Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Junior Doubles

Advanced

3

Round Robin

Kyle Snyder / Noah Catalano

Colton Snyder / Tyler Aldinger

Michael Benton / Brandon Kosc

 

J16

Junior Singles

16 and Under

4

Round Robin

Conner Golden

Tyler Aldinger

Brandon Kosc

Kyle Snyder

 

J18

Junior Singles

18 and Under

4

Round Robin

Conner Golden

Noah Catalano

Colton Snyder

Michael Benton

 

Men's Doubles

25+ Open/Elite

5

Single Elimination

Michael Silvio / Jim Emiliani

Seth Parker / Wally Ruiz

Daniel Geduldig / Lee Carter

Jeremy Ginsberg / Derrick Girouard

Benjamin Sylvester / Jt Mylan

 

Men's Doubles

30+ A

6

Single Elimination

James Priar / David Morrison

Kevin Goulet / Tim Kline

Andrew Daniloff / Chris Snyder

Brian Abraham / Eric Fitzkee

Bob Bianco / John Hook

Derek Jendras / Jay Walker

 

Men's Doubles

35-45+

9

Single Elimination

Wally Ruiz / Daron Morrill

Lee Carter / Marty Hammond

Doug Bernardini / Terry Golden

Jeremy Ginsberg / Daniel Geduldig

Brian Goldstein / Glenn Leib

Tim Page / Matthew Brown

Clint Keller / Jon Flahart

Edward McDermott / Charles Koch

 

Men's Doubles

45-55A

7

Single Elimination

Clint Thorn / Darin Brooks

David Hellhake / Luke Orlando

James Hansen / Tom Kosc

Michael Young / Gary Childress

Bob Santilli / Dean Robbins

Dennis Hernan / Joe Tabone

George Hardinger / William Chadwick

 

Men's Doubles

55+ Open/Elite

3

Round Robin

Wendell Courtney / Alan Boynton

James Kressly / Paul Cressman

John Moretz / Matthew Brown

 

Men's Doubles

65+ A / B

4

Round Robin

George Hardinger / William Chadwick

Tom Farley / Richard Halpin

Richard (dick) Cheney / Rich Forsberg

 

MAD

Men's Doubles

A

11

Single Elimination

Bob Bianco / Stephen Welsh

James Priar / David Morrison

Jay Walker / Derek Jendras

Clint Keller / Jon Flahart

Brian Abraham / Eric Fitzkee

Tim Kline / Kevin Goulet

Cody Flosser / Mike Spiro

Daniel Daly / Rob Neidlinger

 

MBD

Men's Doubles

B

14

Single Elimination

Daniel Daly / Rob Neidlinger

Andrew Daniloff / Scott Owens

Luke Orlando / David Hellhake

Phillip Fowler / Scott Fletcher

Tamara Reck / Stephen Corcoran

Hal Spiro / Mike Spiro

James Hansen / Tom Kosc

Michael Young / Gary Childress

 

MCD

Men's Doubles

C

10

Single Elimination

Arthur Reynolds / Anthony Buhay

Tavo Martinez / Dudley Hackett

Stephen Corcoran / Tamara Reck

Scott Fletcher / Phillip Fowler

Ellie Halpin / Richard Halpin

Richard (dick) Cheney / Rich Forsberg

Kyle Snyder / Tyler Aldinger

Dan Spiro / Craig Zumbrun

 

Men's Doubles

CENT A

5

Single Elimination

Bob Santilli / Dean Robbins

Chris Snyder / Scott Owens

Dan Spiro / Craig Zumbrun

James Kressly / Paul Cressman

Tom Farley / Richard Halpin

 

Men's Doubles

Centurion+ Open / Elite

4

Round Robin

Ron Hanslovan / Stephen Welsh

Bill Spaulding / Tim Page

Alan Boynton / Wendell Courtney

Edward McDermott / Charles Koch

 

MOD

Men's Doubles

Open

8

Single Elimination

Thomas Carter / Travis Aldinger

Daron Morrill / Seth Parker

Brian Goldstein / Glenn Leib

Michael Silvio / Jim Emiliani

Derrick Girouard / Marty Hammond

Terry Golden / Doug Bernardini

Chris Mondoro / Joerg Leinemann

Benjamin Sylvester / Jt Mylan

 

Mixed Doubles

A

5

Single Elimination

Aase Leslie / Wendell Courtney

Jodi Dimauro / Tim Kline

Chris Snyder / Hope Cain

Carol Gotthard / Kevin Goulet

Tamara Reck / Stephen Corcoran

 

Mixed Doubles

Open

5

Single Elimination

Karen Morton / Wally Ruiz

Hope Cain / Michael Silvio

Doug Bernardini / Pat Musselman

Christina Vandling / Jon Flahart

Edward McDermott / Paula McDermott

 

WAD

Women's Doubles

A

3

Round Robin

Pat Musselman / Paula McDermott

Carol Gotthard / Hope Cain

Jodi Dimauro / Aase Leslie

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com