World Health Junior Open

Squash Tournament 10/21/2016 - 10/23/2016
World Health Junior Open
World Health, Edgemont - Calgary, AB CAN


 

SQUASH EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:jhill@worldhealth.ca.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Boys Doubles

Under 15

3

Round Robin

Dominico Mendes / Evan Smith

Logan Fyke / Michael Knapp

Boys Doubles

Under 19

3

Round Robin

Antonio Mendes / Mohamed Kamal

Abdalla Abouzeid / Alvin Xu

Boy's Singles

Boy`s U9M/U11N

5

Round Robin

Evan Watson

Calder Murray

Boy's Singles

Main Division Under 11

4

Round Robin

Grayson Patterson

Omar Dweek

Boy's Singles

Main Division Under 13 Bronze

8

Triple Knock-Out

Samuel Boulanger

Alex Kirker

Boy's Singles

Main Division Under 13 Gold

13

Triple Knock-Out

Aly Abouzeid

Logan Fyke

Boy's Singles

Main Division Under 13 Silver

4

Triple Knock-Out

Eric Van Remmen

Evan Smith

Boy's Singles

Main Division Under 13 Yellow

2

Triple Knock-Out

Mohamed Elserafy

Christian Waldron

Boy's Singles

Main Division Under 15 Bronze

5

Triple Knock-Out

Hayden Clapperton

Lucas Scherger

Boy's Singles

Main Division Under 15 Gold

9

Triple Knock-Out

Kiegan Groot

Ben Boulanger

Boy's Singles

Main Division Under 15 Silver

3

Triple Knock-Out

Kyle Spackman

Dominico Mendes

Boy's Singles

Main Division Under 15 Yellow

3

Triple Knock-Out

Ben Graham

John Boulanger

Boy's Singles

Main Division Under 17 Bronze

4

Triple Knock-Out

Mohamed Kamal

Francisco Chau

Boy's Singles

Main Division Under 17 Gold

11

Triple Knock-Out

Seif Elfiky

Kai Cunningham

Boy's Singles

Main Division Under 17 Silver

3

Triple Knock-Out

Abdalla Abouzeid

Tyson Schille

Boy's Singles

Main Division Under 19

6

Round Robin

Omar Elfiky

Liam Waterous

Girls Doubles

Under 15

2

Single Elimination

Nicole Temple / Taylor Mackay

Jaime Delorme / Zane Gaskin

Girl's Singles

Girl's U13M/U15M Bronze

4

Triple Knock-Out

Carla Van Remmen

Brooke Stevens

Girl's Singles

Girl's U13M/U15M Gold

8

Triple Knock-Out

Catrina Laine

Katie Boulanger

Girl's Singles

Girl's U13M/U15M Silver

2

Triple Knock-Out

Aria Appoo

Anna Scherger

Girl's Singles

Girl's U13M/U15M Yellow

2

Triple Knock-Out

Clara Mejia

Carly Fyke

Girl's Singles

Girl's U19/U17M Bronze

8

Triple Knock-Out

Zane Gaskin

Summer Schofield

Girl's Singles

Girl's U19/U17M Gold

13

Triple Knock-Out

Amelia Knapp

Emma Macgillivray

Girl's Singles

Girl's U19/U17M Silver

4

Triple Knock-Out

Mackenzie Clapperton

Nicole Temple

Girl's Singles

Girl's U19/U17M Yellow

2

Triple Knock-Out

Kaitlin Laine

Maddison Laine

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Grant Mortgage Solutions
Squash Tournament
Squash Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Squash Event Information | Squash Event Sponsors | Squash Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Squash Alberta / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions