The Club - Deer

Racquetball Tournament 11/7/2014 - 11/9/2014
The Club - Deer "Hunters" Open
The Club - Total Fitness and Racquetball - St. Cloud, MN USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:jason@theclubfit.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MN Racquetball Events

Minnesota Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

MO

Men's Singles

Open

8

Single Elimination

Jordan Barth

Joel Cassens

Darrin Prince

Shawn Merrill

Terry Kisling

Justin Johnson

Jon Hofer

Matthew Brenny

cMO

Men's Singles

Open Consolation

4

Single Elimination

Terry Kisling

Justin Johnson

Jon Hofer

Matthew Brenny

MA

Men's Singles

A

9

Single Elimination

Grant Taylor

Wayne Harting

Ellis Syke

Micheal Figgins

Matthew Schmekel

Allen Klecker

Ryan Flynn

Randy Flynn

cMA

Men's Singles

A Consolation

5

Single Elimination

Allen Klecker

Matthew Schmekel

Randy Flynn

Ryan Flynn

Mike Klocker

MB

Men's Singles

B

9

Single Elimination

Garrett Sawyer

Alan Schiebe

Mike Arnold

Kelly Charles

Jeri Ann Graves

Brett Hofer

Riley Beck

Jessica Kisling

cMB

Men's Singles

B Consolation

5

Single Elimination

Jessica Kisling

Brett Hofer

Jeri Ann Graves

Riley Beck

Drew Arnold

MAD

Men's Doubles

A

4

Round Robin

Grant Taylor / Micheal Figgins

Jonn Olson / Allen Klecker

Randy Flynn / Ryan Flynn

Richard Markham / Gustavo Pena

MBD

Men's Doubles

B

6

Single Elimination

Matthew Schmekel / Ellis Syke

Max Tite / Garrett Sawyer

Jack Benson / Therese Zadnik Klecker

Bill Halvorson / Roger Douvier

Jeri Ann Graves / Julie Dillon

Mike Arnold / Drew Arnold

Men's Doubles

B Consolation

4

Single Elimination

Bill Halvorson / Roger Douvier

Jack Benson / Therese Zadnik Klecker

Mike Arnold / Drew Arnold

Jeri Ann Graves / Julie Dillon

XAB

Mixed Doubles

A / B

5

Round Robin

Terry Kisling / Jessica Kisling

Wayne Harting / Meadow Barth

Jonn Olson / Therese Zadnik Klecker

Julie Dillon / Gustavo Pena

Riley Beck / Jeri Ann Graves

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions