2014 VA - Mistletoe Matchup

Racquetball Tournament 12/5/2014 - 12/7/2014
2014 VA - Mistletoe Matchup
Greenbrier North Ymca - Chesapeake, VA USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:mbailey@ymcashr.org.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

VA Racquetball Events

Commonwealth of Virginia Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

J14

Junior Singles

14 and Under

3

Round Robin

Elena Dent

Tyler Percivalle

Carter Green Jr.

Men's Age Singles

Men's Age Singles Combined ABCD

11

Single Elimination

Carl Cook

James Albrecht

Roddy Hogg

John Scarsella

Michael Schiller

Jerry Lucas

Kevin Comer

Bart Davy

Men's Age Singles

Men's Age Singles Combined ABCD Consolation

7

Single Elimination

Michael Schiller

Felix Rocha

Tom Gerhardt

Steve Frenchik

Kevin Comer

Men's Age Singles

Men's Age Singles Combined O/E

13

Single Elimination

Doug McGowen

Greg Giordano

William Innanen

Brian Miller

Jeff Wagner

Francis Anum

Kelton Brandt

Steven Harper

Men's Age Singles

Men's Age Singles Combined O/E Consolation

8

Single Elimination

Richard Sampson

Slemo Warigon

Kim Lachmansingh

Stephen Brown

David Wagenbrenner

Men's Doubles

A / B

7

Single Elimination

Alonzo Moody / Tyler Davies

Dan Shealey / Gerard Gaje

Carl Cook / John Scarsella

Sidharth Chowdhry / Drew Brantley

Barbara Durso / Michael Schiller

Joseph Mulkerrin / Glenn Allen

Alphonso Durso / Douglas Gilman

Men's Doubles

A / B Consolation

3

Single Elimination

Barbara Durso / Michael Schiller

Joseph Mulkerrin / Glenn Allen

Alphonso Durso / Douglas Gilman

Men's Doubles

Centurion+ A

4

Round Robin

Carter Green / James Albrecht

Kevin Comer / Douglas Gilman

Glenn Allen / Joseph Mulkerrin

Tom Gerhardt / Alphonso Durso

Men's Doubles

Centurion+ Open / Elite

5

Single Elimination

Richard Sampson / Jeff Wagner

Robert Steele / William Innanen

C. J. Frank / Stephen Brown

David Wagenbrenner / Kelton Brandt

David Wagenbrenner / Kelton Brandt

Men's Doubles

Open / Elite

7

Single Elimination

Jordan Matthews / Troy Warigon

Thomas Gerhardt / Reid Percivalle

Mauricio Zelada / Masiel Rivera

Juan Pablo Aguilar / Marcos Quinteros

Kamyron Meeks / Nick Taylor

Dan Shealey / William Innanen

C. J. Frank / Steven Harper

Men's Doubles

Open / Elite Consolation

4

Single Elimination

Kamyron Meeks / Nick Taylor

C. J. Frank / Steven Harper

Dan Shealey / William Innanen

MA

Men's Singles

A

13

Single Elimination

Carl Cook

Gerard Gaje

Kevin Comer

Slemo Warigon

Roddy Hogg

Dan Shealey

James Albrecht

Felix Rocha

cMA

Men's Singles

A Consolation

8

Single Elimination

Sidharth Chowdhry

John Scarsella

Bart Davy

James Albrecht

Men's Singles

Men's Singles B/C Combined

10

Single Elimination

Alonzo Moody

Douglas Gilman

Jerry Lucas

Tom Gerhardt

Steve Frenchik

Jodi Weidler

Jeanne Noah

Elena Dent

Men's Singles

Men's Singles B/C Combined Consolation

6

Single Elimination

Steve Frenchik

Carter Green Jr.

Jodi Weidler

Eugene Consolvo

MO

Men's Singles

Open

14

Single Elimination

Mauricio Zelada

Dan Fowler

Thomas Gerhardt

Jordan Matthews

Miguel Nunez Jr

Troy Warigon

Reid Percivalle

Juan Pablo Aguilar

cMO

Men's Singles

Open Consolation

8

Single Elimination

Nick Taylor

Kamyron Meeks

Doug McGowen

Francis Anum

Marcos Quinteros

C L Murphy

Mixed Doubles

Mixed A/B/C Doubles

4

Round Robin

Marcos Quinteros / Alenjandra Flores

Jodi Weidler / Carter Green

Alonzo Moody / Jeanne Noah

Steve Frenchik / Chris Gallop

Mixed Doubles

Open

7

Single Elimination

Jordan Matthews / Kelani Bailey

Malia Bailey / Oscar Barraza

Amie Brewer / Thomas Gerhardt

Nick Taylor / Carrie Hoeft

Barbara Durso / Jeff Wagner

Masiel Rivera / Miguel Nunez Jr

Gjx Alexyzeus Aizzah Hazzeell / Kamyron Meeks

Mixed Doubles

Open Consolation

4

Single Elimination

Barbara Durso / Jeff Wagner

Masiel Rivera / Miguel Nunez Jr

Gjx Alexyzeus Aizzah Hazzeell / Kamyron Meeks

Women's Singles

Open Playoff #1

2

Single Elimination

Kelani Bailey

Malia Bailey

Women's Singles

Women's A/B combined

3

Round Robin

Barbara Durso

Elena Dent

Alenjandra Flores

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

LPL Financial
Racquetball Tournament
Cavalier Ford Greenbrier
Racquetball Tournament
Guardus Security Svcs
Racquetball Tournament
Wilson
Racquetball Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions