Racquetball Tournament 1/15/2015 - 1/18/2015
OSU Invite
Timberhill Athletic Club - Corvallis, OR USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the tournament director if you see any errors:durbin_rob@comcast.net.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

OR Racquetball Events

Oregon Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

WA

Women's Singles

Women's Singles - A

4

Round Robin

Rachel Creel

Sarah Lewis

Erica Lipski

Karen McGarry

Men's Age Singles

45+ Playoff #1

4

Single Elimination

Mark Szabo

John Winings

Michael Bern

Michael Stoner

Men's Age Singles

55+

4

Round Robin

Steve Sackmann

Ravi Prasad

David Moyle

Todd Washington

MAD

Men's Doubles

A

4

Round Robin

Kevin Savory / Shawn Delay

Dan Graham / Josh Tittle

Alexander DeHart / Robbie Mills

John Haynes / Kevin Morris

Men's Doubles

B Playoff #1

4

Single Elimination

Rachel Creel / Sarah Lewis

Bob Isaacs / Lane Forncrook

James Trujillo / Robert Lysaker

Bill Bukovi / Tony Antone

Men's Doubles

Combined 90+

4

Round Robin

Bob Isaacs / Lane Forncrook

Ravi Prasad / Todd Washington

Debra Higbee-Sudyka / Jon Kozlowski

Bill Bukovi / Tony Antone

MOD

Men's Doubles

Open

8

Single Elimination

Joel Barshaw / Sam Reid

Jon Davis / Wayne Antone Iv

Joshua Lebow / Wade Reuther

Mark Szabo / Matthew Goolsby

Matthew Shrewsberry / Michael Bern

Brad Hardy / Michael Stoner

Rick Charbonneau / Ryan Charbonneau

Jonathan Edwards / Shawn Delay

Men's Doubles

Open Consolation

4

Single Elimination

Brad Hardy / Michael Stoner

Matthew Shrewsberry / Michael Bern

Rick Charbonneau / Ryan Charbonneau

Jonathan Edwards / Shawn Delay

MA

Men's Singles

A

10

Single Elimination

Alexander DeHart

Dan Graham

Robbie Mills

Kevin Savory

Zac Thompson

Mitchell Turner

Jesse Mabon

Josh Tittle

cMA

Men's Singles

A Consolation

6

Single Elimination

Josh Tittle

Mitchell Turner

John Haynes

Zac Thompson

Prem Mathew

MB

Men's Singles

B

8

Single Elimination

Robert Lysaker

Tony Antone

Paul Durbin

Griff Bear

David Moyle

Lee Selby

Bill Bukovi

Kaz Dyer

cMB

Men's Singles

B Consolation

4

Single Elimination

David Moyle

Lee Selby

Bill Bukovi

Kaz Dyer

MC

Men's Singles

C

10

Single Elimination

Paul Durbin

Kevin Morris

Griff Bear

Jon Kozlowski

Kaz Dyer

Michael McPherson

James Trujillo

Nicholas Ingalls

cMC

Men's Singles

C Consolation

6

Single Elimination

Michael McPherson

Debra Higbee-Sudyka

Charles McGarry

Kaz Dyer

MD

Men's Singles

D

4

Round Robin

Nicholas Ingalls

Charles McGarry

Lindsey Repp

Jonathan Rice

ME

Men's Singles

Elite

7

Single Elimination

Jonathan Edwards

Daniel Goldstein

Terry Kingry

Zac Thompson

Stacey Witenberger

Mitchell Turner

Matthew Shrewsberry

cME

Men's Singles

Elite Consolation

4

Single Elimination

Matthew Shrewsberry

Stacey Witenberger

Mitchell Turner

MO

Men's Singles

Open

13

Single Elimination

Joel Barshaw

Rick Charbonneau

Sam Reid

Wayne Antone Iv

Ryan Charbonneau

Mark Szabo

Matthew Goolsby

Brent Turnbull

cMO

Men's Singles

Open Consolation

8

Single Elimination



Michael Bern

Michael Stoner

Wade Reuther

Mixed Doubles

A

4

Round Robin

Alexander DeHart / Erica Lipski

Karen McGarry / Prem Mathew

Jesse Mabon / Beth Bernardo

Sarah Lewis / Steve Sackmann

XOE

Mixed Doubles

Open / Elite

5

Round Robin

Danny Nye / Mara Delay

John Winings / Marni Winings

Polly Reuther / Wayne Antone Iv

Beth Bernardo / Stacey Witenberger

Linda Reeves / Terry Kingry

WC

Women's Singles

C

4

Round Robin

Dianne Lane

Lindsey Repp

Deanne Henderson

Kelly Stoner

WD

Women's Singles

D

4

Round Robin

Deanne Henderson

Elena Mathew

Kelly Stoner

Kareena Mathew

WO

Women's Singles

Open

4

Round Robin

Polly Reuther

Mara Delay

Linda Reeves

Marni Winings

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions