Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th
 

J14

Junior Singles

14 and Under

2

Single Elimination

Kyle Snyder

Brandon Kosc

 

J16

Junior Singles

16 and Under

3

Round Robin

Colton Snyder

Noah Catalano

Mike Mato

 

Men's Age Singles

30+

3

Round Robin

Chris McNally

Michael Hawrylak

Gary Smarsh

 

Men's Age Singles

60+

4

Single Elimination

Pete Fuoco

Chuck Smalley

Paul - Jacques Keene

James Wooden

 

Men's Doubles

40+

8

Single Elimination

Jeremy Ginsberg / Pete Fuoco

David King / Steve Castleman

Chris Snyder / Scott Owens

Gary Jeral / Roger Humpton

 

Men's Doubles

50+

4

Round Robin

Jerry Prentiss / James Kressly

Bob Debarge / Robert Schulsinger

Kevin Neyer / Nick Downey

Mel Gordon / Tom Gaffney

 

MAD

Men's Doubles

A

8

Single Elimination

Roger Humpton / Gary Jeral

Chris Panatieri / Kimon Ousouljoglou

Paul Cressman / Chuck Smalley

Bob Debarge / Robert Schulsinger

 

MBD

Men's Doubles

B

6

Single Elimination

Craig Nielson / Mike Kehoe

David Donovan / Peter Myers

Chris Hunt / Steve Savitz

Eric Kochersperger / Charlotte Gordon

 

MOD

Men's Doubles

Open

4

Single Elimination

Mike Gaffney / Samuel Kelley

Alexander Barch / Joe Kelley

Jim Essick / Paul Simeone

Jeremy Ginsberg / Nick Pilla

 

MA

Men's Singles

A

9

Single Elimination

Michael Kellam Jr.

Matthew Schell

Edward Cwiertniewicz

Eric Kochersperger

 

MB

Men's Singles

B

12

Single Elimination

Michael Hawrylak

Josh Reddinger

Edward Cwiertniewicz

Steven Bottcher

 

MC

Men's Singles

C

7

Single Elimination

Michael Attick

Nick Becker

Colton Snyder

Dina Alwan

 

MN

Men's Singles

Novice

3

Round Robin

Mike Mato

Kyle Snyder

Brandon Kosc

 

MO

Men's Singles

Open

11

Single Elimination

Travis Aldinger

Joe Kelley

Samuel Kelley

Mike Gaffney

 

XBC

Mixed Doubles

B / C

2

Single Elimination

Paul - Jacques Keene / Kim Jenkins

Bill Jones / Cindy Possanza

 

XOA

Mixed Doubles

Open / A

6

Single Elimination

Michael Kellam Jr. / Sureia Ahmed

Dina Alwan / James Wooden

Paul - Jacques Keene / Kim Jenkins

Dan Weghofer / Pat Musselman

 

WB

Women's Singles

B

4

Round Robin

Sureia Ahmed

Taylor Hartey

Vickie Krause

Cindy Possanza

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com