Racquetball Tournament 1/9/2015 - 1/11/2015
Sunset Winter Blast Junior Racquetball Tournament
Sunset Athletic Club - Portland, OR USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:Sacproshop@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

OR Racquetball Events

Oregon Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Boy's Singles

18 and Under Gold

16

Olympic Format

Robert Hill

Brian Cross

Ryan Chin

Nelson Jeffers

Zac Coleman

Alexander Niebur

Aaron Didner

Silas Milner

Boy's Singles

14/16 & Under Gold

23

Olympic Format

Daniel Reynolds

Adam Maduell

Eric Garske

Brady Ancheta

Aaron Iwahiro

Keaton Miller

Tyler Loescher

Charles Roselli

G18

Girl's Singles

18 and Under

6

Single Elimination

Jenna Kelly

Sophie Herman

Molly Burchfield

Jordan Coleman

Brooke Johnson

McKenna Christian

Girl's Singles

14/16 & Under Gold

13

Olympic Format

Lindsay Briglia

Kimberly Tran

Bethany Bibler

Sydney Rusin

Laura Tuazon

Sumegha Aryal

Amanda Amezcua

Alexandra Erwin

Girl's Singles

10/12 & Under

4

Round Robin

Elena Mathew

Kareena Mathew

Katie Regalado

Ava Pool

Junior Singles

Advanced Gold

14

Olympic Format

Robert Hill

Ryan Chin

Daniel Reynolds

Jenna Kelly

Zac Coleman

Aaron Iwahiro

Aaron Didner

Eric Garske

Junior Singles

Intermediate Gold

22

Olympic Format

Silas Milner

Cole Severson

Tyler Loescher

Ian Ashe

Molly Burchfield

Spencer Reed

Matthew Hendrickson

Keaton Miller

Junior Singles

Beginner

8

Single Elimination

John Christian

Connor Chin

Louis Delelee

Thomas Snyder

Minh Nguyen

Jake Monti

Evan Spisla

Noboro Weiser

Junior Singles

Beginner 1

10

Single Elimination

Sydney Rusin

Lindsey Regalado

Elena Mathew

Amanda Amezcua

Ava Pool

Alexandra Erwin

Katie Regalado

Katie Palau

Junior Doubles

Advanced

6

Single Elimination

Robert Hill / Ryan Chin

Adam Maduell / Nelson Jeffers

Eric Garske / John Mazer

Brady Ancheta / Tyler Boyd

Aaron Didner / Alexander Niebur

Jenna Kelly / Sophie Herman

Junior Doubles

Intermediate

11

Single Elimination

Zac Coleman / Jordan Coleman

Brian Cross / McKenna Christian

Tori Niska / Molly Burchfield

Matthew Hendrickson / Keaton Miller

Ashley Boone / Sumegha Aryal

Charles Roselli / Sydney Rusin

Tyler Loescher / Kimberly Tran

Ian Ashe / Robert Erwin

Boy's Singles

14/16 & Under Blue

8

Olympic Format

Cole Severson

Matthew Hendrickson

Rob Merrick

Thomas Snyder

Jake Monti

Jack Sobey

Quinn Segal

Louis Delelee

Boy's Singles

14/16 & Under Red

7

Olympic Format

William Parr

Logan Seiffert

John Christian

Noah Trainer

Connor Chin

Noboro Weiser

Evan Spisla

Boy's Singles

14/16 & Under White

4

Olympic Format

Connor Chin

Evan Spisla

Noboro Weiser

Boy's Singles

18 and Under Blue

4

Olympic Format

Zac Coleman

Aaron Didner

Silas Milner

Alexander Niebur

Boy's Singles

18 and Under Red

8

Olympic Format

Kevin Nguyen

Spencer Reed

Ryan Wallace

Jonathan Rich

Connor Harris

Robert Erwin

Glenn Miller

Tyler Boyd

Boy's Singles

18 and Under White

4

Olympic Format

Tyler Boyd

Robert Erwin

Connor Harris

Glenn Miller

Girl's Singles

14/16 & Under Blue

4

Olympic Format

Sumegha Aryal

Laura Tuazon

Alexandra Erwin

Amanda Amezcua

Girl's Singles

14/16 & Under Red

5

Olympic Format

Ashley Boone

Lindsey Regalado

Katie Palau

Sydney Lashley

Emma Schopf

Girl's Singles

18 and Under RED

4

Single Elimination

Brooke Johnson

McKenna Christian

Junior Doubles

Advanced RED

4

Single Elimination

Jenna Kelly / Sophie Herman

Aaron Didner / Alexander Niebur

Junior Doubles

Intermediate RED

7

Single Elimination

Aaron Iwahiro / Bethany Bibler

Rob Merrick / William Parr

Ashley Boone / Sumegha Aryal

Connor Chin / Noah Trainer

Junior Singles

Advanced Blue

4

Olympic Format

Zac Coleman

Aaron Didner

Eric Garske

Aaron Iwahiro

Junior Singles

Advanced Red

7

Olympic Format

Nelson Jeffers

John Mazer

Sophie Herman

Alexander Niebur

Tori Niska

Jordan Coleman

Junior Singles

Advanced White

4

Olympic Format

Jordan Coleman

Tori Niska

Junior Singles

Beginner 1 RED

5

Single Elimination

Rupali Deshmukh

Ava Pool

Alexandra Erwin

Sydney Lashley

Katie Palau

Junior Singles

Beginner RED

4

Single Elimination

Jake Monti

Minh Nguyen

Evan Spisla

Noboro Weiser

Junior Singles

Intermediate Blue

8

Olympic Format

Kimberly Tran

Quinn Segal

Ryan Wallace

Robert Erwin

Brooke Johnson

Jonathan Rich

McKenna Christian

Sumegha Aryal

Junior Singles

Intermediate Red

6

Olympic Format

William Parr

Connor Harris

Rob Merrick

Jack Sobey

Bethany Bibler

Ashley Boone

Junior Singles

Intermediate White

4

Olympic Format

Bethany Bibler

Ashley Boone

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions