2015 USA Racquetball National Junior Olympic Championships

Racquetball Tournament 6/24/2015 - 6/28/2015
2015 USA Racquetball National Junior Olympic Championships
In-Shape Sport: West Lane - Stockton, CA USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:peggine@usra.org.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

CA Racquetball Events

California State Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Boy's Singles

18 and Under Gold

14

Olympic Format

Sam Bredenbeck

Mauro Rojas

Jake Birnel

Thomas Carter

Luis Avila

Kyle Ulliman

Dima Wert

Carlos Reyes

Boy's Singles

18 and Under Blue

4

Olympic Format

Kyle Ulliman

Luis Avila

Carlos Reyes

Dima Wert

Boy's Singles

18 and Under Red

6

Olympic Format

Ellis Syke

Nicholas Pavloski

Hayden Farmer

Trevor John

David Breese

Eric McEnnis

Boy's Singles

18 and Under White

4

Olympic Format

Eric McEnnis

David Breese

Boy's Singles

16 and Under Gold

37

Olympic Format

Jordan Barth

Mauro Rojas

Kevin Vazquez

Wayne Antone Iv

Ricardo Diaz

Shaharyar Soomro

Justin Ide

Justus Benson

Boy's Singles

16 and Under Red

21

Olympic Format

Quade Howell

David Marsden

Noah Little

Trevor Mateyka

Benjamin Hyman

Evan Wargo

Nikhil Singh

Benjamin Jenkel

Boy's Singles

16 and Under White

13

Olympic Format

Eric McEnnis

Lucas Shoemaker

Dominic Dent

Russell Chavez Ii

David Breese

Alex Perez

Vardaan Tandon

Michael Pratt

Boy's Singles

14 and Under Gold

33

Olympic Format

Akul Ramayani

Antonio Rojas

Sahil Thakur

Mitchell Turner

Nick Birnel

Julian Singh

Ben Baron

Micah Farmer

Boy's Singles

14 and Under Blue

8

Olympic Format

Krish Thakur

Lucas Shoemaker

Cayden Akins

Brian Barberis

James D'ambrogia

Cameron Pavloski

Victor Li

Jose Perez

Boy's Singles

14 and Under Red

17

Olympic Format

Ivan Hernandez

Vardaan Tandon

Carter Harbeck

Cody Boucher

Guillermo Gonzalez

Nicolas Walsh

Joshua Aldana

Parker McCoy

Boy's Singles

14 and Under White

9

Olympic Format

Carson Marshall

Andrew Gleason

Jesse Rojas

Miles Rivera

Tavian John

Karsten Weller

Kamahele Britos

Yash Maini

Boy's Singles

12 and Under Gold

30

Olympic Format

Antonio Rojas

Akul Ramayani

Krish Thakur

Timmy Hansen

Josh Shea

Vedant Chauhan

Tommy Andraos

James D'ambrogia

Boy's Singles

12 and Under Blue

8

Olympic Format

Victor Li

Roland Siverling

Andrew Gleason

Cole Hartman

Aidan Weller

Benjamin Horner

Aamir Shaikh

Nikhil Prasad

Boy's Singles

12 and Under Red

14

Olympic Format

Nathan Soltis

Aidan Tu

Julius Ellis

Hudson Farmer

Gatlin Sutherland

Matthew Hong

Grant Haskins

Owen Hickman

Boy's Singles

12 and Under White

6

Olympic Format

Kamahele Britos

Adriel Horton

Shray Vats

Armando Perez, Jr

Guillermo Gonzalez

Cody Thomas

Boy's Singles

10 and Under Gold

20

Olympic Format

Vedant Chauhan

Josh Shea

Nikhil Prasad

Owen Forsythe

Grant Haskins

Aidan Weller

Benjamin Horner

Gatlin Sutherland

Boy's Singles

10 and Under Blue

4

Olympic Format

Benjamin Horner

Grant Haskins

Gatlin Sutherland

Aidan Weller

Boy's Singles

10 and Under Red

12

Olympic Format

Ariaan-Thor Ghatate

Pony Boy Bernal

Ian Weller

Ethan Tu

Cody Elkins

Ashton Akins

Shaun Stephen

Owen Hickman

Boy's Singles

10 and Under White

4

Olympic Format

Harsh Balasubramanian

Matthew Pratt

Joe Herrera Iii

Zane John

Boy's Singles

10 and under Double Bounce Gold

11

Olympic Format

Ariaan-Thor Ghatate

Ashton Akins

Ethan Tu

Bobby Singh

Ace Akins

Gryphon Kumfert

Aditya Goel

Vir Goel

Boy's Singles

10 and under Double Bounce Blue

4

Olympic Format

Aditya Goel

Vir Goel

Ace Akins

Gryphon Kumfert

Boy's Singles

10 and under Double Bounce Red

4

Olympic Format

Matthew Pratt

Joe Herrera Iii

Kurt Khaustov

B8

Boy's Singles

8 and Under

6

Round Robin

Joseph Marshall

Angel Galvan

Haiden Rivera

Bobby Singh

Eshan Ali

Ace Akins

Boy's Singles

Multibounce 8 and Under Gold

14

Olympic Format

Bobby Singh

Angel Galvan

Ace Akins

Alexander Gomez

Shane Stephen

Taij Singh

Manny Rodriguez

Advait Kartik

Boy's Singles

Multibounce 8 and Under Blue

4

Olympic Format

Advait Kartik

Manny Rodriguez

Shane Stephen

Taij Singh

Boy's Singles

Multibounce 8 and Under Red

6

Olympic Format

Eshan Ali

Haiden Rivera

Gael Trejo

Joseph Marshall

Cesar Avila

Cameron Hickman

Boy's Singles

Multibounce 8 and Under White

4

Olympic Format

Cameron Hickman

Cesar Avila

Boy's Singles

Multibounce 6 and Under Gold

8

Olympic Format

Gael Trejo

Taij Singh

Alexander Gomez

Caleb Marshall

Dylan Bjorneboe

Cameron Hickman

David Rojas

Ved Kartik

Boy's Singles

Multibounce 6 and Under Red

4

Olympic Format

Cameron Hickman

Ved Kartik

Dylan Bjorneboe

David Rojas

Boys Doubles

18 and Under

6

Round Robin

Jake Birnel / Sam Bredenbeck

Kyle Ulliman / Thomas Carter

Hayden Farmer / Carlos Reyes

Luis Avila / Justin Ide

Lukas Le / Nicholas Pavloski

Eric McEnnis / Trevor John

Boys Doubles

16 and Under

14

Single Elimination

Kevin Vazquez / Wayne Antone Iv

Jordan Barth / Justus Benson

Ellis Syke / Noah Little

Gavin Usher / Justin Ide

Evan Wargo / Quade Howell

Fausto Santana Jr / Nikhil Singh

Benjamin Jenkel / Shaharyar Soomro

Ricardo Diaz / Dane Elkins

Boys Doubles

16 and Under Consolation

6

Single Elimination

Jeremy Dixon / Russell Chavez Ii

Brady Yelverton / David Marsden

Carter Harbeck / David Breese

Dominic Dent / Nathaniel Furman

Ben Clark / Logan Boutin

Alex Perez / Michael Pratt

Boys Doubles

14 and Under

10

Single Elimination

Julian Singh / Mitchell Turner

Brian Barberis / Nick Birnel

Ben Baron / Tommy Andraos

Lucas Shoemaker / Micah Farmer

Cameron Pavloski / Cayden Akins

Ivan Hernandez / Nicolas Walsh

Cole Hartman / Nathan Soltis

Bryan Barbera / Yash Maini

Boys Doubles

14 and Under Consolation

8

Single Elimination

Cameron Pavloski / Cayden Akins

Ivan Hernandez / Nicolas Walsh

Cole Hartman / Nathan Soltis

Bryan Barbera / Yash Maini

Carson Marshall / Parker McCoy

Cody Boucher / Karsten Weller

Boys Doubles

12 and Under

9

Single Elimination

James D'ambrogia / Tommy Andraos

Andrew Gleason / Timmy Hansen

Cole Hartman / Nathan Soltis

Nikhil Prasad / Aidan Tu

Aamir Shaikh / Victor Li

Adriel Horton / Julius Ellis

Kamahele Britos / Roland Siverling

Hudson Farmer / Shray Vats

Boys Doubles

12 and Under Consolation

5

Single Elimination

Kamahele Britos / Roland Siverling

Aamir Shaikh / Victor Li

Adriel Horton / Julius Ellis

Hudson Farmer / Shray Vats

Joe Herrera Iii / Pony Boy Bernal

Boys Doubles

10 and Under

6

Single Elimination

Vedant Chauhan / Josh Shea

Cody Elkins / Gatlin Sutherland

Aidan Weller / Benjamin Horner

Owen Forsythe / Ariaan-Thor Ghatate

Ian Weller / Ethan Tu

Ashton Akins / Pony Boy Bernal

Boys Doubles

10 and Under Consolation

3

Single Elimination

Ian Weller / Ethan Tu

Ashton Akins / Pony Boy Bernal

G18

Girl's Singles

18 and Under

5

Round Robin

Lexi York

Brittany Click

Karina Quintanilla

Kara Piepenbrink

Aadhilakshmi Balasubramanian

Girl's Singles

16 and Under Gold

13

Olympic Format

Erika Manilla

Jordan Cooperrider

Hollie Scott

Kristine Holman

Daniela Torres

Madison Kerzel

Rebecca Van Rhee

Ingrid Robledo

Girl's Singles

16 and Under Blue

4

Olympic Format

Ingrid Robledo

Rebecca Van Rhee

Daniela Torres

Madison Kerzel

Girl's Singles

16 and Under Red

5

Olympic Format

Annie Roberts

Lindsay Briglia

Reena Sheth

Alanna Shea

Sofia Smith

Girl's Singles

14 and Under Gold

10

Olympic Format

Briana Jacquet

Kaitlyn Boyle

Nikita Chauhan

Elena Dent

Megan Carver

Graciana Wargo

Rei McCormick

Annie Roberts

Girl's Singles

14 and Under Red

6

Olympic Format

Megan Carver

Graciana Wargo

Rei McCormick

Annie Roberts

Vivian Kringle

Julia Ide

Girl's Singles

14 and Under White

4

Olympic Format

Julia Ide

Vivian Kringle

Girl's Singles

12 and Under Gold

10

Olympic Format

Heather Mahoney

Estefania Perez

Rei McCormick

Julia Stein

Shaylynn Stephen

Elena Mathew

Lily Caldwell

Alondra Canchola

Girl's Singles

12 and Under Red

6

Olympic Format

Elena Mathew

Shaylynn Stephen

Lily Caldwell

Alondra Canchola

Marisol Marquez

Shelby See

Girl's Singles

12 and Under White

4

Olympic Format

Shelby See

Marisol Marquez

Girl's Singles

10 and Under Gold

7

Olympic Format

Heather Mahoney

Kareena Mathew

Sarai Santana-Arechiga

Audrey Schreiner

Mayra Gonzalez

Raina Hartman

Kellie Hansen

Girl's Singles

10 and Under Red

4

Olympic Format

Mayra Gonzalez

Kellie Hansen

Raina Hartman

Girl's Singles

10 and under Double Bounce Gold

12

Olympic Format

Kareena Mathew

Audrey Schreiner

Sonya Shetty

Jessica Naworski

Ava Naworski

Emily Hernandez

Ashlyn Carver

Anisha Gupta

Girl's Singles

10 and under Double Bounce Blue

4

Olympic Format

Ava Naworski

Emily Hernandez

Anisha Gupta

Ashlyn Carver

Girl's Singles

10 and under Double Bounce Red

4

Olympic Format

Annika Brodnansky

Kellie Hansen

Romy Bernal

Katie Hansen

G8

Girl's Singles

8 and Under

4

Round Robin

Ava Naworski

Sonya Shetty

Ashlyn Carver

Sage Hartman

Girl's Singles

Multibounce 8 and Under Gold

9

Olympic Format

Ava Naworski

Sonya Shetty

Adriana Perez

Aanshi Thakur

Jordan Ellis

Andrea Perez-Picon

Sage Hartman

Ashlyn Carver

Girl's Singles

Multibounce 8 and Under Red

5

Olympic Format

Andrea Perez-Picon

Ashlyn Carver

Jordan Ellis

Sage Hartman

Paulina Santana-Arechiga

G6M

Girl's Singles

Multibounce 6 and Under

4

Round Robin

Andrea Perez-Picon

Aanshi Thakur

Leah Trejo

Camilo Canchola

Girls Doubles

G18D/16D

5

Round Robin

Erika Manilla / Jordan Cooperrider

Hollie Scott / Lexi York

Daniela Torres / Karina Quintanilla

Kristine Holman / Madison Kerzel

Alanna Shea / Reena Sheth

Girls Doubles

14 and Under

3

Round Robin

Briana Jacquet / Kaitlyn Boyle

Graciana Wargo / Elena Dent

Nikita Chauhan / Megan Carver

Girls Doubles

G12D/10D

5

Round Robin

Heather Mahoney / Julia Stein

Elena Mathew / Kareena Mathew

Shaylynn Stephen / Shelby See

Sage Hartman / Sarai Santana-Arechiga

Emily Hernandez / Raina Hartman

Junior Mixed Doubles

18 and Under

1

Single Elimination

Nicholas Pavloski / Brittany Click


Junior Mixed Doubles

16 and Under

9

Single Elimination

Lukas Le / Karina Quintanilla

Rebecca Van Rhee / Dane Elkins

Fausto Santana Jr / Ingrid Robledo

Daniela Torres / Brady Yelverton

Gavin Usher / Lindsay Briglia

Reena Sheth / Trevor Mateyka

Justus Benson / Alanna Shea

Briana Jacquet / Benjamin Jenkel

Junior Mixed Doubles

16 and Under Consolation

5

Single Elimination

Briana Jacquet / Benjamin Jenkel

Reena Sheth / Trevor Mateyka

Gavin Usher / Lindsay Briglia

Justus Benson / Alanna Shea

Nathaniel Furman / Sofia Smith

Junior Mixed Doubles

14 and Under

5

Round Robin

Megan Carver / Nick Birnel

Cayden Akins / Nikita Chauhan

Annie Roberts / Cameron Pavloski

Julia Ide / Nicolas Walsh

Lily Caldwell / Parker McCoy

Junior Mixed Doubles

MX 12/10

5

Round Robin

Rei McCormick / Roland Siverling

Aidan Tu / Raina Hartman

Elena Mathew / Joseph Marshall

Owen Forsythe / Romy Bernal

Cody Elkins / Sarai Santana-Arechiga

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions