Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

MOD

Men's Doubles

Open

4

Round Robin

Lee Cramer / Dan Cramer

Jason Samora / Michael Bern

Darryl Boris / Jp Wilson

Samuel Smith / Wade Reuther

 

MED

Men's Doubles

Elite

9

Single Elimination

Chris Shaw / Paul Reed

Darryl Boris / Jp Wilson

Jon Davis / Lincoln Andres-Beck

Alexander DeHart / Nick Buring

Steve Altizer / Brian Woolf

Lee Cramer / Rick Tetzloff

Danny Nye / Kevin Savory

Brian Ancheta / Kevin Coleman

 

Men's Doubles

Elite Consolation

5

Single Elimination

Lee Cramer / Rick Tetzloff

Steve Altizer / Brian Woolf

Danny Nye / Kevin Savory

Scott Fish / David Hurt

 

Men's Doubles

30+

5

Round Robin

Jason Samora / Michael Bern

Kevin Savory / Dan Cramer

Brian Woolf / Shawn Wilson

David Hurt / Rick Tetzloff

Danny Nye / Steve Altizer

 

MAD

Men's Doubles

A

10

Single Elimination

Travis Meinhold / David Rosenbaum

Jon Davis / Lincoln Andres-Beck

Mike Lyons / Jim Hart

Don Kerzel / Nathan Buring

Brad Stephens / Scott Nolander

Arnoldo Nogueron / Toby Harris

David Sneitzer / Max Metschan

Andy McNerthney / Jesse McNerthney

 

Men's Doubles

A Consolation

6

Single Elimination

Arnoldo Nogueron / Toby Harris

Brad Stephens / Scott Nolander

Jorge Moncayo / Robert Lysaker

Daniel Gummo / Matt Taylor

 

Men's Doubles

Combined 90+ Playoff #1

4

Single Elimination

Brian Ancheta / Scott Nolander

Jim Hart / Stan Henderson

David Sneitzer / Max Metschan

David Reyes / Kent Hollingsworth

 

Men's Doubles

B Playoff #1

4

Single Elimination

Daniel Gummo / Matt Taylor

Stan Henderson / Robert Lysaker

Eryk Miller / Michael Kauhane

Daniel Hoffman / Scott Skellenger

 

Women's Doubles

Women's Open/A Dbls Playoff #1

4

Single Elimination

Brenna Bilbrough / Linda Reeves

Kristine Holman / Madison Kerzel

Mara Delay / Shannon Henley

Joanie Hofmeister / Vicky Reyes

 

Mixed Doubles

Open

8

Single Elimination

Jason Samora / Mara Delay

Joshua Lebow / Kristine Holman

Linda Reeves / Chris Shaw

Jesse McNerthney / Shannon Inglesby

Bernie Perreira / Paul Reed

Joanie Hofmeister / Steve Altizer

Shannon Henley / Shawn Wilson

Brenna Bilbrough / Kevin Coleman

 

Mixed Doubles

Open Consolation

4

Single Elimination

Shannon Henley / Shawn Wilson

Brenna Bilbrough / Kevin Coleman

Joanie Hofmeister / Steve Altizer

Bernie Perreira / Paul Reed

 

Mixed Doubles

A Playoff #1

4

Single Elimination

Arnoldo Nogueron / Jessica Amezcua

Madison Kerzel / Nathan Buring

Jim Douglas / Karin Ide

David Reyes / Vicky Reyes

 

Mixed Doubles

B

4

Round Robin

Kynzie Sims / William Nix

Jeff Milkes / Tammie Milkes

John Adler / Kendra Henderson

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com