Racquetball Tournament 4/12/2014 - 4/12/2014
2014 NY Regional National Qualifier
world gym - SYOSSET, NY USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:tkeogh1070@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

NY Racquetball Events

New York Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

J14

Junior Singles

14 and Under

2

Single Elimination

Vardaan Tandon

Reena Sheth

Men's Age Singles

30+

8

Single Elimination

Dean Baer

Cliff Chambers

Anthony Dipietro

Doug Bernardini

Andrew Aronstein

Arthur Zilz

Mitch Posner

Lou Gallotta

MAD

Men's Doubles

A

6

Single Elimination

Walter Schramm / Rj(russ) Bonanno

Jon Panno / Ahmed Monem

Luis Barrera / Arthur Zilz

Vincent Gilmore / Scott Maclachlan

Paul Burningham / Michael Aguas

Julian Hajibay / Alex Hajibay

MCD

Men's Doubles

C

6

Single Elimination

William Hammond / Kathryn St. Juste

John D'amato / Danny Lau

Mike Laforge / Bill Fuller

Judith Savino / Catherine Muller

Mario Diurno / Pat Arc

MOD

Men's Doubles

Open

3

Round Robin

Joe Kelley / Jason Sylvester

Robert Cerrito Jr / Eric Voscopoulos

Tom Keogh / Russ Bonanno

MA

Men's Singles

A

11

Single Elimination

Rj(russ) Bonanno

Jon Panno

Doug Bernardini

Carlos Jose Galvez

Paul Burningham

Ahmed Monem

Ramon Mizrachi

Maneesh Pujari

MB

Men's Singles

B

11

Single Elimination

Wojciech Ostapowicz

Jack Zollo

Spencer Colden M D

Henry Hoeffner

Victor Barrera

Frank Coenen

Yousaf Rehman

Charles Bernard

MC

Men's Singles

C

13

Single Elimination

Victor Barrera

Frank Coenen

Bill Fuller

Rodrigo Esperon

Nick Maringelli

Gisele Myer

Neil McMahon

John D'amato

MD

Men's Singles

D

7

Single Elimination

Danny Lau

Mike Laforge

Vardaan Tandon

Mario Diurno

Beth Fields

Pat Arc

Jacqueline Proulx

MO

Men's Singles

Open

13

Single Elimination

Eric Voscopoulos

Jason Sylvester

Joe Kelley

Dean Baer

Cliff Chambers

Anthony Dipietro

Marcelo Esperon

Maneesh Pujari

cMO

Men's Singles

Open Consolation

8

Single Elimination

Roberto Mendez

Andrew Aronstein

Mitch Posner

Carlos Jose Galvez

Luis Barrera

Mixed Doubles

A

5

Single Elimination

Ramon Mizrachi / Judith Savino

Jorge Castro / Laurie Lowe

Meredith Gilbert / James Armstrong

Scott Maclachlan / Laura Kirkpatrick

William Hammond / Kathryn St. Juste

XBC

Mixed Doubles

B / C

4

Single Elimination

Henry Hoeffner / Beth Fields

Karen Lett / Jack Zollo

Penny Psahos / Jack Tierney

Ray Johnson / Jacqueline Proulx

WA

Women's Singles

A

4

Single Elimination

Laura Kirkpatrick

Catherine Muller

Penny Psahos

Gisele Myer

WB

Women's Singles

B

3

Round Robin

Karen Lett

Penny Psahos

Reena Sheth

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions