Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Men's Age Singles

40+

7

Single Elimination

Pete Fuoco

Mitch Posner

John Moretz

Mark Grassett

Tom Kosc

Mark Fisher

Chris Sarmousakis

 

MAD

Men's Doubles

A

10

Single Elimination

John Wolven / Ken Kempsey

Michael Kellam Jr. / Paul - Jacques Keene

Don Bates / Vinnie Mancari

Eric Robinson / Michael Limsky

Pamela Price / Bob Debarge

 

MBD

Men's Doubles

B

12

Single Elimination

Michael Kellam Jr. / Paul - Jacques Keene

Mike Kehoe / Andy Dinsmore

Edwin Alston / Dina Alwan

Bill Fuller / Michael La Forge

BYE

Amy Hunter / Tracie Valentine

Richard Halpin / Jack Baran

 

MOD

Men's Doubles

Open

7

Round Robin

Pierre Jaquet / Wyatt Lee

Ken Kempsey / John Wolven

Chris Sarmousakis / Stephen Lee

 

MA

Men's Singles

A

11

Single Elimination

Joerg Leinemann

Jeremy Schroeder

Pierre Jaquet

Steven Bottcher

Tom Kosc

Edward Cwiertniewicz

Mark Jacobs

Michael Hawrylak

 

MB

Men's Singles

B

10

Single Elimination

Mike Kehoe

Edward Cwiertniewicz

Jeff Zegna

Michael Hawrylak

Craig Nielson

Conrad Chenoweth

Andy Dinsmore

Steven Bottcher

 

MC

Men's Singles

C

7

Single Elimination

Bill Fuller

Kevin Zimmerman

Conrad Chenoweth

Mark Parrish

Mark Fisher

James Sarazin

William Allen

 

MD

Men's Singles

D

4

Round Robin

Richard Halpin

Michael La Forge

William Allen

Dorette Rynkiewicz

 

MO

Men's Singles

Open

5

Single Elimination

Wyatt Lee

Juan Ayala

John Moretz

Stephen Lee

Mitch Posner

 

Mixed Doubles

A

10

Single Elimination

Michael Limsky / Amy Hunter

Tracie Valentine / Eric Robinson

Bob Debarge / Pamela Price

Dina Alwan / Edwin Alston

Dorette Rynkiewicz / Joerg Leinemann

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com