Racquetball Team League 11/2/2015 - 2/28/2016
2015-2016 Missouri High School Racquetball League
Vetta Racquet Sports-CONCORD - St Louis, MO USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:dwhitley@vettasports.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MO Racquetball Events

Missouri Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Boys Team League Doubles

Junior Varsity 1 Position: 1

15

Single Elimination



Stephen Baxendale / Christian Hornsey

Bryce Castelberg / Luke Prost

James Michels / Andrew Pappas

Thai Pisutha-Arnond / Eric Schmitt

Joseph Patritti / Ethan Wahle

Boys Team League Doubles

Varsity Position: 1

12

Single Elimination

Mark Harper / Andrew Deadwyler

Evan Downey / Sean Higgins

Stephen Nikodem / Jack Hantak

Jack Knoll / Daniel Stobbe

Stephen Nikodem / Jack Hantak

Sam Poisson / Jack Wilke

Jack Knoll / Daniel Stobbe

Mason Bond / Connor Bond

Boys Team League Singles

Junior Varsity 1 Position: 1

10

Single Elimination



Lance Hussey

Alec Dickison

Jack Faris

Eric Maassen

Lance Hussey

Boys Team League Singles

Junior Varsity 1 Position: 2

10

Single Elimination



Nathan Juengst

Jack Claxton

Jacob Dairaghi

Sean Brickler

Jack Claxton

Boys Team League Singles

Junior Varsity 1 Position: 3

10

Single Elimination



Zach Layton

Marc Schneier

Benjamin Murray

William Burke

Marc Schneier

Boys Team League Singles

Junior Varsity 1 Position: 4

10

Single Elimination



Evan Riganti

Joseph Gilmore

Danny O'Neal

Ike Dean

Joseph Gilmore

Boys Team League Singles

Junior Varsity 2 Position: 1

8

Single Elimination

Jason Sullivan

Hunter Gordon

Evan Lemke

Ian Modde

Hunter Gordon

Jason Sullivan

Brian Callaway

Evan Lemke

Boys Team League Singles

Junior Varsity 2 Position: 2

8

Single Elimination

David Schmidt

Paul Gilmore

Gavin McEvoy

Steven Zak

Ryan Cavanaugh

Luis Mejia

Ike Dean

Gavin McEvoy

Boys Team League Singles

Junior Varsity 2 Position: 3

8

Single Elimination

Tommy Harper

Michael Rebholz

Jack Hummel

Brendan O'Brien

William Winkler

Michael Rebholz

Luke Nikodem

Jack Hummel

Boys Team League Singles

Junior Varsity 2 Position: 4

8

Single Elimination

Andrew Lofgren

John Cary

Scott Villhard

Connor White

Chris Schaeffler

John Cary

Mark Brinker

Paul Gilmore

Boys Team League Singles

Junior Varsity 2 Position: 5

8

Single Elimination

Michael Wolf

Scott Hardy

Kevin Whetsel

David Siemer

Michael Roarty

E Miller

David Siemer

Kevin Whetsel

Boys Team League Singles

Varsity Position: 1

8

Single Elimination

Alex Weber

Andrew Peterson

John Dowell

John Yeager

John Yeager

Alex Weber

Ben Krapu

Theuns Gerber

Boys Team League Singles

Varsity Position: 2

8

Single Elimination

Marc Dougherty

Alex Trunko

Jt Westcott

Henry Thomasson

Henry Thomasson

Alex Trunko

Nick Tzianos

Timothy Juergens

Boys Team League Singles

Varsity Position: 3

8

Single Elimination

Jason Sauer

James Murphy

Jacob Hauck

Alan Pineda

Alan Pineda

Michael Hayes

Lukas Bell

Clay Hallman

Boys Team League Singles

Varsity Position: 4

8

Single Elimination

Danny Cirillo

Johnny Greenberg

Brendan Justin

Thomas Gamma

Thomas Gamma

Danny Cirillo

Julian Polizzi

Drew Cusumano

Boys Team League Singles

Varsity Position: 5

8

Single Elimination

Mark Duffie

Lance Hussey

Brian Goyda

John Wessel

John Wessel

Joshua Compton

Quinn Jones

Kurt Gilsinger

Boys Team League Singles

Varsity Position: 6

8

Single Elimination

Blake Selm

Adam Gordon

Thomas Reynolds

Max Eisenhart

Max Eisenhart

Robert Mallow

Bailey Voellinger

Ethan Brouk

Girls Team League Doubles

Junior Varsity 1 Position: 1

18

Single Elimination

Claire Lux / Anna Messina

Audrey Williams / Shannon Missel

Arya Naidu / Lizzy Kelly

Sally Weber / Kate Lundy

Tara Lucido / Jude Anderson

Anna Holdosh / Sydney Fuller

Lizzie Homire / Gwyneth Franke

Audrey Williams / Shannon Missel

Girls Team League Doubles

Varsity Position: 1

21

Single Elimination

Emma Beabout / Annalise Bauserman

Allyson Dowling / Taylor Stewart

Melanie Wolf / Hannah Siemer

Emma Beabout / Annalise Bauserman

Jessie Le / Jillian Bommarito

Claire Bruns /

Girls Team League Singles

Junior Varsity 1 Position: 1

7

Single Elimination

Allison Wuller

Emily Bauwens

Caroline Kaiser

Jordan Wagner

Caroline Kaiser

Abby Vandeven

Megan Venturella

Abby Vandeven

Girls Team League Singles

Junior Varsity 1 Position: 2

7

Single Elimination

Grace Matthes

Megan Johar

Danielle Klevorn

Cate Kaiser

Cate Kaiser

Samantha Streb

Nicki Horn

Megan Johar

Girls Team League Singles

Junior Varsity 1 Position: 3

7

Single Elimination

Sidney Burke

Anna Hill

Amanda Kopp

Colleen Clancy

Molly Gearin

Maria Olivos

Molly Gearin

Maria Olivos

Girls Team League Singles

Junior Varsity 1 Position: 4

7

Single Elimination

Bernie Hoffmann

Katie Brennan

Taylor Becker

Bridget Klohr

Shreya Patel

Christine Schnurbusch

Katie Brennan

Girls Team League Singles

Junior Varsity 2 Position: 1

6

Single Elimination

Ally Howard

Natalie Sinak

Devon Hannon

Natalie Sinak

Margaret Roarty

Ashby Laws

Margaret Roarty

Girls Team League Singles

Junior Varsity 2 Position: 2

6

Single Elimination

Kate Buren

Melanie Walukonis

Sophia Grimes

Melanie Walukonis

Katherine Ramberger

Anna Luepke

Sophia Grimes

Girls Team League Singles

Junior Varsity 2 Position: 3

6

Single Elimination

Kelly Maeda

Kathleen Leara

Molly Brennan

Abby Herrmann

Emily Schroder

Molly Brennan

Emily Schroder

Molly Brennan

Girls Team League Singles

Junior Varsity 2 Position: 4

6

Single Elimination

Andrea Corkal

Clare Bolesta

Meg Baylis

Anna Schultz

Clare Bolesta

Meg Baylis

Maya Dolan

Meg Baylis

Girls Team League Singles

Junior Varsity 2 Position: 5

6

Single Elimination

Serena Duchene

Molly Pohlman

Maggie Porterfield

Lily Baylis

Molly Pohlman

Emily Orr

Gabby Kauppila-Roeder

Lily Baylis

Girls Team League Singles

Varsity Position: 1

9

Single Elimination

Jenna Heaton

Cayla Rohde

Elyse Duffie

Megan Conrad

Cayla Rohde

Grace Freund

Natalie Bell

Caroline Siemers

Girls Team League Singles

Varsity Position: 2

9

Single Elimination

Samantha Lovett

Bridget Turney

Katy Moran

Amy Suraud

Bridget Turney

Mary Grace Wagner

Sam Coleman

Sally Eilermann

Girls Team League Singles

Varsity Position: 3

9

Single Elimination

Esther Plants

Marissa Pagano

Tabatha Saake

Rachel Norman

Marissa Pagano

Colleen Hannegan

Julia Spinner

Sophia Moak

Girls Team League Singles

Varsity Position: 4

9

Single Elimination

Claire Hooker

Meghan Madden

Amber Hayes

Katie Hudson

Meghan Madden

Makala Jones

Nicki Horn

Laynie Eschbacher

Girls Team League Singles

Varsity Position: 5

9

Single Elimination

Alice Reider

Grazia Bertarelli

Kristen Eads

Cambrie Gielow

Grazia Bertarelli

Claudia Baer

Emily Schaper

Caroline Baylis

Girls Team League Singles

Varsity Position: 6

9

Single Elimination

Sarah Lovett

Madelon Belaska

Carolyn Perniciaro

Faith Malek

Faith Malek

Rachel Fleischut

Grace Fischer

Annie Finan

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions