2015 VA- Jewusiak Memorial

Racquetball Tournament 3/13/2015 - 3/15/2015
2015 VA- Jewusiak Memorial
Riverside Wellness and Fitness Club - Newport News, VA USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:cemood@wm.edu.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

VA Racquetball Events

Commonwealth of Virginia Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

MO

Men's Singles

Open

9

Single Elimination



Marcos Quinteros

Gregory Fox

Benjamin Odom

David Jewusiak

ME

Men's Singles

Elite

6

Single Elimination

Gregory Fox

Francisco Siles

Marcos Quinteros

Francis Anum

Dan Nunn

C. T. Moore

MA

Men's Singles

A

9

Single Elimination

C. T. Moore

James Albrecht

Dan Shealey

Frank Senger

Robert Castellanos

Herb Mapes

Troy Thomas

Rodney Conner

MB

Men's Singles

B

11

Single Elimination



Peter Saless

David Jankin

Calvin Glaspie

Kristofer Titus

Douglas Gilman

WO

Women's Singles

Open

4

Single Elimination

Amie Brewer

Veronica Nogales

Arrisa Hanson

Sharon McNeill

Men's Doubles

Centurion+

4

Single Elimination



Andrew Brantley / Kent Stevens

Alphonso Durso / Mark Riley

XAB

Mixed Doubles

A / B

4

Single Elimination

Rodney Conner / Sharon McNeill

Barbara Durso / Dan Shealey

Devon Conner / Douglas Gilman

Alonzo Moody / Jeanne Noah

Boy's Singles

Juniors

7

Single Elimination



Ben Jewusiak

Curtis Davidson, Jr.

Mauro Nunez

Men's Age Singles

Condors

7

Single Elimination



Michael Joyner

Randy Owen

Mark Riley

Peter Saless

Mike Travis

Men's Age Singles

Eagles

5

Single Elimination



Michael Vietti

Tom Gerhardt

John Hussmann

Men's Age Singles

Hawks

4

Single Elimination

Frank Senger

Dan Nunn

Bob Steele

Benjamin Odom

Men's Doubles

Men's B/C Doubles

5

Single Elimination



David Jankin / Roy Moats

MCN

Men's Singles

Men's C & Novice

6

Single Elimination



Kan Tagami

John Hussmann

Devon Conner

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Ektelon
Gearbox
Wilson
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions