Sun Devil Shootout

Racquetball Tournament 10/19/2014 - 10/19/2014
Sun Devil Shootout
Arizona State University Sun Devil Fitness Center - Tempe, AZ USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:danny.sardina@cox.net.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

AZ Racquetball Events

Racquetball Players Association of Arizona

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Age Singles

35/45+

3

Round Robin

Howard Bergman

Tim King

Suraj Mohandas

MAD

Men's Doubles

A

4

Single Elimination

Jim Sardina / Danny Sardina

Brian Hersel / Ryan Patterson

Adam Rolnick / Brent Beers

Sandro Aponte / NOTENTERED

Men's Doubles

A Consolation

2

Single Elimination

Sandro Aponte / NOTENTERED

Adam Rolnick / Brent Beers

MBD

Men's Doubles

B

7

Single Elimination

Julio Lopez / Martin Martinez

Adam Rolnick / Brent Beers

Christopher Rasmussen / Ryan Rasmussen

Robert Gilson / John Ortiz

David Summer / Skyler Leach

Tom Melita / Travis Moyers

Benjamin Grams / Carlos Rascon

Men's Doubles

B Consolation

4

Single Elimination

David Summer / Skyler Leach

Benjamin Grams / Carlos Rascon

Tom Melita / Travis Moyers

Men's Doubles

Open / Elite

4

Round Robin

Charlie Stalder / Jason Richard Conway

Erik Blood / Zachary Patterson

Brent Johnson / Jovan Vance

Gary Desanti / Herman Deluna

MA

Men's Singles

A

9

Single Elimination

Danny Sardina

Ashish Iyer

James Garcia

Erik DeMar

Kevin Hayes

Dave Allen

Brent Johnson

Tim King

MB

Men's Singles

B

16

Single Elimination

Martin Martinez

Juan Durazo

Julio Lopez

Greg Gallese

Alvaro Vargas Clara

Suraj Mohandas

Robert Gilson

Chikku Baiju

Men's Singles

MC/D

17

Single Elimination

Tom Melita

Thomas Bock

Alvaro Vargas Clara

Arthur Mitrano

Skyler Leach

Herbert Collins

Ryan Prinsen

Chikku Baiju

MO

Men's Singles

Open

5

Single Elimination

Zachary Patterson

Luis Rivero

Frank Taddonio

Carlos Indacochea

Ashish Iyer

cMO

Men's Singles

Open Consolation

3

Single Elimination

Ashish Iyer

Frank Taddonio

XBC

Mixed Doubles

B / C

3

Round Robin

Erin Boadway / Kevin Hayes

Christopher Rasmussen / Lindsay Rasmussen

Erik DeMar / Rosana Barboza

XOA

Mixed Doubles

Open / A

4

Round Robin

Erik Blood / Susie Boulanger

Jovan Vance / Lindsay Rasmussen

Nancy Green / Jackie Eaton

Brian Hersel / Katherine Rodriguez

Women's Singles

WA/B

4

Round Robin

Susie Boulanger

Erin Boadway

Meilia Brooks

Rosana Barboza

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions