ReidBuilt Homes Edmonton Open 2016

Squash Tournament 11/24/2016 - 11/27/2016
ReidBuilt Homes Edmonton Open 2016
Royal Glenora Club - Edmonton, AB CAN


 

SQUASH EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:pete.goodings@royalglenora.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth

MA

Men's Singles

A

24

Single Elimination

Aleem Merali

Simon Williams

James Treweek

Phil Rea

cMA

Men's Singles

A Consolation

16

Single Elimination

Murray Huck

Gene Marshall

Jarrett Falk

Gerry Fardoe

MB

Men's Singles

B

32

Single Elimination

Mark Nuttall

Scott Anderson

Matt Zilinski

George Waller

cMB

Men's Singles

B Consolation

16

Single Elimination

Nigel Lilley

Jordan Ratzlaff

Subhan Rana

Safwan Rafique

MC

Men's Singles

C

5

Round Robin

Kevin Duff

Bradley Salter

Ryan Miller

Francisco Chau

MD

Men's Singles

D

16

Single Elimination

Larry Gingerich

Noah Ergezinger

Bilal Ahmed

Sam Scholnick-Hughes

cMD

Men's Singles

D Consolation

8

Single Elimination

Mark Holtom

Emerson Dickie

Michael Bergen

Sean Kearney

MO

Men's Singles

Open

16

Single Elimination

Morgan Latremouille

Tyler Lee

Ibrahim Elserafy

Alex Scherer

bMO

Men's Singles

Open Bronze

8

Single Elimination

Justin Anderson

John De Vries

Andrew Laycock

cMO

Men's Singles

Open Consolation

12

Single Elimination

Jeff Williams

Mike Hallet

Derek Ring

Clarke Wiebe

Women's Singles

A/B Combined

10

Single Elimination

Gabrielle Morin

Claire Graham

Annabel Bacon

Tamara Linklater

Women's Singles

A/B Combined Bronze

2

Single Elimination

Christine Yablonka

Lisa Marciak

Women's Singles

A/B Combined Consolation

6

Single Elimination

Max Hakh

Kelly Liu

Carolyn Binns

Margaret Fairbairn

Women's Singles

C Playoff #1

2

Single Elimination

Caroline De Vries

Jacqlyn Padavell

Women's Singles

C Playoff #2

2

Single Elimination

Gwynne Bykowski

Krystal Arnott

Women's Singles

C Playoff #3

2

Single Elimination

Mandelle Williams

Danielle Schippanoski

Women's Singles

Open Playoff #1

4

Single Elimination

Jackie Moss

Melina Turk

Kensy Balch

Emma MacGillivray

Women's Singles

Open Playoff #2

2

Single Elimination

Julie Multamaki

Lisa Henderson

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth

Squash Tournament
Squash Tournament
Squash Tournament
Squash Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Squash Event Information | Squash Event Sponsors | Squash Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Squash Alberta / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions