Racquetball Tournament 12/5/2014 - 12/7/2014
Capital City Clash
Tri-city Leisure Center - West Columbia, SC USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:scrball@hotmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

SC Racquetball Events

South Carolina Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Age Singles

Men's 50+ 60+

6

Single Elimination

John Chretian

Milton Pope

Dan Williams

Kem Roberts

Sean Carter

Ned Stribling

24+

Men's Age Singles

Men's Age 24+

7

Single Elimination

Scott Sobel

Trey Jones

Josh Josey

Lex West

Jerry Josey, Jr.

Jaswinder Pal

Brandon Sligh

MAD

Men's Doubles

A

5

Single Elimination

Roger Dial / Travis Barnes

Harold Lloyd / Miguel Tavarez

Brice O / Torance Inman

Marsha Johnson / Wes Wesley

Kem Roberts / Matthew Fink

Men's Doubles

B / C

6

Single Elimination

Jerry Maldonado / Milton Pope

David Gainey / Thomas Lipuma

Gerry Carr / Jake Carr

Harold Lloyd / Miguel Tavarez

James Carter / Josh Josey

Bob Jones / Daniel Abrahams

MOD

Men's Doubles

Open

4

Single Elimination

B. Leighton Bost / Travis Barnes

Russ Bruns / Jerry Josey, Jr.

Rodney Conner / Wes Wesley

Sam Loggins / Kooper Buchanan

MA

Men's Singles

A

5

Single Elimination

Kooper Buchanan

Jaswinder Pal

Jerry Josey, Jr.

Lex West

Dan Williams

MB

Men's Singles

B

8

Single Elimination

Torance Inman

Brice O

Sean Carter

Josh Josey

Thomas Lipuma

Ned Stribling

James Carter

Matthew Fink

Men's Singles

D / Novice

5

Single Elimination

Cutter Troutman

Ruthie Miller

Matthew Hinson

Devon Conner

Allison Barr

MO

Men's Singles

Open

8

Single Elimination

Russ Bruns

John Chretian

Trey Jones

B. Leighton Bost

Rodney Conner

Sam Loggins

Scott Sobel

Men's Singles Combo

Men's C Singles

15

Single Elimination

Jerry Maldonado

Jeffrey Thompson

Daniel Abrahams

Jake Carr

Marsha Johnson

Brandon Sligh

Gerry Carr

Bob Jones

Men's Singles Combo

Men's C Singles Consolation

8

Single Elimination

Joseph Brutto

Bob Jones

Angel Labrador

Jason Chapman

Mac Kowaleski

Matthew Hinson

Graham Hall

Cutter Troutman

Women's Singles

D / Novice

3

Round Robin

Ruthie Miller

Allison Barr

Devon Conner

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions