The 2014 Sweethearts Racquetball Tourney Benefitting the Ohio Junior National Team A

Racquetball Tournament 2/8/2014 - 2/9/2014
The 2014 Sweethearts Racquetball Tourney Benefitting the Ohio Junior National Team A "Tier 5" IRT Event
Premier At Sawmill Athletic Club - Columbus , OH USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:pete.ulliman@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

OH Racquetball Events

Ohio Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Age Singles

60+ Playoff #1

2

Single Elimination

Tom Wood

Don Hannon

Men's Age Singles

Men's 24-/25+ C

5

Round Robin

Jarred Wolfe

Mike Waits

Christian Ulliman

Justin McCoy

Zach Force

Men's Age Singles

Men's 25/35+ A/B

4

Round Robin

Andres Montoya

Michael Force

Tj Wood

Anthony Hunter

Men's Age Singles

Men's 30/40+

5

Round Robin

Bruce Drye

Steve Lerner

Peter Quent

Benjamin Sylvester

Steve Volsko

Men's Age Singles

Men's 45/55 A/B Playoff #1

2

Single Elimination

Robert Chabot

Mark Kausel

Men's Doubles

A Playoff #1

2

Single Elimination

Gregory Lotts / Sam Wildofsky

Paul Murphy / Tony Erwin

Men's Doubles

Men's 30+ Doubles

4

Round Robin

Bruce Drye / Steve Lerner

John Albrecht / Dave Kovanda

Harry Glover / Thomas Dow

Bill Barger / Scott Crowder

Men's Doubles

Men's B/C Doubles Playoff #1

2

Single Elimination

Bill Hodges Jr. / Deryk Wray

Bill Barger / Scott Crowder

Men's Doubles

Open Playoff #1

2

Single Elimination

Doug Ganim / Kyle Ulliman

James Scott / Tony Domelle

MA

Men's Singles

A

12

Single Elimination

Srikara Peelukhana

Paul Murphy

Terry Moore

Samuel Martin

Shaun Davis

Andres Montoya

Rob Carpenter

Benjamin Sylvester

cMA

Men's Singles

A Consolation

8

Single Elimination

Kash Ghosh

Don Hannon

Deryk Wray

Sunil Vegesna

BYE

BYE

BYE

BYE

MB

Men's Singles

B

12

Single Elimination

Deryk Wray

Sunil Vegesna

Andy Innocenzi

Michael Hyzdu

Anthony Hunter

Matt Webber

Tj Wood

Michael Force

cMB

Men's Singles

B Consolation

8

Single Elimination

Mark Kausel

Matt Webber

Jason Christofano

Tim Moody

Anthony Hunter

Kash Ghosh

BYE

Michael Force

Men's Singles

Men's C/D Playoff #1

2

Single Elimination

Dicky Dickson

Jason Christofano

Men's Singles

Pro / Open

13

Single Elimination

Brian Simpson

Filip Vesely

Doug Ganim

James Scott

Kyle Ulliman

Peter Quent

Jason Thompson

Tony Domelle

Men's Singles

Pro / Open Consolation

8

Single Elimination

Phil Woodland

Tony Erwin

Srikara Peelukhana

Sheryl Lotts

Steve Volsko

BYE

BYE

BYE

Mixed Doubles

Mixed Doubles Playoff #1

2

Single Elimination

Dave Kovanda / Elaine Albrecht

Bruce Drye / Maggi Rausch

WAD

Women's Doubles

A

4

Single Elimination

Sue Walter / Maggi Rausch

Deborah Ulliman / Nancy Hodges

Women's Singles

Women's A/B

5

Round Robin

Catherine Serio

Alexis Allison

Nawal Moatas

Deirdre Donaldson

Olivia Nejedlik

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions