Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Men's Age Singles

45+

4

Round Robin

Jeremy Ginsberg

Daniel Snelgrow

Tom Kosc

Jon Flahart

 

Men's Age Singles

55+

7

Single Elimination

Peter Holden

Mitch Posner

Mitch Milewski

Norberto Garriga

Frank Vail

William Pavlick

Gary Childress

 

Men's Age Singles

M25-45C

5

Round Robin

Keith Rife

Christopher Burcin

Michael Tanczos

Kevin Bedoya

Wilson Bedoya

 

Men's Age Singles

M35-45A

4

Round Robin

Joseph Veet

Paul Sucro

Thomas Seltzer

Tim Kline

 

Men's Age Singles

M55-75BC

3

Round Robin

Gregg Burcin

Butch Lispi

Robert Clark

 

MAD

Men's Doubles

A

10

Single Elimination

Phil Bartocci / Jerry Geiger

Jon Flahart / Mike Spiro

Dan Roach / Jerry Prentiss

Paul Cressman / James Kressly

Brian Abraham / Derek Mandichak

Josh Reddinger / Wade Stubanas

Jim White / Simon Totive

Norberto Garriga / Rocco Forgione

 

MBD

Men's Doubles

B

7

Single Elimination

Shannon Gong / Brian Abraham

Holly Reitzel / Tim Kline

Cameron Gallant / Mitch Milewski

Richard Remetta / John Henchy

Brian Leonhardt / Alexander Gablin

Gary Childress / Mike Howe

Jesus Balderas Jr. / Mark Cernese

 

MCD

Men's Doubles

C

7

Single Elimination

Butch Lispi / Shannon Gong

Christopher Burcin / Gregg Burcin

Kevin Bedoya / Wilson Bedoya

Dan Spiro / Hal Spiro

Michael Clark / Robert Clark

Matthew Clark / Geoff Clark

Taylor Hartey / Om Salunkhe

 

MOD

Men's Doubles

Open

9

Single Elimination

Doug Bernardini / Michael Silvio

Jon Flahart / Mike Spiro

Samuel Kelley / Jason Hentges

David Lomas / Jeremy Ginsberg

Dan Roach / Jerry Prentiss

Paul Cressman / James Kressly

Neil Eichelberger / Mike Schadler

Roger Subieta / John Hayes

 

MA

Men's Singles

A

16

Single Elimination

Brian Abraham

Wade Stubanas

Simon Totive

Derek Mandichak

Sol Torrel

Mitch Milewski

Jim White

Peter Holden

 

MB

Men's Singles

B

19

Single Elimination

Simon Totive

John Henchy

Christopher Bertz

Frank Vail

Richard Remetta

Gregg Barley

William Pavlick

Alexander Gablin

 

MC

Men's Singles

C

16

Single Elimination

James Sherrier

Gregg Barley

Rob Fehnel

Dan Spiro

Michael Tanczos

Richard Alfano

Cameron Gallant

Butch Lispi

 

ME

Men's Singles

Elite

8

Single Elimination

Rocco Forgione

Mike Spiro

Brendan Barker

Josh Reddinger

Jim White

Derek Mandichak

Roger Subieta

Thomas Seltzer

 

MO

Men's Singles

Open

12

Single Elimination

Michael Silvio

Rocco Forgione

Roger Subieta

Samuel Kelley

Jeremy Ginsberg

Glenn Leib

Jason Hentges

Brendan Barker

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com