Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Men's Doubles

45+ Playoff #1

4

Single Elimination

Paul Katz / Lee Beckwith

Craig Clayton / Richard Romero

Cesar Sanchez / Michael Giroux

Blane Tway / Matthew Mares

 

Men's Doubles

A Playoff #1

6

Single Elimination

Clayton Shaffer / Steven Ferens

Jesse Stanford / Robert Hauck

Mike Kennedy / Steve Strahler

Geoffrey Drissel / Timothy Kuss

Chuck Osborn / Lou Trignani

Alan Leatherman / Aaron Hanosh

 

Men's Doubles

B Playoff #1

6

Single Elimination

Chuck Espinoza / Duane Barone

Rod Pullmann / Ronald Lambert

William Marsh / Shawn Jackson

Dennis Bollig / Bob Marah

John Roberts / Marshall Davis, Jr

Mark Sikorski / Michelle Sikorski

 

MCD

Men's Doubles

C

8

Round Robin

Joe Williams / Dennis Chandler

Clarence Parenti / David McDaniel

Robert Sikorski / David Collins

Michael Ginocchio / Tyler Roberts

 

Men's Doubles

Centurion+ Playoff #1

6

Single Elimination

Edward Roffey / Gary West

Kyle Kamalu / Don Williams

David Stone / Larry Haemmerle

Michael Giroux / Lou Trignani

Steve Strahler / Mike Kennedy

Dean McMaster / Robert Testa

 

MED

Men's Doubles

Elite

8

Round Robin

David Stone / Eric Weiss

Keith Sapp / Steve Roberts

Dean McMaster / Robert Testa

Bruce Schaff / Byron Thompson

 

Men's Doubles

Open Playoff #1

4

Single Elimination

Mike O'Brien / Nicholas Riffel

Thomas Braun / Lee Beckwith

Victor Manilla / Adam Manilla

John Rhodes / David Guentert

 

Mixed Doubles

A Playoff #1

4

Single Elimination

Andy Vallejo / Ellie Stanton

Bence Kincses / Whitney Giddings

Kathleen Erickson / Ralph Graham

Bob Marah / Sandy Ranch

 

Mixed Doubles

Centurion+ Playoff #1

4

Single Elimination

Mary Keenan / Eddie Meredith

Clifford Lackey / Janelle Williams

Barbara Mehegan / Mike Kennedy

Mary Stanton / Norm Arlt

 

Mixed Doubles

Elite

8

Single Elimination

Gary Meyers / Janelle Williams

Kevin Holmes / Ellie Stanton

Thomas Braun / Deanne Erskine

Byron Thompson / Dennise Ramirez

Barbara Mehegan / Gary West

Al Martinez / Chantel Anderson

Chad Stanley / Jodie Cook

 

Mixed Doubles

MXBC

4

Round Robin

Kimberley Malone / William Marsh

Ginette Chapman / Joe Massa

Andrea Davis / David McDaniel

Karen Chrisman / Philip Gaerlan

 

Mixed Doubles

No Division Name

0

Single Elimination



 

XOE

Mixed Doubles

Open / Elite

11

Single Elimination

Adam Manilla / Erika Manilla

Craig Clayton / Marcia Richards

Debbie Beldring / Lee Beckwith

Mary Keenan / Eddie Meredith

Barbara Mehegan / Gary West

Thomas Braun / Deanne Erskine

Gary Meyers / Janelle Williams

Kevin Holmes / Ellie Stanton

 

WAD

Women's Doubles

A

6

Double Round Robin

Shirley Parsons / Sandy Ranch

Danae Morton / Summer Arledge

Whitney Giddings / Kimberley Malone

 

Women's Doubles

Open Playoff #1

4

Single Elimination

Gaye Crossen / Janelle Williams

Marcia Richards / Lori Inskeep

Debbie Beldring / Erika Manilla

Barbara Mehegan / Mary Keenan

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com