Racquetball Canada 2013 Junior Nationals

Racquetball Tournament 4/22/2013 - 4/27/2013
Racquetball Canada 2013 Junior Nationals
Cedar Springs - Burlington, ON CAN


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the tournament director if you see any errors:awebb@prokennex.ca.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth

Boys Doubles

14 and Under Playoff #1

4

Single Elimination

Kaleb Osborne / Trevor Webb

Connor Madill / Graham Frattinger

Chris Culhane / Josh Killins

Boys Doubles

16 and Under

8

Round Robin

Chandon Yu / Matthew Swaine

Devin Halko / Luke Patterson

Chris Thompson / Juan Marin

Boys Doubles

18 and Under

8

Round Robin

Michael Leduc / Nicolas Bousquet

Tanner Prentice / Anthony Schonberger

Josiah Gerhard / Nathan Gerhard

B10

Boy's Singles

10 and Under

3

Round Robin

Kody Boudreau

Mitch Bell

Zacharie Livernoche

Boy's Singles

12 and Under Playoff #1

4

Single Elimination

Ian Frattinger

Sean Sauve

Remi Fournier

Kody Boudreau

Boy's Singles

14 and Under Bronze

6

Olympic Format

Ethan Frigon

Beau Doricki

Brandon McKenzie

Josh Killins

Boy's Singles

14 and Under Gold Main Playoff #1

4

Single Elimination

Trevor Webb

Nadav Dinur

Connor Madill

Graham Frattinger

Boy's Singles

14 and Under Gold Main Playoff #1

4

Single Elimination



Boy's Singles

14 and Under Yellow

4

Olympic Format

Mark Nelson

Chris Thompson

Boy's Singles

16 and Under Bronze

6

Olympic Format

Josiah Gerhard

Ethan Frigon

Luke Patterson

Ryan Bateman

Boy's Singles

16 and Under Gold Main Playoff #1

4

Single Elimination

Coby Iwaasa

Nicolas Bousquet

Chandon Yu

Matthew Swaine

Boy's Singles

16 and Under Silver

4

Olympic Format



Boy's Singles

16 and Under Yellow

4

Olympic Format

Juan Marin

Adrian Tannous

Boy's Singles

18 and Under Playoff #1

4

Single Elimination

Coby Iwaasa

Sami Harb

Anthony Schonberger

Michael Leduc

B8

Boy's Singles

8 and Under

2

Single Elimination

Mitch Bell

Zacharie Livernoche

B8M

Boy's Singles

Multibounce 8 and Under

2

Single Elimination

Mitch Bell

Zacharie Livernoche

Boy's Singles

NOT USED

4

Olympic Format



Girls Doubles

16 and Under

6

Round Robin

Jessica Leduc / Jewel Sauve

Alexandra Murray / Milana Paddock

Juliette Parent / Marjolaine Parent

G10

Girl's Singles

10 and Under

2

Single Elimination

Juliette Parent

Malaya Galigan

G12

Girl's Singles

12 and Under

4

Round Robin

Cassie Prentice

Grace Killins

Juliette Parent

Girl's Singles

14 and Under Playoff #1

4

Single Elimination

Alexis Iwaasa

Annie Fisher

Josephine Choi

Alexandra Murray

Girl's Singles

16 and Under Playoff #1

4

Single Elimination

Michele Morissette

Annie Fisher

Danielle Drury

McKenzie Brayley

Girl's Singles

18 and Under Playoff #1

4

Single Elimination

Michele Morissette

Alexis Iwaasa

Danielle Drury

McKenzie Brayley

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Canada Racquetball / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions