Modify Info Match Search

Generate match report

2/25/2015 - 3/1/2015: 2015 USA Racquetball National High School Championships

Match Filters
Division Type
Division Name
Division Code
Round
Format
Singles Doubles
School
Results
Match Time / Location
Begin Date/Time
:
End Date/Time
:
Club
Match ID
Ref
Scheduled Time
Participant Name
R2 UID
Find User Here

Modify Info Match - Start Search Modify Info


Print Sub Group Page Break
Summary:


Number of Displayed Records: Loading, please wait

Print

Participants Division Draw Type Round
Match Num
Club Day / Time Score
TotalSubGroup1 (cXH3D) Mixed High School Doubles: #3 Consolation
Amber Hayes / Brendan Krause
Parkway West, Ballwin/Parkway West, Ballwin
Def.
Colin Cooper / Samantha Fretwell
Sprague, Salem/Sprague, Salem
(cXH3D) Mixed High School Doubles: #3 Consolation Single Elimination (17) clubCode153 Thu 7:00 PM 15-3, 15-9
Amber Hayes / Brendan Krause
Parkway West, Ballwin/Parkway West, Ballwin
Def.
Cory Galego / Maleane Chin
Southridge, Beaverton/Southridge, Beaverton
(cXH3D) Mixed High School Doubles: #3 Consolation Single Elimination (16) clubCode153 Fri 8:30 PM 15-14, 15-7
Brian Sullivan / Jessica Paris
Southridge, Beaverton/Southridge, Beaverton
Def.
Caroline Kaiser / Julian Polizzi
Lindbergh, Fenton/Lindbergh, Fenton
(cXH3D) Mixed High School Doubles: #3 Consolation Single Elimination (15) clubCode153 Fri 8:30 PM 15-0, 15-8
Jack Gooding / Megan Davidson
Beaverton, Portland
Def.
Aidan Crockett / Makena Johnston
Sprague, Salem/Sprague, Salem
(cXH3D) Mixed High School Doubles: #3 Consolation Single Elimination (10) clubCode153 Fri 8:30 PM 15-7, 15-4
Jared Edberg / Brooklyn Kasler
Southridge, Beaverton
Def.
Colleen Clancy / Ian Bjorn
Lindbergh, Fenton/Lindbergh, St. Louis
(cXH3D) Mixed High School Doubles: #3 Consolation Single Elimination (9) clubCode153 Fri 8:30 PM 15-6, 15-7
Jack Baldschun / Hayley Gualco
Beaverton, Portland
Def.
Jack Sobey / Mareyna Fuller
Sprague, Salem/Sprague, Salem
(cXH3D) Mixed High School Doubles: #3 Consolation Single Elimination (13) clubCode153 Fri 9:20 PM 15-9, 15-6
Hannah August / John Lewis
Beaverton, Beaverton/Beaverton, Beaverton
Def.
Leah North / Jacob Ankerson
Beaverton, Beaverton
(cXH3D) Mixed High School Doubles: #3 Consolation Single Elimination (12) clubCode153 Fri 9:20 PM 15-9, 15-10
Silas Milner / Stephanie Luerken
Southridge, Tigard/Southridge, Tigard
Def.
Jessie Le / Joe Bauer
Lindbergh, Fenton/Lindbergh, St. Louis
(cXH3D) Mixed High School Doubles: #3 Consolation Single Elimination (14) clubCode153 Fri 10:10 PM 15-6, 15-9
Sarah Greenberg / Shayon Ghahyasi
Southridge, Beaverton/Southridge, Beaverton
Def.
Bailey Voellinger / Kara Remming
Lindbergh, St. Louis
(cXH3D) Mixed High School Doubles: #3 Consolation Single Elimination (11) clubCode153 Fri 10:10 PM 15-10, 15-1
Amber Hayes / Brendan Krause
Parkway West, Ballwin/Parkway West, Ballwin
Def.
Jared Edberg / Brooklyn Kasler
Southridge, Beaverton
(cXH3D) Mixed High School Doubles: #3 Consolation Single Elimination (8) clubCode153 Sat 4:05 PM 15-5, 15-1
Hannah August / John Lewis
Beaverton, Beaverton/Beaverton, Beaverton
Def.
Jack Baldschun / Hayley Gualco
Beaverton, Portland
(cXH3D) Mixed High School Doubles: #3 Consolation Single Elimination (5) clubCode153 Sat 4:05 PM 15-2, 14-15, 11-1
Jack Gooding / Megan Davidson
Beaverton, Portland
Def.
Brian Sullivan / Jessica Paris
Southridge, Beaverton/Southridge, Beaverton
(cXH3D) Mixed High School Doubles: #3 Consolation Single Elimination (7) clubCode153 Sat 5:00 PM 15-12, 13-15, 11-7
Silas Milner / Stephanie Luerken
Southridge, Tigard/Southridge, Tigard
Def.
Sarah Greenberg / Shayon Ghahyasi
Southridge, Beaverton/Southridge, Beaverton
(cXH3D) Mixed High School Doubles: #3 Consolation Single Elimination (6) clubCode153 Sat 5:00 PM WBF - No Show
Amber Hayes / Brendan Krause
Parkway West, Ballwin/Parkway West, Ballwin
Def.
Hannah August / John Lewis
Beaverton, Beaverton/Beaverton, Beaverton
(cXH3D) Mixed High School Doubles: #3 Consolation Single Elimination (4) clubCode153 Sat 7:45 PM 15-7, 15-2
Jack Gooding / Megan Davidson
Beaverton, Portland
Def.
Silas Milner / Stephanie Luerken
Southridge, Tigard/Southridge, Tigard
(cXH3D) Mixed High School Doubles: #3 Consolation Single Elimination (3) clubCode153 Sat 8:40 PM
Hannah August / John Lewis
Beaverton, Beaverton/Beaverton, Beaverton
Def.
Silas Milner / Stephanie Luerken
Southridge, Tigard/Southridge, Tigard
(cXH3D) Mixed High School Doubles: #3 Consolation Single Elimination Third clubCode153 Sun 8:30 AM WBF - No Show
Amber Hayes / Brendan Krause
Parkway West, Ballwin/Parkway West, Ballwin
Def.
Jack Gooding / Megan Davidson
Beaverton, Portland
(cXH3D) Mixed High School Doubles: #3 Consolation Single Elimination (1) clubCode153 Sun 8:30 AM 15-7, 15-2
TotalSubGroup2 (XH3D) Mixed High School Doubles: #3
John Mazer / Mahaila Nieslanik
Southridge, Beaverton/Southridge, Beaverton
Def.
Amber Hayes / Brendan Krause
Parkway West, Ballwin/Parkway West, Ballwin
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (49) clubCode153 Thu 8:00 AM 15-14, 15-8
Eli Corpon / Angela Thurber
Beaverton, Portland
Def.
Colin Cooper / Samantha Fretwell
Sprague, Salem/Sprague, Salem
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (48) clubCode153 Thu 8:00 AM 15-9, 15-4
Andrew Peterson / Tabatha Saake
Parkway West, Chesterfield/Parkway West, Ballwin
Def.
Jack Sobey / Mareyna Fuller
Sprague, Salem/Sprague, Salem
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (45) clubCode153 Thu 8:00 AM 15-7, 15-0
Hayden Bridgeman / Paige Martin
Sprague, Salem/Sprague, Salem
Def.
Hannah August / John Lewis
Beaverton, Beaverton/Beaverton, Beaverton
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (44) clubCode153 Thu 8:00 AM 12-15, 15-4, 11-4
Maggie McClanahan / Grant Meine
Lindbergh, Crestwood/Lindbergh, St. Louis
Def.
Jared Edberg / Brooklyn Kasler
Southridge, Beaverton
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (41) clubCode153 Thu 8:00 AM 15-12, 10-15, 11-2
Jessica Douglas / Peter Day
Beaverton, Beaverton/Beaverton, Beaverton
Def.
Colleen Clancy / Ian Bjorn
Lindbergh, Fenton/Lindbergh, St. Louis
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (40) clubCode153 Thu 8:00 AM 15-5, 15-5
Jillian Bommarito / Nick Duepner
Lindbergh, Fenton/Lindbergh, St. Louis
Def.
Cory Galego / Maleane Chin
Southridge, Beaverton/Southridge, Beaverton
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (33) clubCode153 Thu 8:00 AM 15-7, 4-15, 11-1
Grant Husman / Rachel Fritsch
Lindbergh, St Louis/Lindbergh, St. Louis
Def.
Brian Sullivan / Jessica Paris
Southridge, Beaverton/Southridge, Beaverton
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (47) clubCode153 Thu 9:00 AM 15-6, 15-8
Ashley Smith / Nathan Buring
Sprague, Salem/Sprague, Salem
Def.
Silas Milner / Stephanie Luerken
Southridge, Tigard/Southridge, Tigard
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (46) clubCode153 Thu 9:00 AM 15-7, 15-0
Brian Goyda / Emma Beabout
Kirkwood High S, Kirkwood/Kirkwood High S
Def.
Sarah Greenberg / Shayon Ghahyasi
Southridge, Beaverton/Southridge, Beaverton
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (43) clubCode153 Thu 9:00 AM 15-10, 11-15, 11-8
Julia Ide / Paul Bringas
Southridge, Beaverton/Southridge, Beaveron
Def.
Aidan Crockett / Makena Johnston
Sprague, Salem/Sprague, Salem
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (42) clubCode153 Thu 9:00 AM 15-2, 15-8
Eric Oneal / Rikki Guo
Lindbergh, St. Louis/Lindbergh, St. Louis
Def.
Jack Gooding / Megan Davidson
Beaverton, Portland
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (39) clubCode153 Thu 9:00 AM 15-2, 15-6
Samantha Brunk / Max Hatala
Beaverton, Beaverton
Def.
Bailey Voellinger / Kara Remming
Lindbergh, St. Louis
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (38) clubCode153 Thu 9:00 AM 15-5, 15-7
Emily Schaper / Lucas Lubsch
Lindbergh, St. Louis/Lindbergh, St. Louis
Def.
Leah North / Jacob Ankerson
Beaverton, Beaverton
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (37) clubCode153 Thu 9:00 AM 15-10, 15-1
Brooke Johnson / Trent Campbell
Southridge, Beaverton/Southridge
Def.
Jack Baldschun / Hayley Gualco
Beaverton, Portland
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (36) clubCode153 Thu 9:00 AM 15-8, 9-15, 11-2
McKenzie Crawford / Zachary Rabin
Beaverton, Beaverton/Beaverton, Beaverton
Def.
Jessie Le / Joe Bauer
Lindbergh, Fenton/Lindbergh, St. Louis
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (35) clubCode153 Thu 9:00 AM 15-10, 15-5
Angela Nguyen / Jacob Scheuble
Sprague, Salem/Sprague, Salem
Def.
Caroline Kaiser / Julian Polizzi
Lindbergh, Fenton/Lindbergh, Fenton
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (34) clubCode153 Thu 9:00 AM 15-11, 15-7
Thomas Molina / Tori Niska
Southridge, Beaverton/Southridge, Beaverton
Def.
Eric Oneal / Rikki Guo
Lindbergh, St. Louis/Lindbergh, St. Louis
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (26) clubCode153 Thu 7:00 PM 15-7, 15-8
Jordan Heater / Lucas Johnston
Sprague, Salem/Sprague, Salem
Def.
Jillian Bommarito / Nick Duepner
Lindbergh, Fenton/Lindbergh, St. Louis
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (32) clubCode153 Thu 8:30 PM 15-7, 15-8
Jordan Coleman / Zac Coleman
Lincoln, Portland/Lincoln High Sc, Portland
Def.
Emily Schaper / Lucas Lubsch
Lindbergh, St. Louis/Lindbergh, St. Louis
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (28) clubCode153 Thu 8:30 PM 155-2, 15-1
Jessica Douglas / Peter Day
Beaverton, Beaverton/Beaverton, Beaverton
Def.
Claire Hooker / Tom Florent
Kirkwood High S, Kirkwood/Kirkwood High S, Kirkwood
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (25) clubCode153 Thu 8:30 PM 15-7, 15-7
Natalie Lorati / Noble Smith
Beaverton, Portland/Beaverton, Portland
Def.
Maggie McClanahan / Grant Meine
Lindbergh, Crestwood/Lindbergh, St. Louis
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (24) clubCode153 Thu 8:30 PM 15-5, 12-15, 11-5
Anna Stell / Will Rawlings
Sprague, Salem/Sprague, Salem
Def.
Brian Goyda / Emma Beabout
Kirkwood High S, Kirkwood/Kirkwood High S
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (22) clubCode153 Thu 8:30 PM 15-11, 15-7
Hayden Bridgeman / Paige Martin
Sprague, Salem/Sprague, Salem
Def.
Lukas Bell / Molly McClanahan
Lindbergh, St. Louis
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (21) clubCode153 Thu 8:30 PM 15-6, 15-13
Andrew Peterson / Tabatha Saake
Parkway West, Chesterfield/Parkway West, Ballwin
Def.
Edgard Campos / Hayden Regalado
Southridge, Beaverton/Southridge
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (20) clubCode153 Thu 8:30 PM 15-14, 13-15, 11-4
John Mazer / Mahaila Nieslanik
Southridge, Beaverton/Southridge, Beaverton
Def.
Eli Corpon / Angela Thurber
Beaverton, Portland
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (17) clubCode153 Thu 8:30 PM 15-7, 15-13
George Hansen / Samantha Lovett
Kirkwood High S, Frontenac/Kirkwood High S, Glendale
Def.
Angela Nguyen / Jacob Scheuble
Sprague, Salem/Sprague, Salem
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (31) clubCode153 Thu 10:45 PM 15-3, 15-7
Daniel West / Molly Burchfield
Southridge, Tigard/Southridge, Beaverton
Def.
McKenzie Crawford / Zachary Rabin
Beaverton, Beaverton/Beaverton, Beaverton
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (30) clubCode153 Thu 10:45 PM 15-9, 15-4
Haley Greer / Johnny Weber
Lindbergh, Fenton/Lindbergh, St. Louis
Def.
Brooke Johnson / Trent Campbell
Southridge, Beaverton/Southridge
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (29) clubCode153 Thu 10:45 PM 15-3, 15-11
Lizzy Rakey / Peter Haupt
Parkway West, Ballwin/Parkway West, Ballwin
Def.
Samantha Brunk / Max Hatala
Beaverton, Beaverton
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (27) clubCode153 Thu 10:45 PM 15-1, 3-15, 11-5
Julia Ide / Paul Bringas
Southridge, Beaverton/Southridge, Beaveron
Def.
Kennedy Powell / Natalie Bell
Lindbergh, Saint Louis/Lindbergh, Crestwood
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (23) clubCode153 Thu 10:45 PM 8-15, 15-7, 11-7
Ashley Smith / Nathan Buring
Sprague, Salem/Sprague, Salem
Def.
Esther Plants / Stephen Plants
Kirkwood High S/Kirkwood High S, Kirkwood
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (19) clubCode153 Thu 10:45 PM 15-3, 15-10
Ione Gassner / Robert Flor
Beaverton, Portland/Beaverton, Portland
Def.
Grant Husman / Rachel Fritsch
Lindbergh, St Louis/Lindbergh, St. Louis
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (18) clubCode153 Thu 10:45 PM 13-15, 15-11, 11-7.
George Hansen / Samantha Lovett
Kirkwood High S, Frontenac/Kirkwood High S, Glendale
Def.
Ione Gassner / Robert Flor
Beaverton, Portland/Beaverton, Portland
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (15) clubCode153 Fri 8:30 PM 15-6, 6-15, 11-10
Thomas Molina / Tori Niska
Southridge, Beaverton/Southridge, Beaverton
Def.
Julia Ide / Paul Bringas
Southridge, Beaverton/Southridge, Beaveron
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (10) clubCode153 Fri 8:30 PM 15-7, 15-11
Jordan Heater / Lucas Johnston
Sprague, Salem/Sprague, Salem
Def.
John Mazer / Mahaila Nieslanik
Southridge, Beaverton/Southridge, Beaverton
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (16) clubCode153 Fri 9:20 PM 15-8, 15-8
Daniel West / Molly Burchfield
Southridge, Tigard/Southridge, Beaverton
Def.
Ashley Smith / Nathan Buring
Sprague, Salem/Sprague, Salem
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (14) clubCode153 Fri 9:20 PM 15-14, 15-13
Haley Greer / Johnny Weber
Lindbergh, Fenton/Lindbergh, St. Louis
Def.
Andrew Peterson / Tabatha Saake
Parkway West, Chesterfield/Parkway West, Ballwin
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (13) clubCode153 Fri 9:20 PM 15-6, 15-12
Jordan Coleman / Zac Coleman
Lincoln, Portland/Lincoln High Sc, Portland
Def.
Hayden Bridgeman / Paige Martin
Sprague, Salem/Sprague, Salem
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (12) clubCode153 Fri 9:20 PM 15-5, 15-4
Anna Stell / Will Rawlings
Sprague, Salem/Sprague, Salem
Def.
Lizzy Rakey / Peter Haupt
Parkway West, Ballwin/Parkway West, Ballwin
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (11) clubCode153 Fri 9:20 PM 15-8, 4-15, 11-4
Natalie Lorati / Noble Smith
Beaverton, Portland/Beaverton, Portland
Def.
Jessica Douglas / Peter Day
Beaverton, Beaverton/Beaverton, Beaverton
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (9) clubCode153 Fri 9:20 PM 15-2, 15-5
Jordan Heater / Lucas Johnston
Sprague, Salem/Sprague, Salem
Def.
Natalie Lorati / Noble Smith
Beaverton, Portland/Beaverton, Portland
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (8) clubCode153 Sat 2:15 PM 15-12, 15-8
Haley Greer / Johnny Weber
Lindbergh, Fenton/Lindbergh, St. Louis
Def.
Jordan Coleman / Zac Coleman
Lincoln, Portland/Lincoln High Sc, Portland
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (5) clubCode153 Sat 2:15 PM 10-15, 15-6, 11-5
Thomas Molina / Tori Niska
Southridge, Beaverton/Southridge, Beaverton
Def.
George Hansen / Samantha Lovett
Kirkwood High S, Frontenac/Kirkwood High S, Glendale
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (7) clubCode153 Sat 3:10 PM 15-14, 15-11
Daniel West / Molly Burchfield
Southridge, Tigard/Southridge, Beaverton
Def.
Anna Stell / Will Rawlings
Sprague, Salem/Sprague, Salem
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (6) clubCode153 Sat 3:10 PM 15-1, 15-0
Jordan Heater / Lucas Johnston
Sprague, Salem/Sprague, Salem
Def.
Haley Greer / Johnny Weber
Lindbergh, Fenton/Lindbergh, St. Louis
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (4) clubCode153 Sat 9:35 PM 15-7, 15-9
Thomas Molina / Tori Niska
Southridge, Beaverton/Southridge, Beaverton
Def.
Daniel West / Molly Burchfield
Southridge, Tigard/Southridge, Beaverton
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (3) clubCode153 Sat 9:35 PM 15-12, 15-5
Haley Greer / Johnny Weber
Lindbergh, Fenton/Lindbergh, St. Louis
Def.
Daniel West / Molly Burchfield
Southridge, Tigard/Southridge, Beaverton
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination Third clubCode153 Sun 8:30 AM 15-6, 15-11
Thomas Molina / Tori Niska
Southridge, Beaverton/Southridge, Beaverton
Def.
Jordan Heater / Lucas Johnston
Sprague, Salem/Sprague, Salem
(XH3D) Mixed High School Doubles: #3 Single Elimination (1) clubCode153 Sun 8:30 AM 15-12, 15-9

R2sports.com