Life Time Fitness - Summer Series #2

Racquetball Tournament 8/11/2012 - 8/11/2012
Life Time Fitness - Summer Series #2
Life Time Fitness, Bloomington South - St Louis Park, MN USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:torneld@charter.net.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MN Racquetball Events

Minnesota Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Age Singles

40+ B

3

Round Robin

Ron Berquist

Michael Klardie

Ron Denler

Men's Age Singles

50+

4

Round Robin

John Wilinski

Don Checots

Scott Stevens

Bruce Green

AAC

Men's Age Singles

All Age C

4

Round Robin

Jim Noonan

Chris Dehmer

Joe Ramirez

Esten Rye

Men's Doubles

Men's A Doubles

4

Round Robin

Joseph Nelson / Craig Vanderbeek

Jim Unterberger / Ron Berquist

Lamon Marchbanks / Daan Klem

Matthew Schmekel / David Tornell

MA

Men's Singles

A

11

Single Elimination

Joseph Nelson

Vallana Perrault

Max Tite

Craig Vanderbeek

Joshua Haberman

Lamon Marchbanks

Daan Klem

Robert Grogan

cMA

Men's Singles

A Consolation

7

Single Elimination

Daan Klem

Joshua Haberman

Robert Grogan

Lamon Marchbanks

Nick Johnson

Dean Heller

Marcus Huang

MB

Men's Singles

B

9

Single Elimination

Tj Beagan

Matthew Schmekel

Jim Unterberger

Allen Klecker

J. Hancuch

Jon Salitros

Kevin Touchette

Rajat Ghosh

cMB

Men's Singles

B Consolation

5

Single Elimination

J. Hancuch

Michael Klardie

Rajat Ghosh

Kevin Touchette

Jon Salitros

MC

Men's Singles

C

9

Single Elimination

Rajat Ghosh

Chris Dehmer

Leigh Dehmer

Joe Ramirez

Alan Schiebe

Kevin Touchette

Esten Rye

Max Wolf

cMC

Men's Singles

C Consolation

5

Single Elimination

Kevin Touchette

Max Wolf

Michael Dietrich

Alan Schiebe

Esten Rye

MD

Men's Singles

D

4

Round Robin

Duane Engle

Kelly Johnson

Leigh Dehmer

Cole Hartman

BD

Mixed Doubles

B Doubles

4

Round Robin

Allen Klecker / Therese Zadnik

Tj Beagan / Julie Dillon

Ron Denler / Michael McCracken

Kelly Johnson / Stacie Galloway

WA

Women's Singles

A

3

Round Robin

Therese Zadnik

Stacie Galloway

Julie Dillon

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions