Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Women's Age Singles

40+

1

Round Robin



 

Women's Age Singles

40+/45+

8

Round Robin

Sheila Champion

Karin McCauley

Kim Reimschisel

Lynn Yeazell

Stacie Cato

Carolyn Watkins-Vazquez

Rachel Kefauver

 

Women's Age Singles

45+

7

Round Robin

Sheila Champion

Karin McCauley

Kim Reimschisel

Lynn Yeazell

Stacie Cato

Carolyn Watkins-Vazquez

Rachel Kefauver

 

Women's Age Singles

50+

6

Round Robin

Jean Halahan

Marie Gomar

Laura Brandt

Page Kern

Wendy Miller

Janet Eminger

 

Women's Age Singles

55+

7

Round Robin

Cindy Tilbury

Ann Fingerhood

Diane Bunker

Carmen Hernandez

Cheryl Jones

Kathy Stellema

Cyd Evans

 

Women's Age Singles

60+

7

Round Robin

Liz Molitor

Susan Adams

Marsha Berry

Brenda White

Diana Matthews

Joanna Nache

Pam Schubach

 

Women's Age Singles

65+

5

Round Robin

Shirley Parsons

Laurie Kitchen

Jane Snyder

Carol Gellman

Terry Ann Rogers

 

Women's Age Singles

65+/70+/75+

8

Round Robin

Shirley Parsons

Laurie Kitchen

Jane Snyder

Paula Sperling

Carol Gellman

Terry Ann Rogers

Mildred Gwinn

Marquita Molina

 

Women's Age Singles

70+

1

Round Robin

Paula Sperling


 

Women's Age Singles

75+

2

Round Robin

Mildred Gwinn

Marquita Molina

 

Women's Age Singles

35+ B/C

2

Round Robin

Amy Anderson

Melissa Musick

 

Women's Age Singles

35+BC/45+BC

6

Round Robin

Susan Mueller

Amy Anderson

Victoria Pickard

Melissa Musick

Chris Cerny

Cindy Streif

 

Women's Age Singles

45+ B/C

4

Round Robin

Susan Mueller

Victoria Pickard

Chris Cerny

Cindy Streif

 

Women's Age Singles

55+BC/65+BC Playoff #1

6

Single Elimination

Ingrid Callmann

Pat Kwasigroch

Audrey Sorrento

Mary Crambes

Edith Seaman

Eleanor Heger

 

Women's Age Singles

65+ B

2

Single Elimination

Barbara Vagedes

Patricia Meyer

 

Women's Doubles

45+ Playoff

6

Single Elimination

Jean Halahan / Marie Gomar

Carrie Reitmeier / Linda Moore

Janet Eminger / Nancy Amaro

Cheryl Jones / Wendy Miller

Cindy Tilbury / Sheila Champion

Diane Bunker / Karin McCauley

 

Women's Doubles

35+ Elite

3

Round Robin

Lynn Yeazell / Rebecca Bowman

Carolyn Watkins-Vazquez / Letty Maldonado

Melissa Musick / Susan Mueller

 

Women's Doubles

55+ Playoff #1

6

Single Elimination

Ann Fingerhood / Page Kern

Carmen Hernandez / Susan Adams

Joanna Nache / Kathy Stellema

Susan Pfahler / Karen Bouchard

Debbie Chaney / Diana Matthews

Jean Trimble / Renee Fish

 

Women's Doubles

65+

6

Round Robin

Nancy Kronenfeld / Shirley Parsons

Jane Snyder / Laurie Kitchen

Patricia Meyer / Terry Ann Rogers

Barbara Vagedes / Patricia Moser

Carol Gellman / Paula Sperling

Kendra Tutsch / Nidia Funes

 

Women's Doubles

65+/75+

7

Round Robin

Nancy Kronenfeld / Shirley Parsons

Jane Snyder / Laurie Kitchen

Patricia Meyer / Terry Ann Rogers

Barbara Vagedes / Patricia Moser

Carol Gellman / Paula Sperling

Mildred Gwinn / Marquita Molina

Kendra Tutsch / Nidia Funes

 

Women's Doubles

75+

1

Round Robin

Mildred Gwinn / Marquita Molina


 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com