Bizzard Bash

Racquetball Tournament 1/10/2013 - 1/13/2013
Bizzard Bash
Goodson Rec. Center - Centennial, CO USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:bruceb@ssprd.org.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

CO Racquetball Events

Colorado Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

25+

Men's Age Singles

25+ Age Group

5

Single Elimination

Jason Korn

Tim Danos

Vince Striedieck

Jacob Eggemeyer

Don Lundberg

45+

Men's Age Singles

45+ Age Group

7

Single Elimination

Earl Haskins

Brian Hunter

Allan Walts

Ray Cornell

Michael Lefort

Robert Testa

55+

Men's Age Singles

55+ Age Group

5

Single Elimination

Geoffrey Drissel

Miles Venzara

Jeff Check

Art Prott

Nicholas Fletcher

MAD

Men's Doubles

A

10

Double Elimination

Chantel Anderson / Jason Korn

Mark Sikorski / Steve Strahler

Ralph Graham / Justin Gilman

Robert Toro / Peter Perez

Michael Sullivan / Eric Jacquet

MBD

Men's Doubles

B

14

Double Elimination

Marshall Davis, Jr / John Roberts

Dave Coldiron / James Drury

Kevin Strahley / Tim Ranney

David Collins / Paul Newell

Mark Sikorski / Michelle Sikorski

Ginette Chapman / Phil Zavala

MOD

Men's Doubles

Open

8

Double Elimination

Thomas Braun / Lee Beckwith

Eric Metherd / William Metherd

Vince Striedieck / Walter Striedieck

Dean McMaster / Robert Testa

MA

Men's Singles

A

9

Double Elimination

Steve Strahler

Jeff Check

Ralph Graham

Gary Drake

Steve Begej

Ray Cornell

MAA

Men's Singles

AA

6

Double Elimination

Tim Danos

Michael Smalley

Walter Striedieck

Brian Hunter

Jacob Eggemeyer

Miles Venzara

MB

Men's Singles

B

5

Double Elimination

Chantel Anderson

Michelle Sikorski

Todd Grant

Dennis Chandler

Don Lundberg

MBB

Men's Singles

BB

9

Double Elimination

Deven Naik

Gilles Dragon

Mark Strandjord

Marshall Davis, Jr

James Drury

Eric Jacquet

MC

Men's Singles

C

8

Double Elimination

Jason Reicheneker

Justin Garb

Paul Newell

Matt McDonnell

Bill Greer

Tavian John

MCC

Men's Singles

CC

12

Double Elimination

Michael Lefort

Michael Harter

Tim Ranney

Andy Atencio

Phil Zavala

Ginette Chapman

MO

Men's Singles

Open

10

Double Elimination

Parker Bremner

Lee Beckwith

Michael Eitzel

Earl Haskins

Kevin Holmes

Eric Metherd

WC

Women's Singles

C

6

Double Elimination

Jessica Reiss

Kristy Briggs

Paula Postma

Kristin Berg

Angella Larijani

Briana Jacquet

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions