Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Men's Doubles

(MD6065) Men's Doubles - M60/65 Doubles

7

Round Robin

Greg Hardy / Dave Azuma

Bob Smith / John Haynes

Mike Pawka / Tony Alfaro

Barry Hendricks / Jon Walker

Michael Wouk / Gordon Levy

John Lombardi / Patrick Conners

Removed /

 

Men's Doubles

60+

3

Round Robin

Greg Hardy / Dave Azuma

Bob Smith / John Haynes

John Lombardi / Patrick Conners

 

Men's Doubles

65+

4

Round Robin

Mike Pawka / Tony Alfaro

Barry Hendricks / Jon Walker

Michael Wouk / Gordon Levy

Removed /

 

Men's Age Singles

45+

2

Round Robin

Luis Morales

Jim Douglas

 

Men's Age Singles

50+

3

Round Robin

Jeff Miller

Everett Brunelle

Tony DeGiorgio

 

Men's Age Singles

M45/50+ Singles

5

Round Robin

Jeff Miller

Luis Morales

Everett Brunelle

Tony DeGiorgio

Jim Douglas

 

Men's Age Singles

55+

6

Round Robin

Mike Grisz

Glenn Martineau

Michael Stoner

John Harris

Michael Kauhane

 

Men's Age Singles

60+

4

Round Robin

Greg Campbell

Dennis Riggs

Rick Betts

Randy Pentland

 

Men's Age Singles

M55/60 Singles

10

Round Robin

Mike Grisz

Glenn Martineau

Michael Stoner

Greg Campbell

Dennis Riggs

Rick Betts

John Harris

Randy Pentland

 

Men's Age Singles

65+

8

Round Robin

Bob Smith

Michael Wouk

Tony Alfaro

Ron Jones

Patrick Conners

Gordon Levy

Greg Podolsky

Fielding Snow

 

Men's Age Singles

70+

3

Round Robin

Gary Jones

David Olson

Donald Childs

 

Men's Age Singles

75+

3

Round Robin

Lee Graff

Steve Covey

William Baker

 

Men's Age Singles

M70/75 Singles

6

Round Robin

Gary Jones

Lee Graff

David Olson

Steve Covey

William Baker

Donald Childs

 

Men's Doubles

45+

5

Round Robin

Mark Moore / Randy Moore

Joey Brandes / Luis Morales

Everett Brunelle / Jon Davis

Estuardo Ponce / Antonio Aguirre

Leonard Massey / Daniel Pischke

 

Men's Doubles

50+ Playoff #1

6

Single Elimination

Tyrone Gilmore / Lars Cole

Jeff Miller / Randy Pentland

Renny Wylie / Tony DeGiorgio

Randy Moore / Daniel Kreuzer

Leon Jackson Jr. / Scott Kraemer

Leonard Massey / Daniel Pischke

 

Men's Doubles

55+

8

Round Robin

Dave Azuma / Michael Stoner

Joey Brandes / Renny Wylie

Greg Hardy / Greg Campbell

Glenn Martineau / Lars Cole

Mike Grisz / Paul Reed

Michael Hiles / Bruce Adams

Michael Kauhane / John Harris

Jeff Larson / Fielding Snow

 

Men's Doubles

70+

3

Round Robin

Jon Walker / Mike Pawka

Price Thomas / Leonard Sonnenberg

Jim Rockstad / Jeff Delys

 

Men's Doubles

75+

2

Round Robin

Lee Graff / Francis Florey

Steve Covey / William Baker

 

Men's Doubles

MD 70/75

5

Round Robin

Jon Walker / Mike Pawka

Price Thomas / Leonard Sonnenberg

Lee Graff / Francis Florey

Steve Covey / William Baker

Jim Rockstad / Jeff Delys

 

X45

Mixed Doubles

X45

6

Round Robin

Tyrone Gilmore / Linda Reeves

Joanie Hofmeister / Paul Reed

Daniel Kreuzer / Roxanne Rehling

Marie Gomar / Mark Moore

Jon Davis / Vicky Reyes

Jim Douglas / Karin Ide

 

Mixed Doubles

50+

3

Round Robin

Gladys Leonard / Scott Kraemer

Marni Winings / John Winings

John Lombardi / Joanna Lombardi

 

Mixed Doubles

55+

3

Round Robin

Beth Bernardo / Leon Jackson Jr.

Cindy Tilbury / Rick Betts

Paul Maduell / Linda Ellis

 

Mixed Doubles

X50-55

6

Round Robin

Gladys Leonard / Scott Kraemer

Marni Winings / John Winings

Beth Bernardo / Leon Jackson Jr.

Cindy Tilbury / Rick Betts

Paul Maduell / Linda Ellis

John Lombardi / Joanna Lombardi

 

Mixed Doubles

60+

2

Round Robin

Dennis Riggs / Jae Graham

John Haynes / Renee Fish

 

Mixed Doubles

65+

1

Round Robin

Barry Hendricks / Linda Covault


 

Mixed Doubles

70+

2

Round Robin

Price Thomas / Mildred Gwinn

Marquita Molina / Leonard Sonnenberg

 

Mixed Doubles

X60-70

6

Round Robin

Dennis Riggs / Jae Graham

Barry Hendricks / Linda Covault

John Haynes / Renee Fish

Price Thomas / Mildred Gwinn

Marquita Molina / Leonard Sonnenberg

 

Women's Doubles

45+

5

Round Robin

Marie Gomar / Karin Ide

Cindy Tilbury / Linda Reeves

Vivian Rodriguez / Tammarrian Rogers

Gladys Leonard / Joanie Hofmeister

Roxanne Rehling / Vicky Reyes

 

Women's Doubles

50+

2

Round Robin

Linda Ellis / Beth Bernardo

Jae Graham / Joanna Lombardi

 

Women's Doubles

60+

1

Round Robin

Linda Covault / Renee Fish


 

Women's Doubles

75+

1

Round Robin

Marquita Molina / Mildred Gwinn


 

Women's Doubles

WD45-75

9

Round Robin

Marie Gomar / Karin Ide

Cindy Tilbury / Linda Reeves

Vivian Rodriguez / Tammarrian Rogers

Gladys Leonard / Joanie Hofmeister

Roxanne Rehling / Vicky Reyes

Linda Ellis / Beth Bernardo

Linda Covault / Renee Fish

Marquita Molina / Mildred Gwinn

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com