Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Men's Age Singles

M19-40

7

Single Elimination

Rich Bagoly

Jack Coleman

Jeremy Ginsberg

John Scarsella

Tom Kosc

Mark Grassett

Esteban Paez

 

Men's Age Singles

M50-60

6

Single Elimination

Chris Hikade

Paul - Jacques Keene

Paul Smith Sr

Michael Wigley

Craig Nielson

Jeffrey Weissman

 

MAD

Men's Doubles

A

8

Single Elimination

Jim Essick / Paul Simeone

Kevin Neyer / Nick Downey

Brian Urbanek / Jeff Zegna

Jeremiah Smith / Michael Cabrera

Jon Flahart / Jon Veldman

Michael Kellam / Paul - Jacques Keene

Kevin Goulet / Tim Kline

Jeff Broad / Rhys Andersen

 

Men's Doubles

MDB-C

6

Single Elimination

Paul Smith Jr / Paul Smith Sr

Brian Urbanek / Jeff Zegna

Chris Hikade / Richard Halpin

Aditya Vangala / Ashwin Sowmyanarayanan Ravichandran

Erik Duricek / Kevin Bucher

Jeffrey Weissman / Mitchell Keiser

 

MOD

Men's Doubles

Open

5

Single Elimination

Jim Essick / Paul Simeone

Adam Wolfe / Rich Bagoly

Kevin Neyer / Nick Downey

Jon Flahart / Michael Kellam Jr.

Jeremiah Smith / Paul Smith Jr

 

MA

Men's Singles

A

15

Single Elimination

Michael Kellam Jr.

Rhys Andersen

Clint Keller

Kevin Goulet

Steven Bottcher

Jeff Broad

Tom Kosc

Michael Cabrera

 

MB

Men's Singles

B

9

Single Elimination

Esteban Paez

Michael Hawrylak

Steve Kuester

Nicholas Santucci

Craig Nielson

Stephen Whitlow

Mitchell Keiser

Steven Bottcher

 

Men's Singles

MC-D

5

Single Elimination

Ashwin Sowmyanarayanan Ravichandran

Richard Halpin

Nick Becker

Erik Duricek

Aditya Vangala

 

MO

Men's Singles

Open

4

Round Robin

Jack Coleman

Adam Wolfe

Jeremy Ginsberg

Clint Keller

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com