The Club Fall

Racquetball Tournament 10/23/2015 - 10/25/2015
The Club Fall "Spooktacular" Open
The Club - Total Fitness and Racquetball - St. Cloud, MN USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:jason@theclubfit.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MN Racquetball Events

Minnesota Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

JB

Junior Singles

B

5

Round Robin

Megan Beugen

Raina Hartman

Carter Johnson

Sage Hartman

Elizabeth Denler

Men's Doubles

2nd Generation

4

Round Robin

Megan Beugen / Eric Hartman

Carter Johnson / Kelly Johnson

Elizabeth Denler / Ron Denler

Sage Hartman / Raina Hartman

MBD

Men's Doubles

B

11

Single Elimination

Joseph Madden / Ryan Henderscheid

Andrea Hartman / Therese Zadnik Klecker

Alan Schiebe / Kelly Johnson

Bradly Gulbranson / Ron Berquist

Michael Brytowski / Ron Denler

Matthew Schmekel / Roger Douvier

Allen Klecker / Paul Klecker

Jeff Jore / Richard Markham

Men's Doubles

B Consolation

7

Single Elimination

Jeff Jore / Richard Markham

Allen Klecker / Paul Klecker

Matthew Schmekel / Roger Douvier

Michael Brytowski / Ron Denler

Nathan Soltis / Cole Hartman

Joey Rohlwing / Ted Rohlwing

Isaac Mead / William Zins

MA

Men's Singles

A

12

Single Elimination

Allen Klecker

Grant Taylor

Jon Salitros

Jonn Olson

Jeff Jore

Richard Markham

Bradly Gulbranson

Joseph Casey

cMA

Men's Singles

A Consolation

8

Single Elimination

Jeff Jore

Bradly Gulbranson

Bruce Green

Richard Markham

Joey Rohlwing

Joseph Casey

David Olson

Andrew Bowar

MB

Men's Singles

B

14

Single Elimination

Ryan Henderscheid

Ron Denler

Andrew Bowar

Bradly Gulbranson

Cole Hartman

Ron Berquist

Alan Schiebe

Matthew Schmekel

cMB

Men's Singles

B Consolation

8

Single Elimination

Joseph Madden

Paul Klecker

Matthew Schmekel

Nathan Soltis

Anthony Valiant

Joey Rohlwing

Isaac Mead

Alan Schiebe

MO

Men's Singles

Open

7

Single Elimination

Darrin Prince

Brian Pearson

Ted Rohlwing

Jon Hofer

Jon Salitros

Mike Klocker

Grant Taylor

cMO

Men's Singles

Open Consolation

4

Single Elimination

Jon Hofer

Grant Taylor

Mike Klocker

Jon Salitros

XAB

Mixed Doubles

A / B

3

Round Robin

Jonn Olson / Therese Zadnik Klecker

Grant Taylor / Kelly Johnson

Andrea Hartman / Cole Hartman

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions