Sunset Turkey Shoot Pro-Am

Racquetball Tournament 11/12/2014 - 11/16/2014
Sunset Turkey Shoot Pro-Am
Sunset Athletic Club - Portland, OR USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:paul@maduellassociates.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

OR Racquetball Events

Oregon Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Singles

Pro / Open Gold

18

Olympic Format

Jimmy Lowe

Taylor Knoth

Jeff Stark

Chadd Westwood

Wayne Antone Iv

Dan Cramer

Joel Barshaw

Sunji Spencer

Men's Singles

Open

16

Olympic Format

Sunji Spencer

Joel Barshaw

Brent Turnbull

Wayne Antone Iv

Brad Hardy

Dan Cramer

Cody Matteucci

Michael Bern

ME

Men's Singles

Elite

13

Single Elimination

Jonathan Edwards

Darryl Boris

Justin Ide

Asa Crusoe

Chris Grimh

Lee Cramer

Daniel Goldstein

Roberto Cardenas

MA

Men's Singles

A

16

Single Elimination

Alexander DeHart

Darren Ford

Brian Ancheta

Kevin Savory

Gavin Usher

Josh Tittle

Edder Lopez

Robert Jose

MB

Men's Singles

B

23

Single Elimination

Dan Graham

Ryan Goode

Kevin Appel

Brock Briones

Tony Antone

David Hurt

Darrik Helin

Lee Selby

MC

Men's Singles

C

17

Single Elimination

Griff Bear

Peter Uluave

Robert Flor

Michael McPherson

Jerry Svoboda

Christopher Kirby

Aaron Didner

Mark Regalado

MDS

Men's Singles

D

5

Round Robin

Robert Flor

Steve Searle

Jake Dellinger

Jack Sobey

Griffin Anderton

Men's Age Singles

35+/45+

9

Single Elimination

Mark Szabo

Michael Stoner

John Winings

Cody Matteucci

Brent Turnbull

Paul Reed

Michael Bern

Jeff Larson

Men's Age Singles

55+/60+

4

Round Robin

Bob Lewis

John Haynes

David Moyle

Steve Jensen

WOA

Women's Singles

Open/A

9

Single Elimination

Lexi York

Mara Delay

Linda Reeves

Joanie Hofmeister

Kaitlyn Boyle

Erica Lipski

Rachel Creel

Polly Reuther

WBC

Women's Singles

B/C

4

Round Robin

Carlyssa Bailey

Ashley Boyle

Victoria Peltier

Sharyn Wodarczak

WD

Women's Singles

D

5

Round Robin

Sharyn Wodarczak

Annie Roberts

Vanessa Read

Victoria Peltier

Laurel Galego

MOD

Men's Doubles

Open

7

Single Elimination

Jeff Stark / Paul Julbes

Dan Cramer / Wayne Antone Iv

Chadd Westwood / Joel Barshaw

Taylor Knoth / Joshua Hungerford

Sunji Spencer / Nick Baida

Danny Nye / Jacob Boyle

Brad Hardy / Drew Litzer

Men's Doubles

Elite

9

Single Elimination

Chris Shaw / Michael Stoner

Rich Pierce / Darryl Boris

Jonathan Edwards / Shawn Delay

Steve Altizer / Brian Woolf

Lee Cramer / Scott Morrill

Kevin Thompson / Scott Dickinson

Jeff Larson / Mark Hess

Patrick Peltier / Chris Grimh

MAD

Men's Doubles

A

18

Single Elimination

Dan Graham / Josh Tittle

Jesse McNerthney / Scott Morrill

David Hurt / Rick Tetzloff

Kevin Thompson / Scott Dickinson

Lupe Garcia / Enrique Dimas

Brock Briones / Darren Ford

Mike Lyons / Scott Harris

John Sigler / Raymond Cammann

MBD

Men's Doubles

B

7

Single Elimination

John Sigler / Raymond Cammann

Kevin Appel / Pete Sagisi

Dennis Carroll / Griff Bear

Daniel Hoffman / Scott Skellenger

Michael McPherson / Rob Gentner

Christopher Kirby / Greg Gadbois

John Sheehan / Rob Hegemann

WOD

Women's Doubles

Open

4

Round Robin

Mara Delay / Shannon Henley

Beth Bernardo / Linda Ellis

Brenna Bilbrough / Vicky Reyes

Krystle Boyle / Kaitlyn Boyle

WAD

Women's Doubles

A

4

Round Robin

Erica Lipski / Rachel Creel

Kristine Holman / Madison Kerzel

Bernie Perreira / Lihau Perreira

Ashley Boyle / Krystle Boyle

XOE

Mixed Doubles

Open / Elite

9

Single Elimination

Steve Altizer / Lexi York

Shawn Wilson / Joanie Hofmeister

Paul Reed / Linda Reeves

John Winings / Marni Winings

Danny Nye / Polly Reuther

Michael Stoner / Linda Ellis

Jesse McNerthney / Shannon Inglesby

Brenna Bilbrough / Kevin Coleman

Mixed Doubles

A

7

Single Elimination

Alexander DeHart / Madison Kerzel

Arnoldo Nogueron / Jessica Amezcua

Bernie Perreira / Scott Nolander

David Reyes / Vicky Reyes

Kevin Savory / Lihau Perreira

Gabriela Bascuti / Shawn Delay

Mike Lyons / Marni Winings

Mixed Doubles

B

5

Round Robin

James Whitley / Carlyssa Bailey

Thomas Molina / Tori Niska

Glenn Judd / Teresa Jett

Alan Gross / Lily Harmon-gross

Cory Galego / Laurel Galego

Boy's Singles

High School - Beginner

5

Round Robin

Cory Galego

Jack Sobey

Jake Dellinger

Henry Bennett-Hanes

Griffin Anderton

Boy's Singles

High School - Advanced

9

Single Elimination

Daniel Reynolds

Adam Maduell

Brian Ha

Eric Garske

John Curley

Aaron Didner

John Mazer

Zac Coleman

Men's Singles

Open Consolation

8

Olympic Format

Drew Litzer

Jacob Boyle

Mark Szabo

Joshua Hungerford

Greg Starodub

Paul Julbes

CME

Men's Singles

Elite Consolation

8

Single Elimination

Lee Cramer

Patrick Peltier

Daniel Goldstein

Brian Woolf

Gavin Usher

Robert Jose

Mitchell Turner

cMA

Men's Singles

A Consolation

8

Single Elimination

Zac Thompson

Travis Meinhold

Hayden Anderson

Lupe Garcia

David Boyd

Robert Hill

Shane Reilly

David Sneitzer

cMB

Men's Singles

B Consolation

15

Single Elimination

Luke Miller

Tony Antone

Brian Ha

Peter Uluave

Steve Jensen

David Boyd

Robert Lysaker

Daniel Reynolds

CMC

Men's Singles

C Consolation

9

Single Elimination

Rob Hegemann

Zac Coleman

John Mazer

Rob Gentner

Dennis Carroll

Michael Didner

Eric Garske

James Trujillo

Men's Age Singles

35+/45+ Consolation

5

Single Elimination

Brent Turnbull

Michael Bern

Paul Reed

Jon Davis

Women's Singles

Open/A Consolation

5

Single Elimination

Erica Lipski

Kaitlyn Boyle

Rachel Creel

Kristine Holman

Boy's Singles

High School - Advanced Consolation

5

Single Elimination

Thomas Molina

Aaron Didner

John Mazer

John Curley

GPO

Girl's Singles

Playoff

4

Single Elimination

Sophie Herman

Tori Niska

Vanessa Read

Annie Roberts

Men's Doubles

Open Consolation

3

Single Elimination

Brad Hardy / Drew Litzer

Sunji Spencer / Nick Baida

Danny Nye / Jacob Boyle

Men's Doubles

Elite Consolation

5

Single Elimination

Kevin Coleman / Shawn Wilson

Kevin Thompson / Scott Dickinson

Jeff Larson / Mark Hess

Lee Cramer / Scott Morrill

Men's Doubles

A Consolation

10

Single Elimination

David Reyes / Jim Hart

Brian Ancheta / Ed Boyle

Lance Griffin / Mike Rademacher

Edder Lopez / Scott Nolander

Jeff Clark / Robert Hill

Shane Reilly / Arnoldo Nogueron

Don Kerzel / Bill Edmiston

Hayden Anderson / Roberto Cardenas

Men's Doubles

B Consolation

3

Single Elimination

Christopher Kirby / Greg Gadbois

Michael McPherson / Rob Gentner

John Sheehan / Rob Hegemann

Mixed Doubles

Open / Elite Consolation

5

Single Elimination

Michael Stoner / Linda Ellis

Danny Nye / Polly Reuther

Jesse McNerthney / Shannon Inglesby

Jon Davis / Beth Bernardo

Men's Doubles

Combined 90+ Playoff #1

4

Single Elimination

Lance Griffin / Mike Rademacher

Max Metschan / Thomas Kollas

Bill Edmiston / Don Kerzel

Jim Hart / Scott Harris

Mixed Doubles

A Consolation

3

Single Elimination

Kevin Savory / Lihau Perreira

Gabriela Bascuti / Shawn Delay

Mike Lyons / Marni Winings

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions