Olimpiada Nacional de Raquetbol 2015

Racquetball Tournament 4/30/2015 - 5/3/2015
Olimpiada Nacional de Raquetbol 2015
CAR Tijuana - Monterrey, NL MEX


 
Federación Mexicana de Raquetbol

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the tournament director if you see any errors:favio@racquethouse.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Boys Doubles

12 and Under

12

Single Elimination

Erick Trujillo / Sebastian Longoria

Carlos Esparza / Roberto Valencia

Alejandro Martinez / Diego Alonso

Alejandro Munoz / Joel Preciado

Daniel Barrera / Genaro Perez

German Gracia Jr / Jesus Martin

Aaron Flores / Cristhian Sanchez

Jose Avila / Oscar Hernandez

Boys Doubles

14 and Under

10

Single Elimination

Sebastian Fernandez / Luis Saldana

Jorge Sepulveda / Jose Ramos

Alberto Gonzalez / Efrain Humberto Padilla Quintanilla

Emir Martinez / Mario Ruiz

Emilio Flores / Julio De La Cerda

Liam Evangelista / Ricardo Perez

Adrian Fernandez / Marco Linares

Cristian Corona / Paulo Villagran

Boys Doubles

16 and Under

14

Single Elimination

Cesar Barragan / Juan Loreto

Christian Longoria / Gerardo Franco

Isaac Martinez / Miguel Rodriguez Jr

Mauricio Rivera / Eduardo Perez

Andres Flores / Mauricio Rodriguez

Daniel Lopez / Luis Rosas

Gerardo Perez / Jorge Fuentes

Daniel Cortez / Luis Gutierrez

Boys Doubles

18 and Under

13

Single Elimination

Rodrigo Montoya / Gerardo Guevara

Andree Parrilla / Jordy Alonso

Rodolfo Esparza / Joan Stone

Alejandro Gachuz / Angel Gandara

Jorge Angel / Oscar Caamal

Alfonso Camacho / Jonathan Sanchez

Luis Avila / Luis Daniel Bugarin

Jaime Maldonado / Jose Abraham Garcia Vazquez

B12

Boy's Singles

12 and Under

37

Single Elimination

German Gracia Jr

Mauricio Delgadillo

Alejandro Munoz

Carlos Esparza

Sebastian Longoria

Diego Alonso

Jean Pierre Picard Viramontes

Joel Preciado

B14

Boy's Singles

14 and Under

32

Single Elimination

Jose Ramos

Sebastian Fernandez

Mario Ruiz

Luis Saldana

Jorge Sepulveda

Cristian Corona

Hazael Gonzalez

Emir Martinez

B16

Boy's Singles

16 and Under

39

Single Elimination

Christian Longoria

Gerardo Franco

Juan Loreto

Rodrigo Rodriguez

Daniel Lopez

Eduardo Portillo

Cesar Barragan

Miguel Rodriguez Jr

B18

Boy's Singles

18 and Under

38

Single Elimination

Rodrigo Montoya

Andree Parrilla

Gerardo Guevara

Jordy Alonso

Luis Avila

Gil Duarte

Kevin Alejandro Rios Hernandez

Luis Daniel Bugarin

Girls Doubles

12 and Under

9

Single Elimination

Ana Victoria Orozco / Karime Estrella

Guadalupe Griffin / Jessica Balderrama Perez

Daniela Ramirez / Valeria Hernandez

Alejandra Zuñiga / Ximena Martinez

Evelyn Alcala / Sucel Barragan

Mariana Tostado / Renata Sosa

Josefina Valdovinos / Sofia Hernandez

Ana Cristina Perez / Rosa Torres

Girls Doubles

14 and Under

8

Single Elimination

Ana Laura Flores / Anna Kristyn Rivera Droves

Fernanda Ruiz / Delia Aguilar

Claudia Vizcaino / Jazmin Flores

Adriana Herrera Maldonado / Marie Perez

Beatriz Hernandez / Jackie Cardona

Adriana Romero / Diana Alanis

Natalia Gonzalez / Maria Gutierrez

Andrea Rios / Anxe Gudino

Girls Doubles

16 and Under

12

Single Elimination

Monserrat Mejia / Andrea Ramirez

Ana Flores / Jaqueline Maldonado

Jennifer Hernandez / Karla Tostado

Andrea Maldonado / Paola Luna

Karen Perez / Frida Magana

Ana Nieto / Andrea Nieto

Montserrat Pesquera / Maria Gamez

Jennifer Gomez / Daniela Villanueva

Girls Doubles

18 and Under

8

Single Elimination

Montserrat Perez / Diana Aguilar

Jimena Martinez / Mariel Morales

Sofia Gasca / Maritza Franco

Valentinna Eguiza V / Fernanda Molina

Ana Varela / Luz Lopez

Ana Paola Rojas Chavez / Maria Carrillo

Alejandra Rodriguez / Maria Sierra

Itzel Olvera / Montserrat Tagle

G12

Girl's Singles

12 and Under

27

Single Elimination

Guadalupe Griffin

Valeria Hernandez

Jessica Balderrama Perez

Daniela Ramirez

Daniela Rico

Angela Ortega

Sofia Hernandez

Ana Victoria Orozco

G14

Girl's Singles

14 and Under

22

Single Elimination

Ana Laura Flores

Anna Kristyn Rivera Droves

Delia Aguilar

Claudia Vizcaino

Fernanda Ruiz

Sara Rojas

Jackie Cardona

Mariana Sabath

G16

Girl's Singles

16 and Under

31

Single Elimination

Monserrat Mejia

Andrea Ramirez

Erin Rivera

Andrea Maldonado

Arely Rodriguez

Denisse Maldonado

Paola Luna

Victoria Leon

G18

Girl's Singles

18 and Under

22

Single Elimination

Diana Aguilar

Mariel Morales

Montserrat Perez

Jimena Martinez

Valentinna Eguiza V

Luz Lopez

Luisa Santillan

Maritza Franco

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 R2 Sports Virtual Tournament Bracket Pro All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions