Racquetball Tournament 10/9/2013 - 10/12/2013
2013 Huntsman World Senior Games
St. George Rec Center - St George, UT USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:rbjohn175@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

UT Racquetball Events

Utah Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Men's Age Singles

50+ Playoff #1

4

Single Elimination

Edward Roffey

Rob Burr

Kevin Boerup

James Derrickson

Men's Age Singles

55+

5

Round Robin

James Rawlings

John Mc Manamon

Lou Probasco

John Haynes

Ben Sialega

Men's Age Singles

60+ Playoff #1

4

Single Elimination

Steve Neighbors

Scott Brown

Greg Scott

Bradley Yoder

Men's Age Singles

65+ Playoff #1

4

Single Elimination

Steven Hafen

Gary Jones

Karl Meisenheimer

Steven Misener

Men's Age Singles

70+ Playoff #1

4

Single Elimination

Mitch Milewski

Glenn Cunningham

Jim Calvin

Steve Covey

Men's Age Singles

75+

6

Round Robin

Jim Wilking

Allan Peterson

William Baker

Melvin Mitchell

Dale Despain

Men's Age Singles

80+

5

Round Robin

David Faux

Lewis Edwards

Armand Matern

Lee Goldstein

Men's Doubles

50+ Playoff #1

4

Single Elimination

Renny Wylie / Tony DeGiorgio

James Rawlings / Rob Burr

Matthew Orton / Randy Judkins

Eddy Connor / James Derrickson

Men's Doubles

55+

12

Round Robin

Dave Misener / Steven Misener

Brad Ballard / Dino Semerad

Lou Probasco / John Haynes

Gary Bratt / Kevin Boerup

Wayne Kanady / John Roskoski

John Mc Manamon / Tom Gerhardt

Men's Doubles

60+ Playoff #1

4

Single Elimination

Bradley Yoder / Gary Bratt

John Aldape / Steve Neighbors

Mark Allen / Perry Allen

Brandt Bower / Ken Wilson

Men's Doubles

65+ Playoff #1

4

Single Elimination

Dino Semerad / Patrick Conway

J Michael Schaefer / Karl Meisenheimer

Ed Gledhill / Norman Hadfield

Daniel Carlberg / Robert Mendoza

Men's Doubles

70+ Playoff #1

4

Single Elimination

Glenn Cunningham / Mitch Milewski

Steve Covey / William Baker

Donald Sperber / Eddie Rapp

Jeff Delys / Jim Rockstad

Men's Doubles

75+

6

Double Round Robin

Armand Matern / David Faux

Lewis Edwards / Lynn Beus

Lee Goldstein / Melvin Mitchell

Women's Age Singles

WC 50-55

7

Round Robin

Marianne Rowley

Cheryl Smith

Janae Heap

Cindy Richards

Cathy Jones

Susan Hawkins

Deb Archibald

Women's Age Singles

WC 60 65 70

4

Round Robin

Laura Patterson

Pat Woodall

Marquita Molina

Gwen Woodbury

Women's Doubles

WDC 50 55 60

9

Round Robin

Cheryl Smith / Marianne Rowley

Anne Martin / Janae Heap

Becky Baker / Christina Wood

Cathy Jones / Sylvia Sawyer

Aiaga Roffey / Marquita Molina

Deb Archibald / Laura Patterson

Diane Wittwer / Susan Hawkins

Gwen Woodbury / Pat Woodall

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions