Modify InfoMatch / Game Search

Search Matches and games from event results

12/9/2017 - 12/10/2017: RYDF "A Season of Giving" Fun-Raiser

Match Filters
Division Type
Division Name
Division Code
Round
Format
Singles Doubles
School
Results
Match Time / Location
Begin Date/Time
:
End Date/Time
:
Club
Match ID
Ref
Scheduled Time
Participant Name
R2 UID
Find User Here

Modify Info Match / Game Search - Start Search Modify Info


Print Sub Group Page Break
Summary:


Number of Displayed Records: Loading, please wait

Print

Participants Division Draw Type Round
Match Num
Club Day / Time Score
TotalSubGroup1 (DO/E1) Doubles: Open / Elite Group: 1
Harold Jagoda / Jose Diaz
Def.
Jorge Villa / Roger Yu
(DO/E1) Doubles: Open / Elite Group: 1 Round Robin Rnd: 4 (6) clubCode170 Sat 12:20 PM 11-8, 11-1
Michael Lin / Steve Turner
Def.
Michael Baker / Ricardo Diaz
(DO/E1) Doubles: Open / Elite Group: 1 Round Robin Rnd: 4 (5) clubCode170 Sat 12:20 PM 11-8, 11-3
Harold Jagoda / Jose Diaz
Def.
Michael Baker / Ricardo Diaz
(DO/E1) Doubles: Open / Elite Group: 1 Round Robin Rnd: 4 (4) clubCode170 Sat 1:00 PM 6-11, 11-1
Michael Lin / Steve Turner
Def.
Jorge Villa / Roger Yu
(DO/E1) Doubles: Open / Elite Group: 1 Round Robin Rnd: 4 (3) clubCode170 Sat 1:40 PM 11-1, 11-3
Michael Baker / Ricardo Diaz
Def.
Jorge Villa / Roger Yu
(DO/E1) Doubles: Open / Elite Group: 1 Round Robin Rnd: 4 (2) clubCode170 Sat 2:20 PM 11-4, 11-6
Harold Jagoda / Jose Diaz
Def.
Michael Lin / Steve Turner
(DO/E1) Doubles: Open / Elite Group: 1 Round Robin Rnd: 4 (1) clubCode170 Sat 3:00 PM 8-11, 11-3
TotalSubGroup2 (DO/E2) Doubles: Open / Elite Group: 2
Ivan Salas / Scott Ferrell
Def.
Antonio Rojas / John Provan
(DO/E2) Doubles: Open / Elite Group: 2 Round Robin Rnd: 4 (5) clubCode170 Sat 11:40 AM 11-2, 11-3
Marco Rojas / Mike Lippitt
Def.
Alonso Rodriguez. Jr / Tony Jammal
(DO/E2) Doubles: Open / Elite Group: 2 Round Robin Rnd: 4 (6) clubCode170 Sat 12:20 PM 11-8, 11-10
Marco Rojas / Mike Lippitt
Def.
Antonio Rojas / John Provan
(DO/E2) Doubles: Open / Elite Group: 2 Round Robin Rnd: 4 (4) clubCode170 Sat 1:00 PM 11-4, 11-5
Ivan Salas / Scott Ferrell
Def.
Alonso Rodriguez. Jr / Tony Jammal
(DO/E2) Doubles: Open / Elite Group: 2 Round Robin Rnd: 4 (3) clubCode170 Sat 1:40 PM 11-0, 11-8
Alonso Rodriguez. Jr / Tony Jammal
Def.
Antonio Rojas / John Provan
(DO/E2) Doubles: Open / Elite Group: 2 Round Robin Rnd: 4 (2) clubCode170 Sat 2:20 PM WBF - No Show
Marco Rojas / Mike Lippitt
Def.
Ivan Salas / Scott Ferrell
(DO/E2) Doubles: Open / Elite Group: 2 Round Robin Rnd: 4 (1) clubCode170 Sat 3:00 PM 4-11, 11-2
TotalSubGroup3 (DO/E3) Doubles: Open / Elite Group: 3
Robert Collins / Tyrone Snipes
Def.
Julian Singh / Sahil Thakur
(DO/E3) Doubles: Open / Elite Group: 3 Round Robin Rnd: 4 (6) clubCode170 Sat 11:40 AM 11-8, 11-3
Freddy Flores / Stan Hampton
Def.
Brian Grinstead / Wade Foster
(DO/E3) Doubles: Open / Elite Group: 3 Round Robin Rnd: 4 (5) clubCode170 Sat 11:40 AM 11-5, 11-3
Robert Collins / Tyrone Snipes
Def.
Brian Grinstead / Wade Foster
(DO/E3) Doubles: Open / Elite Group: 3 Round Robin Rnd: 4 (4) clubCode170 Sat 1:00 PM 11-6, 11-6
Freddy Flores / Stan Hampton
Def.
Julian Singh / Sahil Thakur
(DO/E3) Doubles: Open / Elite Group: 3 Round Robin Rnd: 4 (3) clubCode170 Sat 1:40 PM 11-9, 11-1
Julian Singh / Sahil Thakur
Def.
Brian Grinstead / Wade Foster
(DO/E3) Doubles: Open / Elite Group: 3 Round Robin Rnd: 4 (2) clubCode170 Sat 2:20 PM 11-6, 11-9
Robert Collins / Tyrone Snipes
Def.
Freddy Flores / Stan Hampton
(DO/E3) Doubles: Open / Elite Group: 3 Round Robin Rnd: 4 (1) clubCode170 Sat 3:00 PM 9-11, 11-8
TotalSubGroup4 (DO/E4) Doubles: Open / Elite Group: 4
Richard Talamantez / Whitney Lowe
Def.
Jeff Auen / Mauro Rojas
(DO/E4) Doubles: Open / Elite Group: 4 Round Robin Rnd: 4 (6) clubCode170 Sat 11:00 AM 9-11, 11-8
David Hostler / Oui Sithixay
Def.
Abel Garcia / Luis Avila
(DO/E4) Doubles: Open / Elite Group: 4 Round Robin Rnd: 4 (5) clubCode170 Sat 11:00 AM 11-5, 11-10
Jeff Auen / Mauro Rojas
Def.
David Hostler / Oui Sithixay
(DO/E4) Doubles: Open / Elite Group: 4 Round Robin Rnd: 4 (4) clubCode170 Sat 1:00 PM 6-11, 11-3
Richard Talamantez / Whitney Lowe
Def.
Abel Garcia / Luis Avila
(DO/E4) Doubles: Open / Elite Group: 4 Round Robin Rnd: 4 (3) clubCode170 Sat 1:40 PM 11-9, 11-8
Richard Talamantez / Whitney Lowe
Def.
David Hostler / Oui Sithixay
(DO/E4) Doubles: Open / Elite Group: 4 Round Robin Rnd: 4 (2) clubCode170 Sat 2:20 PM 11-9, 11-8
Jeff Auen / Mauro Rojas
Tied
Abel Garcia / Luis Avila
(DO/E4) Doubles: Open / Elite Group: 4 Round Robin Rnd: 4 (1) clubCode170 Sat 3:00 PM 11-9, 9-11. Tie
TotalSubGroup5 (DO/EP1) Doubles: Open / Elite Playoff
Harold Jagoda / Jose Diaz
San Lorenzo, CA/Stockton, CA
vs.
Abel Garcia / Luis Avila
Hayward, CA/Wilmington, CA
(DO/EP1) Doubles: Open / Elite Playoff Single Elimination (16)
Brian Grinstead / Wade Foster
Santa Clara, CA/Sunnyvale, CA
vs.
Marco Rojas / Mike Lippitt
Stockton, CA/Danville, CA
(DO/EP1) Doubles: Open / Elite Playoff Single Elimination (15)
Robert Collins / Tyrone Snipes
San Jose, CA/Oakland, CA
vs.
Antonio Rojas / John Provan
Stockton, CA/San Jose, CA
(DO/EP1) Doubles: Open / Elite Playoff Single Elimination (14)
Jorge Villa / Roger Yu
San Rafael, CA/Fremont, CA
vs.
Richard Talamantez / Whitney Lowe
Vacaville, CA/Vacaville , CA
(DO/EP1) Doubles: Open / Elite Playoff Single Elimination (13)
Michael Lin / Steve Turner
San Francisco, CA/Manteca, CA
vs.
David Hostler / Oui Sithixay
Suisun City, CA
(DO/EP1) Doubles: Open / Elite Playoff Single Elimination (12)
Julian Singh / Sahil Thakur
Pleasanton, CA/Tracy, CA
vs.
Ivan Salas / Scott Ferrell
Fairfield, CA/Vacaville, CA
(DO/EP1) Doubles: Open / Elite Playoff Single Elimination (11)
Freddy Flores / Stan Hampton
Pleasanton, CA/Newcastle, CA
vs.
Alonso Rodriguez. Jr / Tony Jammal
Mather , CA/Roseville, CA
(DO/EP1) Doubles: Open / Elite Playoff Single Elimination (10)
Michael Baker / Ricardo Diaz
Sacramento, CA/Stockton, CA
vs.
Jeff Auen / Mauro Rojas
Lafayette, CA/Stockton, CA
(DO/EP1) Doubles: Open / Elite Playoff Single Elimination (9)
Harold Jagoda / Jose Diaz
San Lorenzo, CA/Stockton, CA
Def.
Jeff Auen / Mauro Rojas
Lafayette, CA/Stockton, CA
(DO/EP1) Doubles: Open / Elite Playoff Single Elimination (8) clubCode170 Sat 3:40 PM 15-11
Marco Rojas / Mike Lippitt
Stockton, CA/Danville, CA
Def.
Freddy Flores / Stan Hampton
Pleasanton, CA/Newcastle, CA
(DO/EP1) Doubles: Open / Elite Playoff Single Elimination (7) clubCode170 Sat 3:40 PM 15-14
Robert Collins / Tyrone Snipes
San Jose, CA/Oakland, CA
Def.
Ivan Salas / Scott Ferrell
Fairfield, CA/Vacaville, CA
(DO/EP1) Doubles: Open / Elite Playoff Single Elimination (6) clubCode170 Sat 4:20 PM 15-7
Michael Lin / Steve Turner
San Francisco, CA/Manteca, CA
Def.
Richard Talamantez / Whitney Lowe
Vacaville, CA/Vacaville , CA
(DO/EP1) Doubles: Open / Elite Playoff Single Elimination (5) clubCode170 Sat 4:20 PM 15-8
Harold Jagoda / Jose Diaz
San Lorenzo, CA/Stockton, CA
Def.
Michael Lin / Steve Turner
San Francisco, CA/Manteca, CA
(DO/EP1) Doubles: Open / Elite Playoff Single Elimination (4) clubCode170 Sat 5:00 PM 15-9
Robert Collins / Tyrone Snipes
San Jose, CA/Oakland, CA
Def.
Marco Rojas / Mike Lippitt
Stockton, CA/Danville, CA
(DO/EP1) Doubles: Open / Elite Playoff Single Elimination (3) clubCode170 Sat 5:00 PM 15-11
Harold Jagoda / Jose Diaz
San Lorenzo, CA/Stockton, CA
Def.
Robert Collins / Tyrone Snipes
San Jose, CA/Oakland, CA
(DO/EP1) Doubles: Open / Elite Playoff Single Elimination (1) clubCode170 Sat 5:40 PM 15-11
TotalSubGroup6 (DO/EP2) Doubles: Open / Elite Playoff #2
Group 1 - 5th
vs.
Group 4 - 8th
(DO/EP2) Doubles: Open / Elite Playoff #2 Single Elimination (16)
Group 3 - 8th
vs.
Group 2 - 5th
(DO/EP2) Doubles: Open / Elite Playoff #2 Single Elimination (15)
Group 3 - 5th
vs.
Group 2 - 8th
(DO/EP2) Doubles: Open / Elite Playoff #2 Single Elimination (14)
Group 1 - 8th
vs.
Group 4 - 5th
(DO/EP2) Doubles: Open / Elite Playoff #2 Single Elimination (13)
Group 1 - 6th
vs.
Group 4 - 7th
(DO/EP2) Doubles: Open / Elite Playoff #2 Single Elimination (12)
Group 3 - 7th
vs.
Group 2 - 6th
(DO/EP2) Doubles: Open / Elite Playoff #2 Single Elimination (11)
Group 3 - 6th
vs.
Group 2 - 7th
(DO/EP2) Doubles: Open / Elite Playoff #2 Single Elimination (10)
Group 1 - 7th
vs.
Group 4 - 6th
(DO/EP2) Doubles: Open / Elite Playoff #2 Single Elimination (9)
Michael Baker / Ricardo Diaz
Sacramento, CA/Stockton, CA
Def.
Abel Garcia / Luis Avila
Hayward, CA/Wilmington, CA
(DO/EP2) Doubles: Open / Elite Playoff #2 Single Elimination (8) clubCode170 Sat 3:40 PM 15-13
Brian Grinstead / Wade Foster
Santa Clara, CA/Sunnyvale, CA
Def.
Alonso Rodriguez. Jr / Tony Jammal
Mather , CA/Roseville, CA
(DO/EP2) Doubles: Open / Elite Playoff #2 Single Elimination (7) clubCode170 Sat 3:40 PM 15-8
Julian Singh / Sahil Thakur
Pleasanton, CA/Tracy, CA
Def.
Antonio Rojas / John Provan
Stockton, CA/San Jose, CA
(DO/EP2) Doubles: Open / Elite Playoff #2 Single Elimination (6) clubCode170 Sat 4:20 PM WBF - No Show
David Hostler / Oui Sithixay
Suisun City, CA
Def.
Jorge Villa / Roger Yu
San Rafael, CA/Fremont, CA
(DO/EP2) Doubles: Open / Elite Playoff #2 Single Elimination (5) clubCode170 Sat 4:20 PM 15-13
Michael Baker / Ricardo Diaz
Sacramento, CA/Stockton, CA
Def.
David Hostler / Oui Sithixay
Suisun City, CA
(DO/EP2) Doubles: Open / Elite Playoff #2 Single Elimination (4) clubCode170 Sat 5:00 PM 15-9
Brian Grinstead / Wade Foster
Santa Clara, CA/Sunnyvale, CA
Def.
Julian Singh / Sahil Thakur
Pleasanton, CA/Tracy, CA
(DO/EP2) Doubles: Open / Elite Playoff #2 Single Elimination (3) clubCode170 Sat 5:00 PM 15-8
Brian Grinstead / Wade Foster
Santa Clara, CA/Sunnyvale, CA
Def.
Michael Baker / Ricardo Diaz
Sacramento, CA/Stockton, CA
(DO/EP2) Doubles: Open / Elite Playoff #2 Single Elimination (1) clubCode170 Sat 5:40 PM 11-6, 6-11, 11-10

R2sports.com