Racquetball Tournament 2/25/2016 - 2/28/2016
ISRA State Singles Championship
Glass Court Swim & Fitness - Lombard, IL USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the tournament director if you see any errors:cherylkkirk@aol.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

IL Racquetball Events

Illinois State Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

MO

Men's Singles

Open

24

Single Elimination

Keith Minor

Geoff Goldblatt

Juan Martinez I I I

Clint Hickman

Alcides Gutierrez

Eugene Coyle

Jorge Ortiz

Alok Mehta

MAA

Men's Singles

AA

16

Single Elimination

Fernando Javier Rivera

Ryan Fosco

John Puccio

Antonio Vazquez

Dave Milazzo

Frank Wrobel

Sriram Ravindran

Frank Carrano

MA

Men's Singles

A

19

Single Elimination

Jeremy Dixon

Jesus Rojas

Danny Ortega

Adam Mills

James Camasto

Matt Reeser

Anand Agarwal

Frank Wrobel

MB

Men's Singles

B

15

Single Elimination

Anthony Cosmano

Jairo Torres

Carlos Salas Jr.

Allen Bell

Robert Dreger

Carl Carman

Roberto Dunaway-Torres

Bernie Bustos

MC

Men's Singles

C

24

Single Elimination

Carl Carman

Brett Chidester

Stephen Lindstrom

Hector Herrera

Joe Rohde

George Ipe

Robert Dreger

Anthony Cosmano

MD

Men's Singles

D

15

Single Elimination

Eduardo Acosta

Daniel Sanchez

Daniel Barrera

Bijesh Balakrishnan

Bilal Muhammad

Andres Espinosa

Steven Wiseman

Shane Sullivan

Men's Age Singles

25+/35+

7

Single Elimination

Eric Van Marion

Fernando Javier Rivera

Eric Mathews

Sriram Ravindran

Arnold Ortega

Frank Carrano

Jesus Rojas

Men's Age Singles

40+

4

Round Robin

Jorge Ortiz

Basilio Salazar

Alcides Gutierrez

John Puccio

Men's Age Singles

45+

8

Single Elimination

John Thorson

Alok Mehta

Antonio Vazquez

Cary Slade

Eric Battaglia

Larry Vena

Oscar Corona

Mitchell Becker

Men's Age Singles

50+/55+

11

Single Elimination

Dave Milazzo

Tom Neal

John Moscato

Tim Dern

John Mason

Tony Cosmano

Jim Hillman

Kevin Yeazell

Men's Age Singles

60+

4

Round Robin

Dave Olson

Ray Redelman

Joseph Vallender

Bill Roberts

Men's Age Singles

65+/75+

3

Round Robin

Joseph Vallender

Bruce Nelson

Patrick Taylor

Men's Age Singles

25+A/35+A

5

Round Robin

Danny Ortega

Rogelio Ruiz

Anand Agarwal

Adam Mills

Raghu Varan Sriram

Men's Age Singles

40+A/45+A

3

Round Robin

Blair Wagner

Levester Dean

Matt Reeser

Men's Age Singles

50+A/55+A

5

Round Robin

John Mason

Jerry Kee

Richard Seaberg

Roberto Rivas

Bill Roberts

Men's Age Singles

40+/45+ Intermediate

3

Round Robin

Eduardo Esparza

Roberto Dunaway-Torres

George Ipe

Men's Age Singles

50+ Intermediate

3

Round Robin

Richard Seaberg

Roberto Rivas

Louis Hersheway

Men's Age Singles

55+/60+ Intermediate

4

Round Robin

Hector Herrera

Paul Friedman

Joe Rohde

Keith Wiener

WO

Women's Singles

Open

8

Single Elimination

Ellen Somberg

Janet Eminger

Lynn Yeazell

Liz Molitor

Diane Bunker

Brenda White

Laurel Davis

Emily Fauser

WAA

Women's Singles

AA

4

Single Elimination

Diane Bunker

Laurel Davis

Brenda White

Emily Fauser

WA

Women's Singles

A

9

Single Elimination

Susan Mueller

Mary Crambes

Julianne Valentino

Brigitte Willis

Lynne Weisbart

Marlin Ortiz

Viri Del Bosque

Gisela Gomez

WB

Women's Singles

B

6

Single Elimination

Susan Mueller

Gisela Gomez

Vickie Onesti

Brigitte Willis

Viri Del Bosque

Emily Sanchez

WC

Women's Singles

C

2

Single Elimination

Gisela Gomez

Emily Sanchez

Women's Age Singles

35+/50+

3

Round Robin

Janet Eminger

Liz Molitor

Emily Fauser

Women's Age Singles

55+/60+

3

Round Robin

Ellen Somberg

Diane Bunker

Brenda White

Women's Age Singles

Age A

5

Round Robin

Mary Crambes

Julianne Valentino

Vickie Onesti

Lynne Weisbart

Jen Johnson

Junior Singles

16-/14-

7

Round Robin

Connor Hepburn

Matthew Gollins

Trevor Gelino

Santiago Sanchez

Nathan Gollins

Emily Sanchez

Jorge Ortiz Iv

Junior Singles

12-/10-

5

Round Robin

Connor Hepburn

Adina Ortiz

Nathan Gollins

Santiago Sanchez

Devin Mehta

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Anthony's Pizzeria
Kirsten's Danish Bakery
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions