2015 Grand Canyon State Games Summer Games - Racquetball

Racquetball Tournament 6/5/2015 - 6/7/2015
2015 Grand Canyon State Games Summer Games - Racquetball
Arizona State University Sun Devil Fitness Center - Tempe, AZ USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:dprattski@cox.net.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

AZ Racquetball Events

Racquetball Players Association of Arizona

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Singles

Open / Elite

10

Single Elimination

Michael Guriel

John Basehore Jr.

Herman Deluna

Burgess Raby

Jeffery Tipton

Steve Deason

Ben Simons

Sandro Aponte

MA

Men's Singles

A

10

Single Elimination

Tim King

Sandro Aponte

Ben Baron

Gary Desanti

Troy Schneider

Spencer Galloway

Juan Mendoza

James Lamont

MB

Men's Singles

B

9

Single Elimination

Juan Mendoza

Russ Randolph

Rene Cordero

Brent Beers

Don Greenwald

Ryan Patterson

Rudy Garcia

Chikku Baiju

MC

Men's Singles

C

10

Single Elimination

Paul Allen

Alan Bennett

Eric Tipton

Don Greenwald

Chikku Baiju

Trevor Hirshberg

David Soto

Dale Husband

Men's Age Singles

Men's 35/45 B/C

10

Single Elimination

Tonni Forbes

Daniel Parker

Adam Rolnick

Rudy Garcia

Eric Tipton

Paul Allen

David Bandelier

Brent Beers

Men's Age Singles

Men's 45/55 Open/A

6

Single Elimination

Michael Guriel

Frank Taddonio

Jeffery Tipton

Tim King

Steve Deason

Alan Baron

Men's Doubles

Men's Open/Elite Dbls

8

Single Elimination

John Basehore Jr. / Zachary Patterson

Ben Simons / Rick Wagner

Gary Desanti / Herman Deluna

Shane Pinkston / Troy Schneider

Manfred Ahnen / Roberto Tijerino

James Lamont / Ron Couch

Tim Ryder / Todd Elias

Eddie(would Go) Savinon / Steve Deason

MAD

Men's Doubles

A

6

Single Elimination

Matthew Koop / Spencer Galloway

Octavio Duarte / Omar Duarte

Alan Baron / Ben Baron

Ken Patterson / Ryan Patterson

Jackie Eaton / Russ Randolph

Roberto Tijerino / Manfred Ahnen

MBD

Men's Doubles

B

7

Single Elimination

Adam Rolnick / Tonni Forbes

Daniel Parker / Joe Baeza

David Bandelier / Marc Tubbs

Brent Beers / Tim Mahowald

Curt Baumgarth / Rene Cordero

Edgar Sanchez / John Ortiz

Jackie Eaton / Trevor Hirshberg

MCD

Men's Doubles

C

5

Round Robin

Edgar Sanchez / John Ortiz

Curt Baumgarth / Rene Cordero

Alan Bennett / Dale Husband

David Soto / Eric Tipton

Cinnamon Bock / Wendy Koop

XOE

Mixed Doubles

Open / Elite

6

Single Elimination

Arlene Swinney / Shane Pinkston

Gary Desanti / Nancy Green

Susie Boulanger / Zachary Patterson

Darlene Olich / Tommy Medina

Katherine Rodriguez / Ron Couch

Ben Simons / Lisa Bu

XAB

Mixed Doubles

A / B

6

Single Elimination

Patrice Calvi / Roberto Tijerino

Ron Couch / Susie Boulanger

Katherine Rodriguez / Rick Garcia

Russ Randolph / Wendy Koop

Curt Baumgarth / Karin Mannon

Cinnamon Bock / Matthew Koop

Women's Doubles

Open / A

4

Round Robin

Kerri Brown / Susie Boulanger

Darlene Olich / Lisa Bu

Arlene Swinney / Patrice Calvi

Kerri Garcia / Nancy Green

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions