tyler, TX
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (21) clubCode8001 Wed 2:10 PM 15-6, 15-11
Julian Singh
Pleasanton, CA
Def.
Carson Marshall
Jackson, TN
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (18) clubCode8001 Wed 2:10 PM 15-5, 15-8
Carter Harbeck
Urbandale, IA
Def.
Jesse Rojas
Stockton, California
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (20) clubCode8001 Wed 3:00 PM 8-15, 15-14, 11-8
Jason Sauer
Chesterfield, MO
Def.
Nicolas Walsh
Northfield, NJ
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (19) clubCode8001 Wed 3:00 PM 15-6, 15-7
Micah Farmer
Trophy Club, TX
Def.
Yash Maini
Madison, WI
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (26) clubCode8001 Wed 3:50 PM 15-11, 15-6
Benjamin Hyman
Denver, CO
Def.
Kyle Snyder
State College, PA
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (23) clubCode8001 Wed 3:50 PM 15-2, 15-1
Lucas Shoemaker
Bettendorf, IA
Def.
Michael Pratt
Frisco, TX
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (22) clubCode8001 Wed 3:50 PM 15-2, 15-7
Dominic Dent
Lumberton, NC
Def.
Ian Bjorn
St. Louis, MO
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (17) clubCode8001 Wed 4:40 PM 15-8, 15-7
David Marsden
Arlington, TX
Def.
Jaden Magleby
Idaho Falls, ID
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (24) clubCode8001 Wed 7:10 PM 15-5, 15-6
Mitchell Turner
Salem, OR
Def.
Mitchell Chiesl
Medina, MN
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (27) clubCode8001 Thu 9:20 AM 15-0, 15-2
Sahil Thakur
Tracy, CA
Def.
Carter Harbeck
Urbandale, IA
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (13) clubCode8001 Thu 11:50 AM 15-6, 15-0
Ricardo Diaz
Stockton, CA
Def.
Cole Hartman
Plymouth, MN
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (12) clubCode8001 Thu 12:40 PM 15-3, 15-1
Dane Elkins
Los Angeles, CA
Def.
Jason Sauer
Chesterfield, MO
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (14) clubCode8001 Thu 1:30 PM 15-3, 15-4
Mitchell Turner
Salem, OR
Def.
Lucas Shoemaker
Bettendorf, IA
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (11) clubCode8001 Thu 1:30 PM 15-9, 15-14
Ben Baron
Phoenix, AZ
Def.
David Marsden
Arlington, TX
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (9) clubCode8001 Thu 1:30 PM 15-7, 15-13
Akul Ramayani
Poughkeepsie, NY
Def.
Julian Singh
Pleasanton, CA
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (15) clubCode8001 Thu 2:20 PM 15-0, 15-6
Jordan Barth
Cold Spring, MN
Def.
Dominic Dent
Lumberton, NC
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (16) clubCode8001 Thu 7:20 PM 15-7, 15-2
Micah Farmer
Trophy Club, TX
Def.
Benjamin Hyman
Denver, CO
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (10) clubCode8001 Thu 8:10 PM 15-3, 6-15, 11-9
Dane Elkins
Los Angeles, CA
Def.
Mitchell Turner
Salem, OR
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (6) clubCode8001 Fri 11:00 AM 15-3, 15-2
Jordan Barth
Cold Spring, MN
Def.
Ben Baron
Phoenix, AZ
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (8) clubCode8001 Fri 11:50 AM 15-5, 15-6
Sahil Thakur
Tracy, CA
Def.
Ricardo Diaz
Stockton, CA
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (5) clubCode8001 Fri 1:30 PM 15-3, 15-11
Akul Ramayani
Poughkeepsie, NY
Def.
Micah Farmer
Trophy Club, TX
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (7) clubCode8001 Fri 8:10 PM 15-11, 12-15, 11-4
Jordan Barth
Cold Spring, MN
Def.
Sahil Thakur
Tracy, CA
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (4) clubCode8001 Sat 2:00 PM 14-15, 15-10, 11-2
Akul Ramayani
Poughkeepsie, NY
Def.
Dane Elkins
Los Angeles, CA
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (3) clubCode8001 Sat 2:00 PM 1-15, 15-4, 11-8
Dane Elkins
Los Angeles, CA
Def.
Sahil Thakur
Tracy, CA
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (2) clubCode8001 Sun 11:00 AM 14-15, 15-10, 11-5
Jordan Barth
Cold Spring, MN
Def.
Akul Ramayani
Poughkeepsie, NY
(B16G) Boy's Singles: 16 and Under Gold Olympic Format (1) clubCode8001 Sun 12:00 PM 15-14, 15-0
TotalSubGroup3 (B16R) Boy's Singles: 16 and Under Red
Vardaan Tandon
Edison, NJ
Def.
Jesse Rojas
Stockton, California
(B16R) Boy's Singles: 16 and Under Red Olympic Format (13) clubCode8001 Thu 8:30 AM 15-10, 15-12
Matthew Miller
Grand Junction, CO
Def.
Alex Perez
Tyler, TX
(B16R) Boy's Singles: 16 and Under Red Olympic Format (12) clubCode8001 Thu 8:30 AM 15-6, 15-9
Chance McCallister
Gj, CO
Def.
Jaden Magleby
Idaho Falls, ID
(B16R) Boy's Singles: 16 and Under Red Olympic Format (9) clubCode8001 Thu 8:30 AM 15-8, 15-9
Yash Maini
Madison, WI
Def.
Kyle Snyder
State College, PA
(B16R) Boy's Singles: 16 and Under Red Olympic Format (10) clubCode8001 Thu 10:10 AM 15-9, 15-3
Michael Pratt
Frisco, TX
Def.
Mitchell Chiesl
Medina, MN
(B16R) Boy's Singles: 16 and Under Red Olympic Format (11) clubCode8001 Thu 11:50 AM 15-3, 15-4
Chandler Spiewak
Burlington, WI
Def.
Nicolas Walsh
Northfield, NJ
(B16R) Boy's Singles: 16 and Under Red Olympic Format (14) clubCode8001 Thu 1:30 PM 15-2, 15-6
Chandler Spiewak
Burlington, WI
Def.
Michael Pratt
Frisco, TX
(B16R) Boy's Singles: 16 and Under Red Olympic Format (6) clubCode8001 Fri 9:20 AM 15-3, 15-6
Chance McCallister
Gj, CO
Def.
Ian Bjorn
St. Louis, MO
(B16R) Boy's Singles: 16 and Under Red Olympic Format (8) clubCode8001 Fri 10:10 AM 15-12, 9-15, 11-8
Carson Marshall
Jackson, TN
Def.
Yash Maini
Madison, WI
(B16R) Boy's Singles: 16 and Under Red Olympic Format (7) clubCode8001 Fri 10:10 AM 9-15, 15-9, 11-4
Vardaan Tandon
Edison, NJ
Def.
Matthew Miller
Grand Junction, CO
(B16R) Boy's Singles: 16 and Under Red Olympic Format (5) clubCode8001 Fri 10:10 AM 15-13, 12-15, 11-8
Vardaan Tandon
Edison, NJ
Def.
Chance McCallister
Gj, CO
(B16R) Boy's Singles: 16 and Under Red Olympic Format (4) clubCode8001 Sat 9:00 AM 15-4, 15-6
Chandler Spiewak
Burlington, WI
Def.
Carson Marshall
Jackson, TN
(B16R) Boy's Singles: 16 and Under Red Olympic Format (3) clubCode8001 Sat 10:00 AM 15-3, 14-15, 11-9
Carson Marshall
Jackson, TN
Def.
Chance McCallister
Gj, CO
(B16R) Boy's Singles: 16 and Under Red Olympic Format (2) clubCode8001 Sat 2:00 PM 15-13, 15-10
Chandler Spiewak
Burlington, WI
Def.
Vardaan Tandon
Edison, NJ
(B16R) Boy's Singles: 16 and Under Red Olympic Format (1) clubCode8001 Sun 11:00 AM 2-15, 15-1, 11-5
TotalSubGroup4 (B16W) Boy's Singles: 16 and Under White
Jesse Rojas
Stockton, California
Def.
Alex Perez
Tyler, TX
(B16W) Boy's Singles: 16 and Under White Olympic Format (5) clubCode8001 Fri 8:30 AM 15-10, 15-6
Mitchell Chiesl
Medina, MN
Def.
Nicolas Walsh
Northfield, NJ
(B16W) Boy's Singles: 16 and Under White Olympic Format (6) clubCode8001 Fri 2:20 PM WBF - No Show
Jesse Rojas
Stockton, California
Def.
Jaden Magleby
Idaho Falls, ID
(B16W) Boy's Singles: 16 and Under White Olympic Format (4) clubCode8001 Sat 8:00 AM 15-4, 15-3
Kyle Snyder
State College, PA
Def.
Mitchell Chiesl
Medina, MN
(B16W) Boy's Singles: 16 and Under White Olympic Format (3) clubCode8001 Sat 8:00 AM 15-4, 15-4
Jesse Rojas
Stockton, California
Def.
Kyle Snyder
State College, PA
(B16W) Boy's Singles: 16 and Under White Olympic Format (1) clubCode8001 Sun 11:00 AM 15-6, 15-1
Jaden Magleby
Idaho Falls, ID
Def.
Mitchell Chiesl
Medina, MN
(B16W) Boy's Singles: 16 and Under White Olympic Format (2) clubCode8001 Sun 12:00 PM 15-5, 15-4

R2sports.com