Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

B16

Boy's Singles

16 and Under

6

Single Elimination

Javier Balderas

Nicholas Rosidivito

Colton Snyder

Kyle Snyder

Matthew Clark

Noah Canatalano

 

Men's Age Singles

All Age

12

Single Elimination

Pete Fuoco

John Moretz

Butch Lispi

Peter Holden

Dan Weghofer

Ali Pakrooh

Donald Acklin

Bill Stoneback

 

MAD

Men's Doubles

A

12

Single Elimination

Adam Wolfe / Mike Deysher

Don McElroy / Kevin Neyer

Dan Roach / Jerry Prentiss

David Lomas / Norberto Garriga

Jeff Pritchett / Nick Downey

Craig Nielson / Jeff Broad

 

MBD

Men's Doubles

B

14

Single Elimination

Lionel Griffith / Steve Kuester

David Donovan / Peter Myers

Geoff Clark / Nareej Patel

Jeff Pritchett / Nick Downey

Brian Abraham / Paul Dreabit

Butch Lispi / Mark Davis

Richard Halpin / Ryan Wood

 

MOD

Men's Doubles

Open

10

Single Elimination

Daron Morrill / Seth Parker

David Berman / Michael Gould

Glenn Leib / Marty Hammond

Adam Wolfe / Rich Bagoly

Jeremy Ginsberg / Kevin Brennan

 

MA

Men's Singles

A

9

Single Elimination

Jeremy Schroeder

John Moretz

Jon Panno

Rocco Forgione

Norberto Garriga

Jeff Broad

David Lomas

Peter Holden

 

MB

Men's Singles

B

12

Single Elimination

Rocco Forgione

Mark Davis

Craig Nielson

Brian Abraham

Joe Christiano

Lionel Griffith

Steve Kuester

Don McElroy

 

MC

Men's Singles

C

13

Single Elimination

Pete Brubaker

Joe Christiano

Javier Balderas

Richard Halpin

Daniel Savas

Ryan Wood

Nicholas Rosidivito

Noah Canatalano

 

MO

Men's Singles

Open

14

Single Elimination

Seth Parker

Michael Gould

David Berman

Joe Kelley

Glenn Leib

John Barrett

Marty Hammond

Daron Morrill

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com