Bankers Hall Club Pro-Am

Squash Tournament 1/28/2015 - 2/1/2015
Bankers Hall Club Pro-Am
Bankers Hall Club - Calgary, AB CAN


 

SQUASH EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:bballinger@bankershallclub.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

M1L

Men's Singles

Division 1

4

Round Robin

Graeme Schnell

Paul Oppenheim

W1L

Women's Singles

Division 1

3

Round Robin

Jaime Laird

Kelsey Souchereau

M2L

Men's Singles

Division 2

20

Single Elimination

Shawn Zwierzchowski

Trevor Slaughter

Men's Singles

Division 2 Consolation

10

Single Elimination

Frank Legacy

James Jelinski

Women's Singles

Division 2 Playoff #1

2

Single Elimination

Kristie Campbell

Christine Yablonka

M3L

Men's Singles

Division 3

28

Single Elimination

Nolan Hergott

Al Massicotte

Men's Singles

Division 3 Consolation

14

Single Elimination

Julian Mejia

Brian Shyba

W3L

Women's Singles

Division 3

4

Round Robin

Christina Clemente

Heather Sefton

M4L

Men's Singles

Division 4

32

Single Elimination

Murray Smith

Jean-Michel Auger

Men's Singles

Division 4 Consolation

16

Single Elimination

Robert Mitchell

Alvin Xu

W4L

Women's Singles

Division 4

9

Single Elimination

Karma Roste

Racheal-Anne Burrows

Women's Singles

Division 4 Consolation

5

Single Elimination

Karen Riordan

Charla O Neill

M5L

Men's Singles

Division 5

24

Single Elimination

Cory Paddock

Zain Mahmood

Men's Singles

Division 5 Consolation

11

Single Elimination

Jeff Funtasz

Richard Nelson

Women's Singles

Division 5 Playoff #1

2

Single Elimination

Kamal Paul

Andrea Serink

Men's Age Singles

40+ C/D

13

Single Elimination

Joshua McCoy

Tony Avdicos

Men's Age Singles

40+ C/D Consolation

7

Single Elimination

Nik Rasula

Dennis Hockley

Women's Age Singles

40+ C/D Playoff #1

2

Single Elimination

Elizabeth Barberree

Stephanie Mesher

Women's Age Singles

40+ C/D Playoff #2

2

Single Elimination

Rose Caine

Tanya Labrecque

Women's Age Singles

40+ C/D Playoff #3

2

Single Elimination

Lindsay Labrecque

Susan King

Women's Age Singles

40+ C/D Playoff #4

2

Single Elimination

Farnoush Saiad Shirabad

Tracy De Zwaan

Women's Singles

Division 2 Playoff #2

2

Single Elimination

Winnie Hough

Joanne Halligey

Women's Singles

Division 2 Playoff #3

2

Single Elimination

Emma Macgillivray

Emma Larcombe

Women's Singles

Division 2 Playoff #4

2

Single Elimination

Solana Jear

Jamie Sonego

Women's Singles

Division 5 Playoff #2

2

Single Elimination

Michelle Dodds

Tamara Ross

Women's Singles

Division 5 Playoff #3

2

Single Elimination

Shafina Hassam

Deanna Caine

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Squash Tournament
Squash Tournament
Squash Tournament
TOT Holdings
Squash Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Squash Event Information | Squash Event Sponsors | Squash Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Squash Alberta / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions