Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th
 

MAD

Men's Doubles

A

20

Single Elimination

Matthew Kindschi / Ryan Apt

Bart Milligan / Gary Parker

Kim Jarviz / Joe Smith

Brandon Davis / John Cooper

James Wear / Neil Hanna

Larry Hammett / Bryan Evans

Marc Masnor / Teresa Clement

Cody Largent / Justin Miranda

 

Men's Doubles

A Consolation

8

Single Elimination

James Wear / Neil Hanna

Larry Hammett / Bryan Evans

Dave Campbell / Rick Campbell

Cody Largent / Justin Miranda

BYE

Chris Herber / Gary Keys

 

MCD

Men's Doubles

C

4

Single Elimination

Chris Herber / Gary Keys

Dave Campbell / Rick Campbell

 

MED

Men's Doubles

Elite

8

Round Robin

Larry Roberts / Timothy Baghurst

Jeremy Paul / Jonathan Harpman

Marvin Harrod / Monte Dunn

Matthew Kindschi / Ryan Apt

 

Men's Doubles

Men's Age Doubles

9

Single Elimination

Brian Watson / Shaun Manning

Darrell Sanders / Ken Smith

Dustin Cole / Logan Reese

Austin Slaten / Robert Cole

Lee Larson / Lynn Johnson

Mark Bianchi / Raymond Smith Ii

Larry Hammett / Bryan Evans

Joe Smith / Lewis Leventer

 

Men's Doubles

Men's all age division

8

Single Elimination

Lee Larson / Lynn Johnson

Mark Bianchi / Raymond Smith Ii

Larry Hammett / Bryan Evans

Marc Masnor / Teresa Clement

 

MOD

Men's Doubles

Open

20

Single Elimination

Jonathan Harpman / Logan Reese

Raymond Smith Ii / Wesley McSwane

Lynn Johnson / Lee Larson

Brian Watson / Shaun Manning

Dustin Cole / Robert Cole

Darrell Sanders / Ken Smith

Larry Roberts / Timothy Baghurst

Bart Milligan / Gary Parker

 

Men's Doubles

Open Consolation

6

Single Elimination

Marvin Harrod / Monte Dunn

James Wear / Neil Hanna

Darrell Sanders / Ken Smith

Dustin Cole / Robert Cole

BYE

BYE

 

Mixed Doubles

Open

14

Single Elimination

Julie Hill / Timothy Baghurst

Stephanie Bird / Robert Cole

Amy McSwane / Wesley McSwane

Ken Smith / Therese Lewis

Jonathan Harpman / Kim Jarviz

Marc Masnor / Teresa Clement

Neil Hanna / Dotti White

 

Mixed Doubles

Open Consolation

3

Single Elimination

Jonathan Harpman / Kim Jarviz

Marc Masnor / Teresa Clement

Neil Hanna / Dotti White

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com