14th Annual Racquet For The Cure

Racquetball Tournament 2/8/2013 - 2/9/2013
14th Annual Racquet For The Cure
Highlands Ranch Rec - Highlands Ranch, CO USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:iamacoach@msn.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

CO Racquetball Events

Colorado Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Doubles

B/C

4

Round Robin

David Collins / Mark Sikorski

John Fletcher / Paul Amdahl

Dave Coldiron / James Drury

David Risley / Paul Newell

Men's Doubles

Open/A Playoff #1

4

Single Elimination

Steve Strahler / Mark Sikorski

Michael Ginocchio / Keith Sapp

Jason Korn / Robert Korn

Larry Haemmerle / Stephen Nelson

Men's Singles

B Playoff #1

4

Single Elimination

Greg Giordano

Eric Jacquet

Allan Walts

Deven Naik

Men's Singles

C Playoff #1

4

Single Elimination

Charlie Paraiso

Robert Sikorski

Don Lundberg

Dylan Porter

Men's Singles

Men's Open/A Singles Playoff #1

4

Single Elimination

Steve Strahler

Jason Korn

Ralph Graham

Miles Venzara

Mixed Doubles

A Playoff #1

2

Single Elimination



Mixed Doubles

B

12

Round Robin

Karen Chrisman / Paul Klatt

Rebecca Kallio / Michael Harter

April Settell / Nicholas Fletcher

Kristy Briggs / Ed Kidneigh

Amanda Blender / Ty Gordon

Peter McMillin / Dawn Resling

Mixed Doubles

Open

12

Round Robin

Eddie Meredith / Mary Keenan

Lori Inskeep / Bruce Burgess

Victor Manilla / Erika Manilla

Miles Venzara / Marcia Richards

Ramona Knipstein / Byron Thompson

Clifford Lackey / Janelle Williams

Women's Doubles

A / B

12

Round Robin

Antoinette Bell / Ginette Chapman

Lucy Jirik / Ellie Stanton

Carol Scott / Laurie Korn

April Settell / Loretta Marks

Diane Degitis / Emily Astle

Kathleen Erickson / Rebecca Kallio

Women's Doubles

B / C

10

Round Robin

Alyssa Schneider / Amanda Blender

Timmie Cunningham / Karen Chrisman

Paula Postma / Kristy Briggs

Starr Shumway / Kristin Berg

Rebecca Groe / Jan Inman

Women's Doubles

Open / A

14

Round Robin

Janelle Williams / Maria Gravina

Erika Manilla / Shirley Parsons

Ramona Knipstein / Jo Shattuck

Chantel Anderson / Michelle Sikorski

Sarah Warhaftig / Linda Mojer

Marcia Richards / Sherry Wilmes

Jessie Carbajal / Michiele Stapleton

Women's Singles

A Playoff #1

2

Single Elimination

Antoinette Bell

Michiele Stapleton

Women's Singles

B Playoff #1

2

Single Elimination

Ginette Chapman

Karen Chrisman

Women's Singles

C Playoff #1

2

Single Elimination



Women's Singles

Open Playoff #1

2

Single Elimination

Chantel Anderson

Janelle Williams

Women's Singles

WDNovice

5

Round Robin

Briana Jacquet

Bridgit Camilletti

Barbara Sohnen

Robin Sikorski

Rhonda Renaud

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions