Racquetball Tournament 4/10/2014 - 4/13/2014
Rocky Mountain Regional Championships
Highlands Ranch Rec Center @ Northridge - Highlands Ranch, CO USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:unclelarry2all@yahoo.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

CO Racquetball Events

Colorado Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Singles

Open Playoff #1

4

Single Elimination

Tony Carson

Nicholas Riffel

Tyler Thielen

Garrett Tyler

Men's Singles

Elite Playoff #1

6

Single Elimination

Aaron Hanosh

Tim Danos

Jacob Eggemeyer

C J Sanders

Matthew Dockter

Steve Strahler

Men's Singles

A Playoff #1

4

Single Elimination

Alberto Ortiz

Frederick Hawthorne

Jorge Cuellar

Erika Manilla

Men's Singles

B Playoff #1

6

Single Elimination

Kevin Deyo

Bob Eck

Scott Walker

Charlie Paraiso

Daniel Thompson

Joe Massa

Men's Singles

C/D Novice Playoff #1

4

Single Elimination

Mark Maldonado

Don Lundberg

Michael Kranitz

Bill Greer

Men's Age Singles

M24+AB Playoff #1

4

Single Elimination

Alberto Ortiz

Mark Maldonado

Michael Harter

Daniel Thompson

Men's Age Singles

25 Plus Open/Elite Playoff #1

4

Single Elimination

Derek Izzi

Brian Hunter

Dean McMaster

Tim Danos

Men's Age Singles

45 Plus A/B Playoff #1

4

Single Elimination

Rock Carrion

Frederick Hawthorne

Joe Massa

Robert Toro

M55

Men's Age Singles

55 Plus

4

Round Robin

Steven Knop

Miles Venzara

Bill Fearing

Philip Gaerlan

Women's Singles

Elite/A Playoff #1

4

Single Elimination

Michelle Sikorski

Kathleen Erickson

Antoinette Bell

Briana Jacquet

Men's Doubles

Open Playoff #1

2

Single Elimination

Tony Carson / Nicholas Riffel

Lee Beckwith / Thomas Braun

Men's Doubles

Elite Playoff #1

4

Single Elimination

Aaron Hanosh / Chuck Espinoza

Larry Haemmerle / C J Sanders

Paul Jamieson / Victor Manilla

Steve Strahler / Mark Sikorski

Men's Doubles

A Playoff #1

2

Single Elimination

Jorge Cuellar / Salvador Jimenez

Chad Johnson / Peter Perez

Men's Doubles

B Playoff #1

2

Single Elimination

Agner Martinez / Emmanuel Escobar

Jason Padilla / Kevin Deyo

Men's Doubles

Centurion+ Playoff #1

2

Single Elimination

Michael Nigro / Lou Trignani

Dean McMaster / Robert Testa

Mixed Doubles

Open Playoff #1

2

Single Elimination

Victor Manilla / Erika Manilla

Kevin Holmes / Ellie Stanton

Mixed Doubles

EliteA Playoff #1

2

Single Elimination

Matthew Dockter / Michelle Sikorski

Kathleen Erickson / Ralph Graham

JR

Juniors

All

4

Round Robin

Ellie Weiler

Josh Cann

Justin Cann

Mark Nour

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions