Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

B12

Boy's Singles

12 and Under

5

Round Robin

Corben Kohut

Tyler Aldinger

Kyle Snyder

Brandon Kosc

Jacob Snellenburg

 

B14

Boy's Singles

14 and Under

5

Round Robin

Corben Kohut

Vardaan Tandon

Kyle Snyder

Tyler Aldinger

Jacob Snellenburg

 

B16

Boy's Singles

16 and Under

3

Round Robin

Colton Snyder

Noah Catalano

Tyler Williams

 

B18

Boy's Singles

18 and Under

4

Round Robin

Javier Balderas

Elijah Foster

Colton Snyder

Noah Catalano

 

M19

Men's Age Singles

19+

5

Single Elimination

Jeffrey Snellenburg

Seth Parker

Benjamin Odom

Ian Brooks

Jeremy Ginsberg

 

Men's Age Singles

19+ B

4

Single Elimination

Wade Stubanas

Jeffrey Childress

Chad Burns

Brian Cisco

 

Men's Age Singles

30+ Open/Elite

3

Round Robin

Michael Silvio

Matthew Schell

Benjamin Sylvester

 

Men's Age Singles

35+ B/C

4

Single Elimination

Mike Kehoe

Steve Kuester

Kevin Burke

Frank Rodriguez

 

Men's Age Singles

40+ A

4

Single Elimination

Tom Lohr

Joseph Veet

Gary Smarsh

Kevin Neyer

 

Men's Age Singles

40+ Open/Elite

11

Single Elimination

James Scott

Tom Lohr

Angelo Perilli

Jeremy Ginsberg

Neil Eichelberger

Doug Bernardini

Kevin Brennan

Tom Smykowski

 

Men's Age Singles

50+ B/C

5

Round Robin

William Pavlick

Gary Childress

David Kopp

Gary Smarsh

Darrel Peters

 

Men's Age Singles

50+ Open/Elite

8

Single Elimination

Pete Fuoco

Neil Eichelberger

John Moretz

Dan Weghofer

Steven Bottcher

Norberto Garriga

Wendell Courtney

Bill Stoneback

 

Men's Age Singles

60+ A

4

Single Elimination

Chuck Smalley

Phil Amthor

Donald Acklin

William Pavlick

 

Men's Age Singles

60+ Open/Elite

4

Single Elimination

Wendell Courtney

John Moretz

Donald Acklin

Phil Amthor

 

Men's Age Singles

65+ B/C

3

Round Robin

Dudley Hackett

Richard Halpin

Keith Eller

 

MA

Men's Singles

A

15

Single Elimination

Ryan Hutchison

Ian Brooks

Chuck Smalley

Jesus Ponce

Clint Keller

Tom Smykowski

Norberto Garriga

Matthew Schell

 

MB

Men's Singles

B

15

Single Elimination

Derrick Girouard

Jacob Reck

Joseph Veet

Brian Abraham

Andrew Smith

Mike Kehoe

Kevin Burke

Tom Kosc

 

MC

Men's Singles

C

16

Single Elimination

Wade Stubanas

Tavo Martinez

Gary Childress

Andrew Smith

David Kopp

Dudley Hackett

Stephen Corcoran

Brian Abraham

 

MD

Men's Singles

D

7

Single Elimination

Jeffrey Childress

Darrel Peters

Elijah Foster

Dan Spiro

Tyler Williams

Zack Hoherchak

Steve Dean

 

ME

Men's Singles

Elite

4

Single Elimination

Jeremy Ginsberg

Kevin Brennan

Doug Bernardini

Benjamin Odom

 

MO

Men's Singles

Open

19

Single Elimination

Travis Aldinger

Seth Parker

James Scott

Glenn Leib

Ryan Hutchison

Jeffrey Snellenburg

John Barrett

David Burger

 

WA

Women's Singles

A

3

Round Robin

Patsy Hake

Charlotte Gordon

Aase Leslie

 

WO

Women's Singles

Open

3

Round Robin

Pat Musselman

Patsy Hake

Aase Leslie

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com