Racquetball Tournament 10/13/2016 - 10/16/2016
Jerry Bower Memorial Racquetball Tournament
Courthouse Athletic Club North - Salem, OR USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:angie@eastsideathleticclub.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

OR Racquetball Events

Oregon Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

MO

Men's Singles

Open

7

Single Elimination

Jason Samora

Joshua Hungerford

Wayne Antone Iv

Jonathan Edwards

Michael Bern

Arash Afshar

Mitchell Turner

cMO

Men's Singles

Open Consolation

3

Single Elimination

Michael Bern

Arash Afshar

Mitchell Turner

ME

Men's Singles

Elite

7

Single Elimination

Mitchell Turner

Josh Tittle

Alexander DeHart

Darioush Afshar

Terry Kingry

Jason Dornon

Zac Thompson

cME

Men's Singles

Elite Consolation

4

Single Elimination

Terry Kingry

Jason Dornon

Zac Thompson

Men's Age Singles

Men's 35/45 singles

7

Single Elimination

Mark Szabo

Michael Bern

Michael Stoner

Lee Cramer

Chris Shaw

Jason Muth

Mike Lyons

Men's Age Singles

Men's 35/45 singles Consolation

4

Single Elimination

Chris Shaw

Jason Muth

Mike Lyons

MA

Men's Singles

A

7

Single Elimination

Hayden Anderson

Kevin Savory

Dan Graham

Jesse Mabon

Don Kerzel

Justin Fimbres

Zac Thompson

cMA

Men's Singles

A Consolation

4

Single Elimination

Don Kerzel

Zac Thompson

Justin Fimbres

MB

Men's Singles

B

7

Single Elimination

Daniel Gummo

Tony Antone

Jacob Scheuble

Eric Vargas

George Garcia

Terry Fullington

Darvin Mattila

cMB

Men's Singles

B Consolation

3

Single Elimination

George Garcia

Terry Fullington

Darvin Mattila

MC

Men's Singles

C

4

Round Robin

Erich Beversdorf

Darvin Mattila

Jacob Scheuble

Jeff Simonson

Women's Singles

Women's A/B Singles

8

Single Elimination

Marla Crane

Annie Roberts

Karen Whitehead

Cassie Maher

Samantha Fretwell

Sarah Dornon

Alice Laffey

Ashley Smith

Women's Singles

Women's A/B Singles Consolation

4

Single Elimination

Ashley Smith

Alice Laffey

Sarah Dornon

Samantha Fretwell

MOD

Men's Doubles

Open

4

Round Robin

Jason Samora / Michael Bern

Joshua Hungerford / Austin Beckett

Arash Afshar / Wayne Antone Iv

Michael Stoner / Mark Szabo

MED

Men's Doubles

Elite

8

Single Elimination

Chris Shaw / Jason Muth

Lee Cramer / Kevin Savory

Travis Meinhold / David Rosenbaum

Jesse Mabon / Hayden Anderson

Brenna Bilbrough / Kevin Coleman

Alexander DeHart / Nick Buring

Jason Dornon / Terry Kingry

Arash Afshar / Darioush Afshar

Men's Doubles

Elite Consolation

4

Single Elimination

Alexander DeHart / Nick Buring

Brenna Bilbrough / Kevin Coleman

Jason Dornon / Terry Kingry

Arash Afshar / Darioush Afshar

Men's Doubles

Men's A/B Doubles

10

Single Elimination

Nathan Buring / Nick Buring

Josh Tittle / Dan Graham

Bill Edmiston / Don Kerzel

Daniel Gummo / Matt Taylor

Linda Reeves / Mike Lyons

Jim Burness / Terry Fullington

George Garcia / Eric Vargas

Darioush Afshar / Hans Afshar

Men's Doubles

Men's A/B Doubles Consolation

6

Single Elimination

Linda Reeves / Mike Lyons

Kristine Holman / Madison Kerzel

Jim Burness / Terry Fullington

Jordan Scheuble / Jacob Scheuble

Women's Doubles

Women's Doubles

4

Round Robin

Ashley Smith / Marla Crane

Annie Roberts / Elena Mathew

Alice Laffey / Samantha Fretwell

Koty Troxell / Sarah Dornon

XOE

Mixed Doubles

Open / Elite

4

Round Robin

Jason Samora / Liz Kiren

Linda Reeves / Michael Stoner

Brenna Bilbrough / Kevin Coleman

Kristine Holman / Austin Beckett

Mixed Doubles

A

5

Round Robin

Karen Whitehead / Matt Taylor

Marla Crane / Richard Graff

Jesse Mabon / Liz Kiren

Madison Kerzel / Nathan Buring

Andy Hungerford / Hollee Hungerford

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions