Maryland State Doubles Championship

Racquetball Tournament 11/5/2016 - 11/5/2016
Maryland State Doubles Championship
SportFit Total Fitness Racquet Club - Laurel, MD USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the tournament director if you see any errors:msfeb14th@icloud.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MD Racquetball Events

Maryland Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

MAD

Men's Doubles

A

14

Single Elimination

Kevin Goulet / Tim Kline

Stanley Scott / Heinrod David

Lewis Williams / Kevin Martin

Christopher White / Tim Kuno

Anthony Suede Harris / Jai Jennings

Dylan Pruitt / Lee Pruitt

Sam Records / Martin Katz

Dan Spiro / Vincent Dimaggio

MBD

Men's Doubles

B

5

Single Elimination

Holly Reitzel / Kevin Goulet

Dan Spiro / Vincent Dimaggio

Brian Urbanek / Jeff Zegna

Phillip Fowler / Scott Fletcher

Craig Subler / Don Ward

MED

Men's Doubles

Elite

8

Single Elimination

Eric Robinson / James Shulgold

Jon Flahart / Mike Spiro

Christopher White / Tim Kuno

Frank Bantell / Michael Engle

Felix Rocha / Marcelo Belmonte

Martin Katz / Sam Records

Bill Smirf / Joerg Leinemann

Robert Bokulic / Tim Passalacqua

Men's Doubles

Men's All Age Doubles

5

Single Elimination

Robert Flanagan / Lee Carter

Pierre Jaquet / Wyatt Lee

Eric Godlewski / Jon Veldman

Robert Bokulic / Tim Passalacqua

Don Ward / Craig Subler

MOD

Men's Doubles

Open

9

Single Elimination

Joel Barshaw / Dylan Pruitt

Eric Robinson / James Shulgold

Jon Flahart / Mike Spiro

Lee Carter / Robert Flanagan

Juan Pablo Aguilar / Francisco Siles

Wyatt Lee / Pierre Jaquet

Anthony Smith / Chris Wilmoth

Stephen Lee / Latif Mian

Mixed Doubles

A

11

Single Elimination

Amy Hunter / Michael Limsky

Aase Leslie / Tim Kline

Kim Housman / Michael Engle

Anthony Suede Harris / Chance Manley

Janice Ryan-Arnold / Kevin Martin

Margo Scott / Stanley Scott

Kim Jenkins / Lewis Williams

Fanta David / Jai Jennings

Mixed Doubles

Mixed Open/Elite Doubles

6

Single Elimination

Elizabeth Simmons / Joel Barshaw

Arnold (mike) Ginn / Priscilla Gathoni

Anthony Smith / Sharon McNeill

Dorette Rynkiewicz / Joerg Leinemann

Sureia Ahmed / Philippe Jean Baptiste

Mitch Posner / Mikki Cottet

Women's Doubles

Women's A/B Doubles

7

Single Elimination

Priscilla Gathoni / Sharon McNeill

Aase Leslie / Holly Reitzel

Chance Manley / Kim Jenkins

Amy Hunter / Kim Housman

Sureia Ahmed / Mikki Cottet

Fanta David / Elvie Soeprapto

Margo Scott / Theresa Rodriguez

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions