Racquetball Tournament 11/13/2015 - 11/15/2015
2015 Fall Classic
Bellingham Athletic Club - Bellingham, WA USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:scottjessie@outlook.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

WA Racquetball Events

Washington Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Age Singles

45/55+ Playoff #1

2

Single Elimination

Glen Caby

William Lewis

Men's Age Singles

45/55+ Playoff #2

2

Single Elimination

John O'Conner

Phil Nelson

Men's Age Singles

65+

3

Round Robin

Gary Olson

Stewart Fisher

Pete Sagisi

MAD

Men's Doubles

A

3

Round Robin

Michael Morones / Nick Villa

David Morton / Kevin McCullough

Jessie Scott / Lori Turley

MBD

Men's Doubles

B

4

Round Robin

Micah Miller / Tyler Burns

Ronald Stanger / Kevin McCullough

Pete Sagisi / Karin Hoekema

Josh Francis / Rod Jackson

Men's Doubles

Open / Elite

7

Single Elimination

Taylor Disch / Antonio Lopez

Jeremy Disch / Scott Wheeler

Carlos Scott / Jon Duryee

Joel Lawrence / John Chow

Bob Alejandre / Keith Turley

Andy Andrewson / Victor Guthrie Jr.

Victor Lugo / Leland Rupp

Men's Doubles

Open / Elite Consolation

4

Single Elimination

Bob Alejandre / Keith Turley

Victor Lugo / Leland Rupp

Andy Andrewson / Victor Guthrie Jr.

MA

Men's Singles

A

10

Single Elimination

Isaac Taylor

Victor Lugo

Patrick Boyd

Nick Villa

Tyler Burns

Jaason Bierschenk

John O'Conner

Robert Fisette

cMA

Men's Singles

A Consolation

6

Single Elimination

Tyler Burns

David Morton

Jaason Bierschenk

Shane McCauley

MC

Men's Singles

C

5

Round Robin

Stewart Fisher

Micah Miller

John Medunic

Ascencion Mendez

Christopher Chow

Men's Singles

Elite Playoff #1

2

Single Elimination

Joel Lawrence

Patrick Boyd

Men's Singles

Elite Playoff #2

2

Single Elimination

Isaac Taylor

William Lewis

MO

Men's Singles

Open

5

Round Robin

Taylor Disch

Rocco Vega

Jeremy Disch

John Chow

Carlos Scott

Mixed Doubles

A

5

Round Robin

Gary Olson / Karissa Francis

Ken Swanson / Karin Hoekema

David Morton / Winnie Brumsickle

Ken Slade / Karen Jaskolka

Kevin McCullough / Kate McKinney

XBC

Mixed Doubles

B / C

4

Round Robin

Ronald Stanger / Rhonda McInturff

Diana Guthrie / Michael Morones

Tina Lopez / Rod Jackson

Ann Baker / John Medunic

XOE

Mixed Doubles

Open / Elite

4

Round Robin

Wanda Collins / Rocco Vega

Lori Turley / Jon Duryee

Jennifer Bean / Glen Caby

Jessie Scott / Andy Andrewson

Mixed Up Doubles

Mix C/D

4

Round Robin

Gaetano Pugliese / Stewart Fisher

Diana Guthrie / Marylou Gremes

Ann Baker / Diana Hambley

Brenna Guthrie / Carly Miller

Women's Singles

A/B

5

Round Robin

Jennifer Bean

Jessica Chen

Karen Jaskolka

Winnie Brumsickle

Kate McKinney

Women's Singles

C/D

3

Round Robin

Jessica Chen

Marylou Gremes

Carly Miller

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Industrial Supply Inc.
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions