The 2016 Fall Brawl/IRT Pro Stop

Racquetball Tournament 10/27/2016 - 10/30/2016
The 2016 Fall Brawl/IRT Pro Stop
Glass Court Swim & Fitness - Lombard, IL USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:cherylkkirk@aol.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

IL Racquetball Events

Illinois State Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Singles

IRT Pro

9

Single Elimination

Marco Rojas

Jansen Allen

Juan Herrera

Thomas Carter

Geoff Goldblatt

Robert Collins

Andrew Price

Eugene Coyle

MO

Men's Singles

Open

11

Single Elimination

Thomas Carter

Juan Herrera

Eugene Coyle

Eric Van Marion

Eric Mathews

Frank Carrano

Fernando Javier Rivera

Jeremy Dixon

MAA

Men's Singles

AA

7

Single Elimination

Alok Mehta

Eric Mathews

Anthony Cosmano

Danny Ortega

MA

Men's Singles

A

13

Single Elimination

Michael Fornero

Frank Wrobel

Tony Costello

Todd Burris

Bernie Bustos

Andrew Gleason

Jose Garcia

Roberto Dunaway-Torres

MB

Men's Singles

B

17

Single Elimination

Nikhil Iyer

Andrew Gleason

Luis Monsreal

Eugen Gheorghiu

Jesse Ortiz

Bruce Young

Valentinas Presniakovas

Roberto Dunaway-Torres

MC

Men's Singles

C

13

Single Elimination

Christopher Anton

Jesus Lopez

Benjamin Horner

Hector Herrera

Douglas Gonzalez

Daniel Barrera

Miguel Angel Perez

Nicholas Hung

MD

Men's Singles

D

8

Single Elimination

Douglas Gonzalez

Helder Dos Santos

Selam Totonchi

Kevin Christens

Hector Bacajol

Nicholas Hung

Lawrence Brown

Adam Coyner

Men's Age Singles

40+

4

Round Robin

Alcides Gutierrez

Antonio Vazquez

Jason York

Todd Greenstein

Men's Age Singles

50+

4

Round Robin

Tony Costello

John Moscato

Ray Redelman

Eugen Gheorghiu

Men's Age Singles

55+

1

Round Robin

Jerry Kee


Men's Age Singles

55+/60+

3

Round Robin

Ray Redelman

Drake Deavours

Jerry Kee

Men's Age Singles

60+

2

Round Robin

Ray Redelman

Drake Deavours

Men's Age Singles

65+

4

Round Robin

Joseph Vallender

Bill Roberts

Doug Carmichael

George Goudie

MOD

Men's Doubles

Open

6

Single Elimination

Jeremy Dixon / Thomas Carter

Eric Mathews / Fernando Javier Rivera

Alok Mehta / Andrew Price

Eugene Coyle / Keith Minor

Basilio Salazar / James Schlicher

Alcides Gutierrez / Eric Van Marion

MAD

Men's Doubles

A

7

Single Elimination

James Zidek / John Puccio

Gallagher Garcia / Jose Garcia

Frank Wrobel / Jose Alberto Acosta

Anthony Cosmano / Michael Fornero

David Coyner / Peter McCauley

Jairo Torres / Jerry Kee

Bernie Bustos / Daniel Jaskier

MBD

Men's Doubles

B

4

Round Robin

Anthony Giacalone / Glen Bero

Allen Bell / Daniel Barrera

Rich Morales / Valentinas Presniakovas

Andres Uribe / Luis Monsreal

MCD

Men's Doubles

C

3

Round Robin

Chris Lake / Ron Schakowsky

Doug Carmichael / Herb Laney

Andrew Letson / Kevin Christens

Men's Doubles

Combined 90+

7

Single Elimination

Bruce Young / Keith Minor

Basilio Salazar / James Schlicher

David Lilly / Jeffrey Grace

David Coyner / Peter McCauley

Jesse Ortiz / Joe De Armas

Howard Williams / Joey Logan

Andy Pitock / Eric Jensen

WA

Women's Singles

A

3

Round Robin

Letty Maldonado

Gisela Gomez

Viri Del Bosque

WAB

Women's Singles

A/B

4

Round Robin

Letty Maldonado

Edith Seaman

Gisela Gomez

Viri Del Bosque

WB

Women's Singles

B

1

Round Robin

Edith Seaman


WAD

Women's Doubles

A

2

Round Robin

Vickie Onesti / Carolyn Watkins-Vazquez

Cheryl Kirk / Dolores Lamberson

WOD

Women's Doubles

Open

3

Round Robin

Lynn Yeazell / Rebecca Bowman

Cari Mory / Laurel Harper

Emily Fauser / Susan Mueller

Women's Doubles

Open/A

5

Round Robin

Lynn Yeazell / Rebecca Bowman

Cari Mory / Laurel Harper

Emily Fauser / Susan Mueller

Vickie Onesti / Carolyn Watkins-Vazquez

Cheryl Kirk / Dolores Lamberson

Mixed Doubles

40+

2

Single Elimination

Andy Pitock / Cheryl Kirk

Diane Bunker / John Moscato

Mixed Doubles

Open

4

Single Elimination

Lynn Yeazell / Eric Mathews

Brent Huff / Rebecca Bowman

Antonio Vazquez / Cari Mory

Robert Dreger / Susan Mueller

Mixed Doubles

Open/40+

6

Single Elimination

Lynn Yeazell / Eric Mathews

Brent Huff / Rebecca Bowman

Andy Pitock / Cheryl Kirk

Antonio Vazquez / Cari Mory

Robert Dreger / Susan Mueller

Diane Bunker / John Moscato

Mixed Doubles

A

8

Single Elimination

John Puccio / Jonelle Dubois

Gisela Gomez / Jairo Torres

Dolores Lamberson / Glen Bero

Scott Warren / Vickie Onesti

Joe De Armas / Letty Maldonado

Ed Esparza / Emily Fauser

Laurel Harper / Roberto Rivas

Carolyn Watkins-Vazquez / Howard Williams

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Jack Newman
Racquetball Tournament
Geoff Goldblatt
Racquetball Tournament
Keith Minor
Racquetball Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions