Racquetball Tournament 12/14/2012 - 12/16/2012
Snowball Classic
The Club - Total Fitness and Racquetball - St. Cloud, MN USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:krant21@yahoo.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MN Racquetball Events

Minnesota Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Age Singles

50+

10

Single Elimination

Jeff Johnson

Max Tite

Bruce Green

Greg Nicholson

Scott Stevens

Doug Prins

Rob Nelson

David Nelson

Men's Age Singles

50+ Consolation

6

Single Elimination

David Nelson

Doug Prins

Scott Stevens

Rob Nelson

Roger Douvier

Gustavo Pena

MAD

Men's Doubles

A

12

Single Elimination

Jim Unterberger / Craig Vanderbeek

Andrew Manning / Wayne Harting

David Johnson / Jeff Johnson

Max Tite / Scott Stevens

Ryan Flynn / Danny Nelson

Bill Halvorson / Roger Douvier

Men's Doubles

A Consolation

4

Single Elimination

David Johnson / Jeff Johnson

Max Tite / Scott Stevens

Bill Halvorson / Roger Douvier

Ryan Flynn / Danny Nelson

MBD

Men's Doubles

B

8

Round Robin

Corey Lebrasseur / Rob Nelson

Floyd Meyer / Jim Pflipsen

Andrea Hartman / Cole Hartman

Bill Halvorson / Brett Hofer

MOD

Men's Doubles

Open

8

Round Robin

Jake Bredenbeck / Sam Bredenbeck

Darrin Prince / Jordan Barth

Joel Cassens / Michael Gage

Jason Krantz / Jon Hofer

MA

Men's Singles

A

7

Single Elimination

Craig Vanderbeek

Ron Tiernan

Jim Unterberger

Jacob Pederson

Ryan Flynn

Matthew Nelson

Mark Michael

cMA

Men's Singles

A Consolation

4

Single Elimination

Matthew Nelson

Mark Michael

Jacob Pederson

Ryan Flynn

MB

Men's Singles

B

12

Single Elimination

Allen Klecker

Scott Pederson

Wayne Harting

Andrew Manning

Jacob Pederson

Jim Pflipsen

Corey Lebrasseur

Gustavo Pena

cMB

Men's Singles

B Consolation

8

Single Elimination

Gustavo Pena

Corey Lebrasseur

Matthew Schultz

Jim Pflipsen

Derrick Frank

Alan Schiebe

Jacob Pederson

Danny Nelson

MC

Men's Singles

C

5

Round Robin

Alan Schiebe

Brett Hofer

Derrick Frank

Paul Ruegemer

Cole Hartman

MO

Men's Singles

Open

9

Single Elimination

Jake Bredenbeck

Jordan Barth

Darrin Prince

Sam Bredenbeck

Jon Hofer

Joel Cassens

Michael Gage

Rick Schacht

cMO

Men's Singles

Open Consolation

5

Single Elimination

Rick Schacht

Joel Cassens

Jon Hofer

Michael Gage

Ryan Flynn

Mixed Doubles

A

14

Single Elimination

Rick Schacht / Jo Johnson

David Nelson / Susan Schatz

Allen Klecker / Therese Zadnik

Julie Dillon / Mark Michael

Jim Unterberger / Molly Manning

Ann Eilbracht / David Johnson

Greg Nicholson / Jeri Ann Graves

Mixed Doubles

A Consolation

4

Single Elimination

Ann Eilbracht / David Johnson

Julie Dillon / Mark Michael

Greg Nicholson / Jeri Ann Graves

Jim Unterberger / Molly Manning

WA

Women's Singles

A

7

Single Elimination

Jo Johnson

Therese Zadnik

Susan Schatz

Andrea Hartman

Molly Manning

Julie Dillon

Jeri Ann Graves

cWA

Women's Singles

A Consolation

4

Single Elimination

Andrea Hartman

Molly Manning

Jeri Ann Graves

Julie Dillon

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions