Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Men's Age Singles

50+

4

Single Elimination

John Moretz

Mitch Posner

Jon Veldman

Daniel Stargatt

 

Men's Age Singles

50+ Consolation

2

Single Elimination

Jon Veldman

Daniel Stargatt

 

Men's Age Singles

60+

4

Single Elimination

Chris Hikade

Jeffrey Weissman

Donald Degraff

Jack Baran

 

Men's Age Singles

60+ Consolation

2

Single Elimination

Jack Baran

Donald Degraff

 

Men's Age Singles

Men19-40+

5

Single Elimination

Marty Hammond

Jeffrey Gal

William Smith

Tom Kosc

Eric Repas

 

MAD

Men's Doubles

A

4

Single Elimination

Eric Robinson / Michael Limsky

Edward Cwiertniewicz / John Moretz

Jon Flahart / Jon Veldman

Kiran Jujjuri / Bob Debarge

 

Men's Doubles

A Consolation

2

Single Elimination

Jon Flahart / Jon Veldman

Kiran Jujjuri / Bob Debarge

 

MBD

Men's Doubles

B

4

Single Elimination

Jeffrey Weissman / Mitchell Keiser

Chris Hikade / Donald Degraff

Jack Baran / Pamela Price

Daniel Torres / Derrick Young

 

Men's Doubles

B Consolation

2

Single Elimination

Jack Baran / Pamela Price

Daniel Torres / Derrick Young

 

MA

Men's Singles

A

7

Single Elimination

Edward Cwiertniewicz

Mark Grassett

Tom Kosc

Michael Cabrera

Josh Reddinger

Jon Flahart

Eli Mireles

 

MB

Men's Singles

B

15

Single Elimination

Josh Reddinger

Steven Bottcher

Mitchell Keiser

Jeff Zegna

Brian Leonhardt

Erik Duricek

Rob Fehnel

Debra Hunter

 

MC

Men's Singles

C

8

Single Elimination

Brian Leonhardt

Georg Caspary

Erik Duricek

Rob Fehnel

Gopesh Shetty

Vardaan Tandon

Ryan Wood

John Basile

 

MD

Men's Singles

D

4

Single Elimination

Gopesh Shetty

John Basile

Eric Repas

Vardaan Tandon

 

cMD

Men's Singles

D Consolation

2

Single Elimination

Vardaan Tandon

Eric Repas

 

MO

Men's Singles

Open

7

Single Elimination

Glenn Leib

Jeffrey Gal

Brad Falvey

Marty Hammond

Mitch Posner

William Smith

Rhys Andersen

 

Mixed Doubles

MIXed

4

Single Elimination

Bob Debarge / Pamela Price

Jeff Zegna / Dina Alwan

Mark Parrish / Felice Repas

Charles Mathers / Debra Hunter

 

Mixed Doubles

No Division Name Consolation

2

Single Elimination

Mark Parrish / Felice Repas

Charles Mathers / Debra Hunter

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com