Racquetball Tournament 3/1/2013 - 3/3/2013
2013 State Singles Championships
Apex Racquetball and Fitness Center - Arvada, CO USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:unclelarry2all@yahoo.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

CO Racquetball Events

Colorado Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Boy's Singles

B1618 Playoff #1

4

Single Elimination

Zach Pellowski

Matt McAdam

Christopher Wingard

Nick Louie

Men's Age Singles

24- Playoff #1

4

Single Elimination

Andre Chun

Greg Giordano

David Risley

Martin Moran

Men's Age Singles

25+

4

Round Robin

Sean Summers

Jacob Eggemeyer

Jason Mehegan

Kelson Bohnet

Men's Age Singles

40+ Playoff #1

4

Single Elimination

David Guentert

Matt Simpson

Ray Cordero

Tim Danos

Men's Age Singles

45+

4

Round Robin

Ray Cordero

Michael Eitzel

Lee Beckwith

Brian Hunter

Men's Age Singles

50+ Playoff #1

5

Single Elimination

Edward Roffey

Dean McMaster

Ralph Graham

Victor Manilla

Stephen Nelson

Men's Age Singles

55+ Playoff #1

4

Single Elimination

Bruce Burgess

Jeff Check

Rich Behrens

Eric Hamilton

Men's Age Singles

60+

4

Round Robin

Geoffrey Drissel

Miles Venzara

Paul Klatt

Philip Gaerlan

Men's Age Singles

65/70+

4

Round Robin

Gordon Levy

Bill Fearing

Dan Davis

Calvin Paplow

Men's Age Singles

M3035 Playoff #1

4

Single Elimination

Mike O'Brien

Joey Lee

Chad Stanley

Keith Sapp

Men's Singles

A Playoff #1

7

Single Elimination

Sean Summers

Bence Kincses

Keith Sapp

Steve Strahler

Charles Goldsmith

Andre Chun

Robert Provencal

Men's Singles

B Playoff #1

4

Single Elimination

Paul Ashton

Steven Helling

Sean Hartling

Michael Ginocchio

Men's Singles

C Playoff #1

5

Single Elimination

Michael Harter

Darin Hjelmstad

Jason Reicheneker

Phil Zavala

Joe Massa

Men's Singles

D / Novice

4

Round Robin

Christopher Wingard

Dennis Chandler

Eoin Baily

Calvin Paplow

Men's Singles

Elite Playoff #1

4

Single Elimination

Matt Simpson

Brent Anderson

Michael Smalley

Brian Hunter

Men's Singles

Open Playoff #1

5

Single Elimination

Mike O'Brien

Joey Lee

Brian Klee

John Rhodes

Lee Beckwith

Women's Age Singles

W3040

4

Round Robin



Women's Age Singles

W5560

4

Round Robin

Shirley Parsons

Aiaga Roffey

April Settell

Lucy Jirik

Women's Singles

A Playoff #1

4

Single Elimination

Antoinette Bell

Whitney Giddings

Shirley Parsons

Kimberley Malone

WB

Women's Singles

B

3

Double Round Robin

Laura Van Arsdale

Amanda Blender

Jessica Reiss

WO

Women's Singles

Open

4

Round Robin

Erika Manilla

Janelle Williams

Marcia Richards

Chantel Anderson

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions