Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th
 

Girl's Singles

14U

4

Round Robin

Julia Stein

Madison Myers

Lauren Barber

Tori Campbell

 

Men's Age Singles

19+A

4

Round Robin

Ian Brooks

Jacob Reck

Steve Volsko

Jt Mylan

 

Men's Age Singles

35+A

5

Single Elimination

Jim Emiliani

Srinivas Mandava

Jay Walker

John Doyle

 

Men's Age Singles

65+

3

Round Robin

Jeffrey Branch

Keith Eller

Nelson Adams

 

Men's Age Singles

75+

3

Round Robin

Charlie Garfinkel

Stu Simcox

Louis Eller

 

M45

Men's Age Singles

Men 45+

4

Round Robin

Steven Simpson

Onker Basu

Jay Walker

Bob Bianco

 

Men's Age Singles

Mens 19+ C

5

Single Elimination

Kevin Burke

Brad Sevcik

Rhett Keffer

Bobby Sykes

 

Men's Age Singles

Mens 19+B

5

Single Elimination

Anthony Rodriguez

Stephen Corcoran

Andy Innocenzi

Chad Burns

 

55+

Men's Age Singles

Mens 55+

4

Round Robin

Joe Rizza

Steven Simpson

Mitch Posner

Dave Lucas

 

Men's Doubles

50A-60A

5

Single Elimination

Bob Bianco / Steve Gertz

Barry Kimes / Michael Zeiner

Harry Glover / Jack Gall

John Pushak / Regis Then

 

MAD

Men's Doubles

A

8

Single Elimination

Jack Gall / Harry Glover

Barry Kimes / Tracy Hawthorne

Chris Cerminara / Dave Lucas

Andres Montoya / Mitch Sheffler

 

MOD

Men's Doubles

Open

4

Round Robin

Andy Hawthorne / Michael DeSocio

Thomas Carter / Manolo Sandoval

James Scott / Joseph Roth

Jim Emiliani / Michael Silvio

 

MA

Men's Singles

A

9

Single Elimination

Jacob Reck

Andres Montoya

John Doyle

Jt Mylan

 

MB

Men's Singles

B

8

Single Elimination

Steve Gertz

Onker Basu

Anthony Rodriguez

Chad Burns

 

MC

Men's Singles

C

5

Round Robin

Kevin Burke

John Hiras

Brad Sevcik

Jeffrey Branch

 

Men's Singles

D / Novice Playoff #1

4

Single Elimination

Joseph Carter

Ryan Gongloff

Rhett Keffer

Stu Simcox

 

ME

Men's Singles

Elite

4

Single Elimination

Thomas Carter

Ian Brooks

Mitch Posner

Michael Silvio

 

MO

Men's Singles

Open

10

Single Elimination

Andy Hawthorne

Manolo Sandoval

Joseph Roth

James Scott

 

Mixed Doubles

A

4

Round Robin

Kathy Weissert / Regis Then

Hope Cain / Richard Campbell

Chris Cerminara / Natalie Domelle

Diane Nellis / Jack Gall

 

Mixed Doubles

B

5

Single Elimination

Anthony Rodriguez / Kristen Szutkowski

Benjamin Sylvester / Pan Zhang

Andres Montoya / Isabelle Gagnon

Jacob Reck / Tamara Reck

 

Mixed Doubles

C

5

Single Elimination

Brad Sevcik / Jennifer Pease

Adam Stein / Julia Stein

Joseph Carter / Madison Myers

Andy Innocenzi / Nawal Moatassem

 

Mixed Doubles

Open

2

Single Elimination

Andy Hawthorne / Tracy Hawthorne

Carla Phillips / Thomas Carter

 

WCD

Women's Doubles

C

2

Single Elimination

Kristen Szutkowski / Natalie Kendrick

Jennifer Pease / Stephanie Poutz

 

WOD

Women's Doubles

Open

3

Round Robin

Kathy Weissert / Natalie Domelle

Hope Cain / Tracy Hawthorne

Carla Phillips / Diane Nellis

 

Women's Singles

C Playoff #1

4

Single Elimination

Kristen Szutkowski

Jennifer Pease

Madison Myers

Alexis Allison

 

WOA

Women's Singles

Open/A

4

Round Robin

Diane Nellis

Hope Cain

Carla Phillips

Tamara Reck

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com