Racquetball Tournament 2/15/2013 - 2/17/2013
Fishkill Winter Festival
Allsport - Fishkill, NY USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:joshracquetball@yahoo.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

NY Racquetball Events

New York Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

B14

Boy's Singles

14 and Under

3

Round Robin

Akul Ramayani

Hannah Liu

Josh Shea

Men's Age Singles

30+

5

Single Elimination

Andrew Aronstein

Chris Renda

Allan Pickett

Matt Waling

Ramon Garcia

Men's Age Singles

40+

10

Single Elimination

Robert Sostre

Dan Spector

Seth Farber

Tom Keogh

Chuck Johnson

Art Wasilonsky

Rene Iglesias

Anthony Hill

MAD

Men's Doubles

A

24

Single Elimination

Ronald Garzia / Andy Schmidt

Allan Pickett / Shawn Hobbs

Fernando Jara / Josh Green

Eddie Montore / Mark Daigle

Bob Zander / Robert Schulsinger

Arthur Zilz / Luis Barrera

Michael Vitello / Wayne Frick Jr.

Beth Shea / Kevin Barletta

MBD

Men's Doubles

B

10

Single Elimination

Benjamin Sulsky / Roy Schemitz

Manny Panos / Thomas Panos

Babalola Ajisafe / Christian Kuiphoff

Bill Gau / Gunther Heinzel

Edward Kelley / Vito Prinzo

MCD

Men's Doubles

C

8

Single Elimination

Vincent Capazzi / George Rugys

Edward Kelley / Vito Prinzo

Bill Gau / Gunther Heinzel

Zachary Lewis / Akul Ramayani

Men's Doubles

C Consolation

2

Single Elimination



Men's Doubles

Mens AGE Doubles

6

Single Elimination

Felix Maisonet / Michael Paulmeno

David Shea / Seth Farber

David Stark / Dan Spector

Allan Pickett / Shawn Hobbs

Eddie Montore / Mark Daigle

Bob Zander / Robert Schulsinger

MOD

Men's Doubles

Open

14

Single Elimination

Matthew Moccia / Sanjay Laforest

Anthony Defusto / Jason Sylvester

Jose Flores, Jr. / Ryan Hunter

Tom Keogh / Wayne Storch

David Shea / Seth Farber

Jamie Ferrara / Kevin Barletta

Alec Wasilonsky / Andrew Kopf

MA

Men's Singles

A

16

Single Elimination

Roberto Mendez

Shawn Hobbs

Rene Iglesias

Arthur Zilz

J Scott Engelien

Luis Barrera

Fernando Jara

Josh Green

MB

Men's Singles

B

20

Single Elimination

Benjamin Sulsky

Roy Schemitz

Chris Rusc

Christian Kuiphoff

Thomas Panos

Eliot Malave

Babalola Ajisafe

Nicholas Radebaugh

MC

Men's Singles

C

10

Single Elimination

Vincent Capazzi

Bill Fuller

Edward Kelley

Ramon Garcia

Anthony Puppo Iii

John Efstatos

William Dewey

Jack Zollo

MN

Men's Singles

Novice

3

Round Robin

George McCausland

Jorge McCausland

Rosellen Hardt

MO

Men's Singles

Open

18

Single Elimination

Jason Sylvester

Jose Flores, Jr.

Jamie Ferrara

Ryan Hunter

Tom Keogh

Chuck Johnson

Kevin Barletta

Josh Ruperd

cMO

Men's Singles

Open Consolation

10

Single Elimination

Andrew Aronstein

Chris Renda

Craig Rodrigues

Roberto Mendez

Wayne Storch

Matt Waling

Mixed Doubles

A

16

Single Elimination

Barbara Fischetti / Andrew Aronstein

Andrew Kopf / Meredith Gilbert

Pam Evans / Wayne Frick Jr.

Alison Dicerbo / Kevin Mcbunch

Anusuya Mokashi / Nicholas Radebaugh

Debra Hunter / Michael Aguas

Elisa Weber / J Scott Engelien

Jack Zollo / Julia Truchsess

Mixed Doubles

B

8

Single Elimination

Katharine Neils / Jeff Celone

Pam Evans / Thomas Panos

Andrew Bieber / Karen Lett

Alison Dicerbo / Bill Fuller

Mixed Doubles

B Consolation

2

Single Elimination



Mixed Doubles

Open

6

Round Robin

Beth Shea / Craig Rodrigues

Debra Hunter / Ryan Hunter

Alec Wasilonsky / Gillian Cobb

Women's Doubles

Womens O/A Doubles

3

Round Robin

Carolyn Greene / Gillian Cobb

Elisa Weber / Meredith Gilbert

Barbara Fischetti / Julia Truchsess

Women's Singles

Women B/C Singles

4

Single Elimination

Katharine Neils

Karen Lett

Hannah Liu

Rosellen Hardt

Women's Singles

Women B/C Singles Consolation

3

Single Elimination



Women's Singles

Womens O/A Singles

3

Round Robin

Carolyn Greene

Gillian Cobb

Anusuya Mokashi

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions